• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes The Second One

Kicsit bedzsungelesedett az akvárium asszem, van búvóhelye a garniknak. Egy hónap múlva ha minden összeáll szétszedem az akit, mert sajnos a víz szivárgása nem állt meg:( a bútor nagyon megsínylette, pedig most lesz csak 1 éves. Úgyhogy bútorcsere, akicsere, crs/cbs-eknek új lakóhely keresése, szóval sokminden.



View attachment 29145
De szép színe van annak a reineckii mini-nek! Ilyen narancsban sosem láttam még.
 
Ha jól saccolok, úgyis sok növény lesz rajta, tehát amelyiket szebben meg tudod oldani;)
Amit javasolnék: valami olyan puhább fa, amit tudnak "gyalulni" az jól jöhet. Nálam legalábbis imádták, mindig matatott rajta pár taiwan, meg amano is.
Igen az jó ötlet, kaktusz bújót teszek bele, ha egyáltalán garnis lesz, mert a nanoban kudarcot vallott a garnéla tartásom. A gyerekek miatt gondoltam, hogy gömbhalakat teszek bele, azok nagyon jó fejek:)
 
Még valami érdekesség. Persze a "megszállott" garnélasoknak mesélném elsősorban...
Mint említettem a nano nem jött be a taiwanoknak és ki kellett szednem minden növényt belőle, hogy kiszedjem a megmaradt garnikat. Majd mivel időm nem volt, hogy megcsináljam újra egy vödörben landolt minden, napi csapvizes vízcserével 3-4 napon át. Tegnap mikor válogatni kezdtem a növényeket a vödörből, ott figyelt az alján egy red ruby:eek:
Most akkor mi vaaaan? Kérdem én! Kb 400 vagy több Tds ki tudja milyen ph, zudult rá naponta a jéghideg csapvíz és túl élte!!! A nanoban meg minden földi jó és 2 hónap alatt kevesebb mint a fele maradt meg!
Érthetetlen!
Úgyhogy szépen beköltözött ő is a nagyba, igy 7 túlélőm van:rolleyes:
 
Igen az jó ötlet, kaktusz bújót teszek bele, ha egyáltalán garnis lesz, mert a nanoban kudarcot vallott a garnéla tartásom. A gyerekek miatt gondoltam, hogy gömbhalakat teszek bele, azok nagyon jó fejek:)

A gömbhalak is imádnak a sűrűben megbújni, tehát rengeteg zöldséget bele!
Nekem inkább kicsit túl szabályosnak tűnik a két oldal, lehetne valami rendhagyóbb elrendezés, ami persze nano méretben nehezebb játék, mint 2-300 literes medencében!
Izgatottan várom a nagy dzsungeles átalakítását! Legalább leszámolhatod, mennyi taiwan települ vissza!;)
 
Sziasztok!

Ez a setup élt 1 évet, biz Isten szét nem szedtem volna ha nem szivárog.
Így hát @star67 kolléganőmmel múlthét végén mintegy 5 óra alatt szétszedtük, plusz a rakarítáy utána:eek:
A taiwan mixek jó helyre kerültek összesen 150db, tigrisek 40db, ezekből pár tibeet megtartottam, érdekes, hogy összesen 25db taiwan volt, ebből is látszik mennyire elnyomja őket más faj, így az új akváriumban csak taiwanok lesznek!
Most szombaton összeraktuk az újat, de ezt majd az új naplóban:)
Köszönöm:))IMG_9346.JPG
 
Sziasztok!

Ez a setup élt 1 évet, biz Isten szét nem szedtem volna ha nem szivárog.
Így hát @star67 kolléganőmmel múlthét végén mintegy 5 óra alatt szétszedtük, plusz a rakarítáy utána:eek:
A taiwan mixek jó helyre kerültek összesen 150db, tigrisek 40db, ezekből pár tibeet megtartottam, érdekes, hogy összesen 25db taiwan volt, ebből is látszik mennyire elnyomja őket más faj, így az új akváriumban csak taiwanok lesznek!
Most szombaton összeraktuk az újat, de ezt majd az új naplóban:)
Köszönöm:))View attachment 31130
Wundersooon. Nagyon szep otthonos kep.
 
Sziasztok!

Ez a setup élt 1 évet, biz Isten szét nem szedtem volna ha nem szivárog.
Így hát @star67 kolléganőmmel múlthét végén mintegy 5 óra alatt szétszedtük, plusz a rakarítáy utána:eek:
A taiwan mixek jó helyre kerültek összesen 150db, tigrisek 40db, ezekből pár tibeet megtartottam, érdekes, hogy összesen 25db taiwan volt, ebből is látszik mennyire elnyomja őket más faj, így az új akváriumban csak taiwanok lesznek!
Most szombaton összeraktuk az újat, de ezt majd az új naplóban:)
Köszönöm:))View attachment 31130

Én meg köszönöm a lehetőséget, hogy ott lehettem; egy életre szóló, emlékezetes délután volt, az biztos!;)
 
Back
Oldal tetejére