• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes The Second One

porsolyka

Főkertész
Sziasztok!

Ez a MÁSODIK akim, egyelőre nem tudtam neki kitalálni jobb nevet, de majd menet közben elválik.
Az elsőről annyit, hogy rengeteget tanultam belőle, legfőképp a növények tartását, tulajdonságait illetően. Akit esetleg érdekel "From start to finish" néven megtalálja a naplók között. Voltak szép szakaszai de kifáradt teljesen, így szét kellett szedjem.

Az új adatai:
Méret: 100x45x45 sajnos még nem opti white
Szűrés: Eheim 2080 Green works üveg be és kifolyókkal
Világítás: Quad 4x39W és felszerelésre kerül kiegészítésként még 2x39W
Nagynyomású Co2 rendszer
Inline diffuzor
Dekor: red moor, lávakő (direkt piros mert ez tetszett)
Talaj: Ada Amazonia, Dennerle deponit mix
Tápozás: GA mikro makro, folyékony carbo

Növények:
Elocharis Vivipara
Cyperus
Anubis Nana és Petit
Bucephaladra Green velvet
Bucephaladra mini Weavy Leef
Parvula mini
Ammania bonsai
Stau. repens
Altherantea reinickii mini
Rotala walichii
Meg még 1 aminek nemtom a nevét, majd Ti megmondjátok:)

Szóval, mivel elég sok red moor és lávakő volt itthon, ezért ebből kellett kihozzak valamit.
Először középső elhelyezésen gondolkoztam, de túl nagyok voltak a kövek, sajnáltam őket széttörni.
Képek sorban ahogy tettem-vettem:)
upload_2016-5-6_19-58-20.pngupload_2016-5-6_19-58-20.png
 
Utoljára módosított moderátor által:
Aztán valahogy, lehet a nappaliban való elhelyezés miatt, megint balra kezdtem építkezni és hamar be kellett lássam, hogy a köveket szanaszét kell törjem.
Az akvárium szétszedését rohadtul utáltam, 8 órába telt mire tiszta lett minden.
Hosszú órákba telt mire összeválogattam, hogy hogyan tarták meg a kövek a red moorokat, amik már hetek óta áztak, néha úgy éreztem nem tudom megcsinálni.:eek:
 

Attachments

  • image.jpeg
    image.jpeg
    139 KB · Megtekintések: 1
Lassan alakult, közben a kisebbik fiam lázasan feküdt itthon...
 

Attachments

  • image.jpeg
    image.jpeg
    158.7 KB · Megtekintések: 1
Ez már a szétszedés követő másnap du. órái, csak törtem, válogattam, fűrészeltem a red moort a szomszédtól kapott ősrégi fűrésszel, pedig nekünk is van valahol de hol? Meg kellett volna keresni:)
Fotók:D
 

Attachments

  • image.jpeg
    image.jpeg
    152.8 KB · Megtekintések: 1
Elkezdődött az ültetés, kötözés:)
 

Attachments

  • image.jpeg
    image.jpeg
    271.3 KB · Megtekintések: 2
  • image.jpeg
    image.jpeg
    186.8 KB · Megtekintések: 2
Ès ültetès orrvérzèsig...közben azon gondolkodtam, hogy én normàlis vagyok? Nincs épp elég dolgom, még ez is kell? De olyan szép...és milyen szép lesz:)
Éjjel 1-re ezt hoztam össze, bal oldal kész volt, a jobb oldal már akkor sem tetszett, szűrő beindult, ágyba zuhanás:sleep:
 

Attachments

  • image.jpeg
    image.jpeg
    141.6 KB · Megtekintések: 1
Itt még csak 2 red moor volt, de pár napra rá, rögzítettem még 2 nagyobb ágat, fbs gondolatát végül elvetettem és a műanyag kábelkötöző jól megoldotta.
 

Attachments

  • image.jpeg
    image.jpeg
    130.6 KB · Megtekintések: 2
Első vizcsere, ezzel a jó kis szivattyúval. Pár hónapja vettem, de persze slagot meg nem vettem hozzá csak most...végre vége a vödrözésnek(y)
 

Attachments

  • image.jpeg
    image.jpeg
    140.9 KB · Megtekintések: 2
Aztán csaknem tetszett a jobb oldal és mivel eredetileg is úgy terveztem mikor szórtam be a talajt, hogy a jobb oldal lehet jó lenne ha nem lenne tök lapos, ezért ma kiszedtem a parvula felét és beszórtam a maradék Amazoniat. Úgyhogy jól el voltam egy pár órát ma is:rolleyes:
 

Attachments

  • image.jpeg
    image.jpeg
    276.3 KB · Megtekintések: 1
  • image.jpeg
    image.jpeg
    240.9 KB · Megtekintések: 1
Hát, ez a ma esti állapot. A kövekkel hadilábon állok, nehezen találok egymáshoz jól illő köveket, meg hogy hogyan helyezzem előket, na az sem megy túl jól.
Kérek szépen ötleteket, hogyan csináljam meg a jobb oldal elrendezését:)
 

Attachments

  • image.jpeg
    image.jpeg
    181.4 KB · Megtekintések: 2
  • image.jpeg
    image.jpeg
    223.1 KB · Megtekintések: 2
Történt egy kis baj, ma fénycsöveket cseréltem a jó kis kínai Quad lámpában, és ahogy vettem ki a csöveket, sorra törtek el a fénytől megsárgult műanyag patentok. Amennyire tudtam, a cserét követően visszaragasztottam a letört darabokat, helyenkét egyelőre rögzíti, de 1 csőnél nem sikerül helyreállítanom és ráhajlik a plexire:mad:
Szerintetek ez igy nagyon nagy baj? El fogja olvasztani a plexit a fénycső vagy bírni fogja?
 

Attachments

  • image.jpeg
    image.jpeg
    111.8 KB · Megtekintések: 3
  • image.jpeg
    image.jpeg
    125.8 KB · Megtekintések: 2
Történt egy kis baj, ma fénycsöveket cseréltem a jó kis kínai Quad lámpában, és ahogy vettem ki a csöveket, sorra törtek el a fénytől megsárgult műanyag patentok. Amennyire tudtam, a cserét követően visszaragasztottam a letört darabokat, helyenkét egyelőre rögzíti, de 1 csőnél nem sikerül helyreállítanom és ráhajlik a plexire:mad:
Szerintetek ez igy nagyon nagy baj? El fogja olvasztani a plexit a fénycső vagy bírni fogja?
Típushiba sajnos a quad-oknál. Én is visszaragasztottam, aztán a hőtől elengedett újra. Épületgépészeti boltban vettem csőtartó bilincset, van fémből és műanyagból is, ha jól emlékszem 1/2" méretű, de lehet, hogy 3/8"-os. Vidd el a fénycsövet, az a tuti. ;)
 
Hát, ez a ma esti állapot. A kövekkel hadilábon állok, nehezen találok egymáshoz jól illő köveket, meg hogy hogyan helyezzem előket, na az sem megy túl jól.
Kérek szépen ötleteket, hogyan csináljam meg a jobb oldal elrendezését:)
Nem is feltetlen kell oda nagy emelveny. Ahogy @eMze is irta, kell egy kisebb fa atmenetnek, amit mar aztatsz is(y), jobb oldalra meg eleg lesz a gyep, levezetesnek, maximum 1 -2 kisebb kö, ami eppen csak kilatszik a gyepböl, szerintem legalabbis.
 
Back
Oldal tetejére