• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Terraplaza Budapest február 13.

Rengeteg Tropica növényt viszünk ki.
Kint lesz a Tropica új 1-2-Grow dobozos (zselés) verziója is.

IMG_5513.JPG
 
Holnap Terraplaza. Aki teheti nézzen ki. Ne csak miattunk természetesen, bár mindenkit szívesen látunk, de nagyon sok kiállító lesz kint sok sok érdekességgel.
Aki pedig hozzánk jön legalább egy pacsira vagy pár szóra nézzen el felénk. Mindenkit örömmel várunk. :angel: :thumbup:
 
Sziasztok!

Épp most értem haza az eseményről. :) A vásárfia is hamarosan bekerül az akiba, melegszik az ebéd... :)


Volt egy kellemetlen tapasztalatom, ami miatt belekezdtem ebbe a hozzászólásba. A múltkori börzén vettem két Tylomelania-t. Mindkettő egy héten belül elpusztult. Most rákérdeztem a kedves eladónál, hogy milyen extra igényei vannak ennek a csigáknak, amit esetleg ne vettem volna figyelembe. A hölgytől azt az információt kaptam, hogy a fő tényező a víz hőmérséklete, ha az megvan min. 25 fok, akkor nagy baj nem történhet. Az akváriumom vize 26 fokos, amit mondtam is a hölgynek. Erre ő a mellette serénykedő fiatalemberhez fordult, hogy tőle kérjen tanácsot. Erre ő egy flegma grimasszal odavágta, hogy biztos koszos a vizem, baj lehet a víz minőégével. Én erre megköszöntem a kimerítő segítséget és odébb álltam. :wtf:
A dologhoz hozzá tartozik, hogy az aki lassan egy éve üzemel, a víz 30%-a minimum kéthetente cserélve van. Ez idő alatt 2 halam pusztult el, valamint kb 20 db garnéla éldegél benne vígan. Ebből kiindulva nem hinném, hogy "iszapban tocsognának" az akvárium lakói.
Sajnos több ismerősömtől is kaptam olyan visszajelzést, hogy hasonlóképpen jártak mint én. Azt, hogy honnan szerezték be a csigáikat nem tudom.

Természetesen egyértelmű volt, hogy nagy a forgalmuk (ezért, gondolom nem is fog neki nagyon hiányozni az az összeg, amit nála szerettem volna elkölteni), és nem tud minden egyes vevővel elbeszélgetni a kínjairól, de véleményem szerint a vevővel nem szabad így viselkedni, ha el szeretnél adni valamit. Ha akár azt a választ kapom, hogy írjam meg e-mailben a problémámat, és amint lesz egy kis ideje válaszol rá, elfogadom. Na mindegy. Valószínű, hogy csak túl kritikus vásárló vagyok.

Ettől függetlenül örülök, hogy elmentem, és remélem hamarosan a következőn is lesz lehetőségem részt venni. ;)

baci
 
baci said:
A múltkori börzén vettem két Tylomelania-t. Mindkettő egy héten belül elpusztult.
Hali,
Ha börzén vásárolsz állatot, ez sajnos benne van a pakliban. Nem mindegyik éli túl a sok szállítást, a többszöri vízminőség- és hőmérsékletváltozást. A börze ideje alatt pedig korántsem ideálisak a körülmények. Szóval nem biztos, hogy az eladó vagy te tehetsz róla. Persze ez nem mentesíti a flegmaságot illetően, de lehet, hogy csak fáradt volt. Ha mindenképpen börzén vennél állatot, akkor legközelebb vegyél többet, mint amennyit gondoltál, így nagyobb a valószínűsége, hogy lesz túlélő. A másik megoldás, hogy elkéred az eladó elérhetőségét és börzén kívül megkeresed, úgy ideális körülmények közül hozod el az állatokat és csak 1 szállítást kell túlélniük.

Én is most értem haza, jobban tetszett ez a börze, mint az őszi, nagyobb területen tartották így nem volt akkora zsúfoltság, és külön jó, hogy az akvaristák egyre nagyobb számban képviseltetik magukat. :thumbup:
 
Igazad van. Szegény állatkák nem kis tortúrán mennek keresztül, mire megtalálja őket az új gazdájuk. Részben abban is egyetértek, hogy nem feltétlenül börzén kell élő állatot venni, viszont azt meg nem érzem okésosnak, hogy azért vegyek többet egy élőlényből, hogy a sok közül legalább 1-2 egyed túlélje. Tényleg az lehet a megoldás, hogy ilyenkor kontaktot gyűjteni, aztán később személyesen átvenni.
 
Ez a börze egyenlő volt a nullával..a GA boltba való ellátogatás maradandóbb élményt fog nyújtani az biztos. A legérdekesebb dolog volt,hogy kettő helyen is sakura garnéla néven hagyományos redeket véltem felfedezni. Persze nem is kell meglepődni az ilyenen mivel az eladó a kb 100elpusztult amano közül még képes lett volna eladni azt a néhány rángatózó haldoklót aki tovább bírta a strapát a többitől... (Ha valaki gondolja rakja át a hozzászólásom az off topikba) ez a történet még oda is beférne :lol: :lol: :lol: :lol:
 
Jóvolt, nekem is tetszett, igaz az Amano-s akinál nekem is összeszorult a szívem :cry:
De az eladó mit sem "sejtve" kínálgatta őket továbbra is...
 
Az üvegen túl - TerraPlaza 4. Egzotikus állat expo 2011.02.13.
Összeállítás a DunaTV Gazdakör című műsorában

1. rész:


2. rész (ebben van az akvarisztikáról szó, 11:02-től kezdődik):

 
Back
Oldal tetejére