• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Te hogy kezdted a kertészkedést? Bakik őrületek

Bolti móka.... mivel motoros slagos feltöltés van már a kezdetek óta előfordult, hogy feltöltés közben valami mással kezdtünk el foglalkozni....
Mondanom sem kell mekkora móka, amikor ügyféllel beszélek és azt kérdezzük egymástól, hogy mi ez a csobogás? :D
Kb 5-10 másodperc amig agyban vissszapörgeted, hogy mi lehetett...... BAKKI a feltöltőőőőőő! Addigra természetesen már feszített víztükör a 240-es medencében minden oldalán folyik a víz a csobogás már a padlón lévő jó kis víztömeg miatt volt..... Ilyenkor hálát adtunk, hogy némileg vizállóak a bútorok....

Ennél már csak az a mókásabb amikor odamész az akihoz - és mint a pohár amit csurig töltöttél és még szürcsölni is alig mersz belőle nehogy kiöntsön - szóval kis kimerő pohárral meg mindennel szórakozunk, hogy több víz már ne jöjjön ki:D(y)
 
Bolti móka.... mivel motoros slagos feltöltés van már a kezdetek óta előfordult, hogy feltöltés közben valami mással kezdtünk el foglalkozni....
Mondanom sem kell mekkora móka, amikor ügyféllel beszélek és azt kérdezzük egymástól, hogy mi ez a csobogás? :D
Kb 5-10 másodperc amig agyban vissszapörgeted, hogy mi lehetett...... BAKKI a feltöltőőőőőő! Addigra természetesen már feszített víztükör a 240-es medencében minden oldalán folyik a víz a csobogás már a padlón lévő jó kis víztömeg miatt volt..... Ilyenkor hálát adtunk, hogy némileg vizállóak a bútorok....

Ennél már csak az a mókásabb amikor odamész az akihoz - és mint a pohár amit csurig töltöttél és még szürcsölni is alig mersz belőle nehogy kiöntsön - szóval kis kimerő pohárral meg mindennel szórakozunk, hogy több víz már ne jöjjön ki:D(y)

A második esetben adsz hálát az égnek, hogy létezik felületi feszültség :D
 
Ami nekem most eszembe jutott, amikor takarítani akarod a DIY reaktort, eltervezed, hogy akkor leszeded a bubiszámlálóról a csövet és rádugsz egy Push-Fites elzárót (mint az RO-n). Lehúzod a csövet a bubiszámlálóról elkezd folyni az víz a csövön(ezt belekalkuláltam) de azt már nem, hogy a bubiszámlálón már kitágult a cső és nem rá a Push-fites elzáróra. Közben még mindig folyik a víz az elosztó mellett, mivel ugye oda kell azt rakni aztán kapcsolsz és visszarakod a bubiszámlálóra a csövet és inkább nem takarítasz az nap reaktort.

A másik esethez egy kis intro. Az aki lekerült a földszintre és emiatt a lámpa a lábain állt az akváriumnak amíg nem lett felfúrva a bowden. Vízcserénél, hogy elférj hátratolod a lábakat addig, hogy a fele már hátul lóg le (így fértem el), majd óvatlanul, hirtelen kihúzod a kezed az akiból és azzal a mozdulattal lököd bele a világító lámpát a vízbe... :banghead::banghead: Ami addig világított a víz alatt amíg ki nem húztam a konnektorból. Szerencsére senkinek és semminek nem lett baja, a lámpa még ma is működik. :)

Volt egy X aktás sztori is. Reggelig állt a difi a tisztítófolyadékba, átmosod kómásan, teszed vissza az akiba lecsekkolod működik. Délután mész haza és látod, hogy a difi végig repedt egyenesen és ott jön ki a buborék. Elkezdesz gondolkodni, hogy "mi a..." és a mai napig nem tudod, hogy mégis mi történt.
 
RO víz csinálás közben eszembe jutott a múltkori szerencsétlenkedésem :D A kanna hozzáért a zuhany tálca széléhez és ahogy megtelt a kanna elkezdett kifolyni a víz a járólapra. Én már csak arra mentem be, hogy csillog a csempe, mert már kb. fél centi vastagon állt a víz mindenhol... Most mar csak nevetek én is, de akkor nem volt vicces.
 
A hobbihoz hozzátartozik a barkácsolás!
Amikor csináltam az akimhoz a hordós szűrőt teszteltem,járattam,hogy ne legyen vele gubanc!
Csövek rajta 200l-es hordóba víz és had járjon!(a szűrős hordóban csak víz volt még ekkor)
10 perc múlva bemegyek és látom,hogy a hordóm kocka alakú!:eek:
Gyorsan kikapcsolom sehol semmi gubanc levettem a teljesítményét és mehet tovább!
Így járt 2 hétig na üzemeljük be!
Szűrőanyag bele fedél rá csövek beköt összerak és mehet!
Alig ment pár percet és itt-ott elkezdtek csepegni a toldásoknál,illesztéseknél!
2 hétig míg járattam direkt azért,hogy az ilyen jellegű hibákat csírájában elfojtsam
és mikor jöjjön ki a hiba?Hát persze,hogy akkor mikor már vége a tesztelésnek és
élesben megy a dolog!:banghead:
De hál istennek azóta is szépen teszi a dolgát!:)
 
Én a tipikus akvarista hibát követtem el még kezdőként.
Az akinál alacsonyabb szintre tettem a levegőztetőt, éjszakára természetesen lekapcsoltam. Reggel tocsogott a szőnyegem, szépen leszippantotta az 50 l-es akimat.
 
Én a tipikus akvarista hibát követtem el még kezdőként.
Az akinál alacsonyabb szintre tettem a levegőztetőt, éjszakára természetesen lekapcsoltam. Reggel tocsogott a szőnyegem, szépen leszippantotta az 50 l-es akimat.

Én szerencsére nem jártam így, de nálam sem volt visszafolyásgátló.
 
Amikor kezdtem az akvarizálást, nálunk még szögvassal merevített gittel ragasztott akik voltak... :eek: Hát valahogy nem érezted az opti-hatást :D
Nagyon sokat szívtam ezekkel a kezdetleges akikkal, mert sokat eresztettek. De akkoriban is szerettem csinálni és a sok áztatás ellenére a szüleim sem buzeráltak sokat. Sajnos nagyon sok DIY megoldás volt vagyis csak az létezett, így nem egyszer megrázott az áram is :(
 
Sziasztok!

Van egy régebbi rémtettem is amit valahol már érintőlegesen már említettem, de ide kicsit részletesebben leírom!

Még a 100 literes akváriumban kísérleteztem a növények jobb kondícióba hozásával.
Radiátorra tehető lapos párologtató edénybe tettem tőzeg, agyag keverékét, majd apró szemű kaviccsal lefedtem és ebbe ültettem Valisneria giganteát, Cryptocoryne apogonetifoliát.
Csodásan szaporodtak, kéthavonta egy-egy marékkal vittem a közeli díszhalashoz cserealapnak!

Amikor leváltotam a medencét egy 285l-esre, gondoltam továbbfejlesztem a módszert!
A húgom egy osztálytársa keramikusnak készült.
Kiszámoltam hogy az akvárium teljes alapterületét hány darab cserép edénnyel lehetne lefedni (8x10, 10x10-es alapterületű 5cm magas szögletes tálacskák).
Megvettem hozzá az alapanyagot.
Megbeszéltem az elképzelésemet a keramikus lánnyal és kértem még hogy csináljon pár hosszúkás lapot és korongot is!

Az ötletem az volt hogy nem fogom úgy sem az egész felületet be ültetni, ezért ahova növényt szeretnék felfelé, ahova nem ott lefelé fordítom a cserépedényeket.
Ahhoz hogy ne pangjon alul a víz, arra találtam ki a korongokat.
Minden négy sarok találkozásához tettem volna alulra, és néhány cserepet lyukasra hagytam, hogy azon keresztül egy csőbe vezetett porlasztókővel, légpumpával megcsinálom a cirkulációt!

El is készült a több mint 40 edény (kis ráhagyással) és a kiegészítők.
Az akváriumban addig csak a maradék halak úszkáltak (kb. 20 db vegyesen) és a gyökerüknél fogva kavicshoz gumizott növények várták sorukat!
Hamar beszórtam jó pár cserepet, az alátéteket, amikor látom hogy éktelenül ködösödik víz, szinte pezsegnek a cserepek, a halak pedig a vízfelszínen pipálnak!
Gyorsan vödörbe csapvíz ( a hőfokra tudtam figyelni nagyjából), nem kerestem vízkezelőt sem, csak a hálót!
De mire idáig jutottam (nem volt 3 percnél több) már nem lehetett az akváriumba belátni, tejfehér köd!

1db Anci lett a tragédia túlélője (az elülső üvegre volt tapadva) :cry:!
A növényeket is dobhattam a kukába, mindent beborított egy kemény fehér film réteg, ami alatt megfulladtak az élőlények!
Az üveget is súrolhattam át!
Majd a maradék cserepeket vittem áztatni, súrolni, megint áztatni (egy hét múlva mertem csak pár darabot betenni tesztként az egyetlen megmaradt halam mellé.
Utána már nem volt gond, bár az eredeti terv megvalósításától elment a kedvem, ezért nem tettem be az összes cserepet, csak amibe növényt ültettem!


A bűnbanda:
K%25C3%25A9p%2520007.jpg


Azóta még a sterilnek látszó dolgokat is átmosom, víz próbázom mielőtt az akváriumba teszem!

A.ttila
 
Sziasztok!

Van egy régebbi rémtettem is amit valahol már érintőlegesen már említettem, de ide kicsit részletesebben leírom!

Még a 100 literes akváriumban kísérleteztem a növények jobb kondícióba hozásával.
Radiátorra tehető lapos párologtató edénybe tettem tőzeg, agyag keverékét, majd apró szemű kaviccsal lefedtem és ebbe ültettem Valisneria giganteát, Cryptocoryne apogonetifoliát.
Csodásan szaporodtak, kéthavonta egy-egy marékkal vittem a közeli díszhalashoz cserealapnak!

Amikor leváltotam a medencét egy 285l-esre, gondoltam továbbfejlesztem a módszert!
A húgom egy osztálytársa keramikusnak készült.
Kiszámoltam hogy az akvárium teljes alapterületét hány darab cserép edénnyel lehetne lefedni (8x10, 10x10-es alapterületű 5cm magas szögletes tálacskák).
Megvettem hozzá az alapanyagot.
Megbeszéltem az elképzelésemet a keramikus lánnyal és kértem még hogy csináljon pár hosszúkás lapot és korongot is!

Az ötletem az volt hogy nem fogom úgy sem az egész felületet be ültetni, ezért ahova növényt szeretnék felfelé, ahova nem ott lefelé fordítom a cserépedényeket.
Ahhoz hogy ne pangjon alul a víz, arra találtam ki a korongokat.
Minden négy sarok találkozásához tettem volna alulra, és néhány cserepet lyukasra hagytam, hogy azon keresztül egy csőbe vezetett porlasztókővel, légpumpával megcsinálom a cirkulációt!

El is készült a több mint 40 edény (kis ráhagyással) és a kiegészítők.
Az akváriumban addig csak a maradék halak úszkáltak (kb. 20 db vegyesen) és a gyökerüknél fogva kavicshoz gumizott növények várták sorukat!
Hamar beszórtam jó pár cserepet, az alátéteket, amikor látom hogy éktelenül ködösödik víz, szinte pezsegnek a cserepek, a halak pedig a vízfelszínen pipálnak!
Gyorsan vödörbe csapvíz ( a hőfokra tudtam figyelni nagyjából), nem kerestem vízkezelőt sem, csak a hálót!
De mire idáig jutottam (nem volt 3 percnél több) már nem lehetett az akváriumba belátni, tejfehér köd!

1db Anci lett a tragédia túlélője (az elülső üvegre volt tapadva) :cry:!
A növényeket is dobhattam a kukába, mindent beborított egy kemény fehér film réteg, ami alatt megfulladtak az élőlények!
Az üveget is súrolhattam át!
Majd a maradék cserepeket vittem áztatni, súrolni, megint áztatni (egy hét múlva mertem csak pár darabot betenni tesztként az egyetlen megmaradt halam mellé.
Utána már nem volt gond, bár az eredeti terv megvalósításától elment a kedvem, ezért nem tettem be az összes cserepet, csak amibe növényt ültettem!


A bűnbanda:
K%25C3%25A9p%2520007.jpg


Azóta még a sterilnek látszó dolgokat is átmosom, víz próbázom mielőtt az akváriumba teszem!

A.ttila
Ez durva.És tanulságos
 
RO víz csinálás közben eszembe jutott a múltkori szerencsétlenkedésem :D A kanna hozzáért a zuhany tálca széléhez és ahogy megtelt a kanna elkezdett kifolyni a víz a járólapra. Én már csak arra mentem be, hogy csillog a csempe, mert már kb. fél centi vastagon állt a víz mindenhol... Most mar csak nevetek én is, de akkor nem volt vicces.


Szia Dani!

Én ezt a poént szinte napi szinten űzöm. Az elpárolgott vizet, egy literes konyhai mérőedénybe nyomatom a RO.-n keresztül. De 10-ből 9 esetben feledkezek meg róla:ROFLMAO: és minden esetben úszik a fürdő:LOL:! Otthagyom , mert addig tápozok, vagy halakt gyorsba megetetem , és már el is felejtem , persze reggel félkómásan, lehet ez a baj! Pedig kávéivás után 10 percet várok(n)!
 
A divider path aksimba(25l nano) 2 nagyobb gyökér volt betéve dekorációnak.Na most ültetés után az egyikbe beleakadt a kezem,és kirántottam a gondosan elrendezett,ADA malayával feltöltött tankból.Körülötte persze minden csurom víz,de belül még nagyobb károkat okozott.Mondanom sem kell,egész éjszaka helyreállító munkálatokat kellett folytatnom :D
 
Kicsit megszaporodtak az akváriumok otthon, van köztül kicsi is, nagy is, mert kialakítottam két tanuló-pancsolót magamnak. (Biztos van, aki adottsággal születik, sajnos nekem szorgalommal kell feltornáznom majd magamat, főleg layout ügyben.)

Mivel napi feladat a vízcsere, és nincs kedvem minden alkalommal létrát ki-be pakolni, beállítottam egy leselejtezett powerhead-et a vödör aljára.

Tegnap siettem a vízcserével, és elfelejtettem lehúzni a potmétert a 400 l/h powerhead-en, mikor a 13 literes, frissen beültetett nanohoz értem...

Azt a csudát, amit én láttam!!!

Gyakorlatilag felrobbantottam 3 liter Amazóniát, valamint az eddigi legsikeresebb layout-omat.

Ma reggel kértem drága páromat, aki példás türelemmel viseli el e hobbimat, hogy Carbozza be az aksikat, ha felkapcsol a világítás. Csak annyit kérdezett:
- És azt feketét is?

...Asszem holnap megint mehetek Törökbálintra...
 
Kicsit megszaporodtak az akváriumok otthon, van köztül kicsi is, nagy is, mert kialakítottam két tanuló-pancsolót magamnak. (Biztos van, aki adottsággal születik, sajnos nekem szorgalommal kell feltornáznom majd magamat, főleg layout ügyben.)

Mivel napi feladat a vízcsere, és nincs kedvem minden alkalommal létrát ki-be pakolni, beállítottam egy leselejtezett powerhead-et a vödör aljára.

Tegnap siettem a vízcserével, és elfelejtettem lehúzni a potmétert a 400 l/h powerhead-en, mikor a 13 literes, frissen beültetett nanohoz értem...

Azt a csudát, amit én láttam!!!

Gyakorlatilag felrobbantottam 3 liter Amazóniát, valamint az eddigi legsikeresebb layout-omat.

Ma reggel kértem drága páromat, aki példás türelemmel viseli el e hobbimat, hogy Carbozza be az aksikat, ha felkapcsol a világítás. Csak annyit kérdezett:
- És azt feketét is?

...Asszem holnap megint mehetek Törökbálintra...

Ma letöltöttem a kis Canon kártyáját, és találtam egy pillanatfelvételt a powerhead kontra Amazonia esetről. Ez volt az első pillanat, amikor úgy gondoltam, behozom a fejszét, és átgondolom az új hobbimat.

http://www.safeflyer.hu/images/stories/akvárium/IMG_1814.jpg
 
Viktor, Te mindenben meglátod a szépet :) Én is pont ilyen kompozíciót szerettem volna... Ja, és ha másnak is megtetszett... előrendelést vállalok.
 
Back
Oldal tetejére