• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Tarantino's LME

Tarantino

Nézelődő
Sziasztok!
Már több mint 4 éve folyamatos olvasója vagyok a fórumnak, és köszönetet is szeretnék mondani a rengeteg hasznos információért! De látva a sok szebbnél-szebb akváriumot nem is igazán merten felrakni a sajátomat. Lehet hogy jobb ez így mindenkinek... De a legújabb projektem végre sikeresnek mondható, vagyis nagyjából sikerült elérnem azt amit célként tűztem ki, így szeretném ezt veletek is megosztani.
Az ötletet Oliver Knott LME ("Lower Maintenance Expenses") akváriumai adták. Bár igazi High-tech akváriumot szerettem volna, de azt sem pénzügyileg, sem szakértelmileg nem engedhettem volna meg magamnak , így maradt ez a kompromisszum. És akkor jöjjön végre az akvárium:
Maga az akvárium 300 literes (120×50×50). 10mm-es üvegből, feketével ragasztva.
A bútor Diversa, és maga az akvárium is ha minden igaz..., a tető pedig egy magyar gyártó sajátmárkás terméke.
Szűrés: 2db JBL CrystalProfi e1500, szűrőanyag: alsó tálcák Siporax, többi tálca Substratpro, legfelső tálcában a szivacsokat nem bolygattam.
Fűtés: egy JBL ProTemp S 300 végzi.
Aljzat: DUPLA Ground, vagyis ennek felel meg mert amikor én vettem még nem így hívták. Sok negatívumot hallottam róla, de az én céljaimnak teljesen megfelelt. Régebben Manado volt de azt még az ellenségemnek se kívánnám..., főleg nem növényesbe mert teljesen széthordja a az áramlat. Eredetileg Amazoniát szerettem volna de az 10szer ennyi lett volna úgyhogy lemondtam róla.
Világítás: 2×30W 6500K Daylight.
Dekoráció: Finger gyökerek, Calari, és Seiryu kövek.
Vízcsere: hetente egy alkalommal 80 liter körüli, amiből 20-30 liter ioncserélt lágyvíz, ezzel többnyire a halaknak akartam kedvezni.
A növényeket szinte egyátalán nem trágyázom, mindössze JBL Kugeln-t kaptak de azt bőségesen 2-3 golyó/növény. De a tartott növényeknek ezidáig mindez elegendőnek bizonyult.
És íme a növények:
(Anubias barteri var. nana)
(Anubias barteri var. barteri)
(Anubias barteri var. angustifolia)
(Crinum thaianum)
(Cryptocoryne wendtii ''green'')
(Cryptocoryne wendtii ''tropica'')
(Cryptocoryne beckettii ''petchii'')
(Cryptocoryne parva)
Illetve a halak:
(Paracheirodon axelrodi) 9db
(Gymnocorymbus ternetzi) 3db
(Hyphessobrycon herbertaxelrodi) 1db
(Botia striata) 2db
(Botia lohachata) 1db
(Apistogramma agassizii) 3db (1h-2n)
(Apistogramma cacatuoides) 3db (1h-2n)
(Crossocheilus oblongus) 2db
(Ancistrus cirrhosus) 7 db
(Ancistrus L-144) 1db
(Corydoras paleatus) 4db
(Corydoras aeneus) 3db
Sajnos a halakkal kapcsolatba kellett a legnagyobb kompromisszumot kötni mert egytől sem akartam megválni így ők az előző akváriumból maradtak. De Vörös Neonból mindenképpen szeretnék egy nagyobb csapatot még vagy 15-20 db-ot, illetve az ancikból ha lesz hozzá lelki erőm kihalászni akkor csak 3-4 maradhat.
Illetve a halakon és növényeken kívül 4 (Caridina multidentata) és bánatomra növekvő számban előforduló Maláj tornyoscsiga gazdagítja az élővilágot.
8551440015_e955426186_k.jpg


Jelenleg így fest az akvárium, most körülbelül fél éves, hálistennek az alga eddig többnyire elkerült, némi zöldalga, néha nyomakban ecsetalga előfordul, de a növények (a kürölményekhez képest) szépen fejlődnek, eddig sajnos nem volt megfelelő technika a képekhez így nem tudok feltenni egy régi képet, de az indulástól számítva már jelentős a fejlődés. Köszönöm hogy elolvastátok!
És mivel a fórumozók nagy része jóval hozzáértőbb mint én, ezért nagyon várok minden reakciót, hozzászólást, kritikát. Sajnos az ismerőseim többsége egy gömbakváriumtól is (na jó ez azért túlzás, de szerintem értitek mire gondolok) el lenne ájulva így az nem igazán szolgálhatott eddig támpontnak...
Köszönöm a figyelmet.
 
Szerintem rendben van az akid!(y)
Pár növény még mehetne bele de így is jó!
Az hogy minimális algával működteted az azt jelzi,hogy jól csinálod!
Csak így tovább és posztolj rendesen!
 
Back
Oldal tetejére