• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Szűrőanyagok összeállítása

Köszönöm a gyors választ! Sügéres akváriumom van, 2db anubiasal.
A negyedik kosár tetején van a perlon, amit egy műanyag rács szorít le. Nagy gond lenne, ha ezt a rácsot kivénném? Felette van még az előfilter, ami úgy is leszorítaná a perlont. Igy jobban elférne a Seachem Purigen meg a Szat is.
Eheim pro4+600 a szűrőm.
 
Utoljára módosított:
Én nem venném ki a rácsot. Ha az alsó három tálcába jófajta szűrőanyagot teszel, úgy a perlonosba bátran tegyél kevesebbet, hogy elférjen a két zacskó!
 
Ismeritek a Sera Prefix filtert? Előszűrőnek is használják,a külső szűrő elé szokták bekötni, így megnövelve szűrő térfogatát + 1,6 literrel. Biofilterként is lehet használni. Attól függ milyen szűrőbetéttel tölti meg az ember.https://www.sera.de/us/product/freshwater-aquarium/sera-prefix-filter/
Gondolkodom, hogy beruházok egybe. Csak attól tartok, hogy nagyon lefolytaná a szűrőm teljesítményét,ami egy Eheim pro4+ 600.
 
Ismeritek a Sera Prefix filtert? Előszűrőnek is használják,a külső szűrő elé szokták bekötni, így megnövelve szűrő térfogatát + 1,6 literrel. Biofilterként is lehet használni. Attól függ milyen szűrőbetéttel tölti meg az ember.https://www.sera.de/us/product/freshwater-aquarium/sera-prefix-filter/
Gondolkodom, hogy beruházok egybe. Csak attól tartok, hogy nagyon lefolytaná a szűrőm teljesítményét,ami egy Eheim pro4+ 600.
Szerintem felesleges beruházás.
Nálam egy Hydor 10-es van egy matuzsálemi Eheim ecco elé kötve, és úgy szűr egy 210-es medencét. Az Eheim szuflája meg van annyi, hogy a konnektorba sem kell dugni a másikat.
Bárhol veszel egy kisebb, használt szűrőt jobban jársz.
 
Sziasztok! Szűrő anyagot szeretnék cserélni az eheim 2213 szűrőben, substrat pro-ról mátrixra. Mennyire kell fokozatosan cserélnem? Havonta a szűrő takarításnál szedjek ki egy kicsit és cseréljem ki mátrixra? Vagy elég ha kétszeri cserével oldom meg?
 
Sziasztok! Szűrő anyagot szeretnék cserélni az eheim 2213 szűrőben, substrat pro-ról mátrixra. Mennyire kell fokozatosan cserélnem? Havonta a szűrő takarításnál szedjek ki egy kicsit és cseréljem ki mátrixra? Vagy elég ha kétszeri cserével oldom meg?
Ha biztosra akarsz menni, akkor 2 óránként, szemenként cseréld. ;)
Teljesen jó, ha két részletben oldod meg, a bejáratott szűrődben van már bőven elég "induló" baci hogy gyorsan elszaporodjanak az új közegen is. :)
 
siporaxot nem ismerem, és az eheim mech pro-t, az eheim biomech-t és az eheim substrat pro-t cseréltem matrixra, de nem bántam meg, mert nagyon szép tiszta a víz... 😊
 
tudomásom szerint a Mátrix is keményít valamit, de a GA-s fiúk szerintem megmondják. A prl-ekhez és a blue boltokhoz én cseréltem a Mátrixot BioRiora.
itt a fórumon a többségi álláspont szerint a matrix nem változtat víz paraméterein, így a keménységén sem, szóval amit írsz, az újdonság számomra..... 😊
 
itt a fórumon a többségi álláspont szerint a matrix nem változtat víz paraméterein, így a keménységén sem, szóval amit írsz, az újdonság számomra..... 😊
Utoljára talán 3 éve változtattam a szűrőanyagaimon, akkor egy 30-40 körüli kockában arra a következtetésre jutottunk itt a fórumon, hogy más nem lehet a ludas.
Nem vagyok ADA fan, de azóta csak BioRio-t használok.
 
Én is így szeretném, még szivacs és Siporax van benne. A Siporaxot is érdemes lecserélni Mátrixra?

Ha Taiwanozol, a siporaxot mindenképp cseréld le, nagyon felviszi a PH-t, ahogy a substrat pro is. A Matrix semleges a PH-ra nézve, így sokkal jobb választás, mint az előző kettő. Ezekhez a garnélákhoz legjobb a bio-rio a PH csökkentő hatása miatt. Ha a szűrődbe keverve teszel bio-riot és martixot, akkor nem tud annyira összetömörülni a matrix nagyobb szemcséi miatt, de jobban fog menni az alacsonyabb PH megtartása.
 
Back
Oldal tetejére