• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Szűrőanyagok összeállítása

Sziasztok!

Bár keresgéltem, de nem világos.
Tetra EX600 Pro-m van. Kaptam hozzá ajándékba Matrix trop-ot. Melyik szintre kell és mi helyett betenni? Alul kerámia és szivacs, utána Bioball, majd teli szivacs és végül egy zsák apró műanyag és szivacs. Ez a gyári kiszerelés. Melyik szintet cseréljem le?

Nagyon köszi!
 
Sziasztok!

Bár keresgéltem, de nem világos.
Tetra EX600 Pro-m van. Kaptam hozzá ajándékba Matrix trop-ot. Melyik szintre kell és mi helyett betenni? Alul kerámia és szivacs, utána Bioball, majd teli szivacs és végül egy zsák apró műanyag és szivacs. Ez a gyári kiszerelés. Melyik szintet cseréljem le?

Nagyon köszi!
Szia! Az összes tálcát cseréld le mátrixra, seachem, vagy tropp, mindegy.. a szűrőanyagok tetejére meg perlon és kesz. Így lesz a leghatékonyabb a szűrőd.
 
Világos! Nagyon köszi!
Na igen, szokás szerint nem vesszük figyelembe szűrőanyagok összeállításánál, hogy milyen
akváriumot akarunk szűrni. Pedig ez fontos, talán a legfontosabb szempont.
Neked halas-társas akváriumod van, a javasolt összeállítás nem fog működni, hamar eltömődik.
A halas akvárium szűrőjének megfelelő összeállítása: alsó tálca ülepítő, következő tálca előszűrő,
azután finomszűrés, és végül a biológiai szűrőanyag rekesze.
A csak biológiai szűrőanyaggal töltött szűrő elé halas-társasban mindenképp előszűrést kell
alkalmazni, máskülönben a megfelelő működés nem lesz biztosítva.
 
Na igen, szokás szerint nem vesszük figyelembe szűrőanyagok összeállításánál, hogy milyen
akváriumot akarunk szűrni. Pedig ez fontos, talán a legfontosabb szempont.
Neked halas-társas akváriumod van, a javasolt összeállítás nem fog működni, hamar eltömődik.
A halas akvárium szűrőjének megfelelő összeállítása: alsó tálca ülepítő, következő tálca előszűrő,
azután finomszűrés, és végül a biológiai szűrőanyag rekesze.
A csak biológiai szűrőanyaggal töltött szűrő elé halas-társasban mindenképp előszűrést kell
alkalmazni, máskülönben a megfelelő működés nem lesz biztosítva.

Neked halas-társas akváriumod van, a javasolt összeállítás nem fog működni, hamar eltömődik
Ezt most hogy érted, és miből gondolod, hogy igazad van?
Szerintem még olvasgass a fórumon, próbálj ki dolgokat, és szerezz jó sok tapasztalatot...
 
Ezt most hogy érted, és miből gondolod, hogy igazad van?
Szerintem még olvasgass a fórumon, próbálj ki dolgokat, és szerezz jó sok tapasztalatot...
Szia. Fenn van az akváriuma a fórumon, amire tanácsot kért, onnan sejtettem, hogy miről van szó.
Jelenleg igaz, hogy csak két db vödrös szűrőm van, de hallgatok rád: olvasgatok. :)
 
Nézd, én csak tapasztalati tények alapján szoktam javasolni, de ha leírod...
Ez az ülepítés durva szivacs sűrű szivacs valóban jól működött 20 évvel ezelőtt, mikor gyér növényzettel és kevés fénnyel csapvízben akvarizáltak. Nem volt más... De ez rég elavult technika. Az ilyen szivacsok pusztán a külső felületükön szűrnek, míg az új típusú biológiai szűrőanyagok külső és belső macroporózus felületen is dolgoznak. Egy ilyen anyag hasznos szűrőfelülete 100x több! Ezek tények.
 
Ez az ülepítés durva szivacs sűrű szivacs valóban jól működött 20 évvel ezelőtt, mikor gyér növényzettel és kevés fénnyel csapvízben akvarizáltak. Nem volt más... De ez rég elavult technika. Az ilyen szivacsok pusztán a külső felületükön szűrnek, míg az új típusú biológiai szűrőanyagok külső és belső macroporózus felületen is dolgoznak. Egy ilyen anyag hasznos szűrőfelülete 100x több! Ezek tények.
Elfogadom, hogy valószínűleg igazad van, annyival kiegészíteném, hogy már 20 éve sem kellett volna senkinek sem gyér növényzettel akváriumoznia, nekem pl. már picikoromban :) is sűrűnövényes akvám volt. Ami az előszűrést illeti, az viszont érvényes ma is, a szűrőanyag eltömődés okán.
 
Nekem támadt egy ötletem, amit azóta már mástól is olvastam: hiába a mikroporózus belső, ha a szű-
rőanyag külső felületén megtelepedett baktériumréteg lezárja a belsőrészt, így az ott megtelepedett
baktériumállomány befullad.
Ha ez nemcsak elméletben igaz, akkor kissé árnyalja a képet, ami a szűrőanyagok hatásosságát
illeti.
 
Mindössze egy hónapja regeltél a fórumon, de csak osztod magas lóról az észt, kötözködsz, és elfogadhatatlan hangnemben szólítasz meg másokat, @Kovács Géza
A legkisebb tiszteletet sem adod meg senkinek, hazugnak, jellemszegénynek, stb. nevezel másokat.
Kérlek, hogy végy erőt Magadon, és az itteni szabályzatot igyekezz magadévá tenni, és úgy résztvenni a fóruméletben.
(Vannak kétségeim, hogy profiladataid nincsenek köszönőviszonyban a valósággal, hiszen 21 évesnek tünteted fel korodat, holott ez biztosan nem igaz, mert olyan "elszólásaid" vannak, amik 50+ életkorra utalnak. No meg Ágasoshejőce?)
 
Bocsika, de úgy olvastam, hogy ez szűrőkről, szűrésről szóló topik, ha esetleg
lehetséges, maradnék ennél.
 
Utoljára módosított:
Mindössze egy hónapja regeltél a fórumon, de csak osztod magas lóról az észt, kötözködsz, és elfogadhatatlan hangnemben szólítasz meg másokat, @Kovács Géza
A legkisebb tiszteletet sem adod meg senkinek, hazugnak, jellemszegénynek, stb. nevezel másokat.
Kérlek, hogy végy erőt Magadon, és az itteni szabályzatot igyekezz magadévá tenni, és úgy résztvenni a fóruméletben.
(Vannak kétségeim, hogy profiladataid nincsenek köszönőviszonyban a valósággal, hiszen 21 évesnek tünteted fel korodat, holott ez biztosan nem igaz, mert olyan "elszólásaid" vannak, amik 50+ életkorra utalnak. No meg Ágasoshejőce?)
Orulok, hogy Gezaba' pokhendi stilusa nem csak nalam verte ki a biztositekot, csak ujonckent nem akartam konfrontalodni. Inkabb nyomtam egy mellozest. :)
 
Nézd, én csak tapasztalati tények alapján szoktam javasolni, de ha leírod, hogy szerinted egy halas, viszonylag sok keletkező szervesanyaggal terhelt akváriumban mi a megfelelő szűrőanyag összeállítás,
legközelebb talán ki fogom próbálni.
Csak a saját példámat tudom bemutatni.
15 neon, 15 amanda, 3 sziámi algaevő, 4 oto, ki tudja mennyi garnéla. Hiába kicsik, azért sz*rnak rendesen. 240 literes akvárium, növény is van benne rendesen szerintem. Én két szűrőt használok, de csak biológiai anyag van benne és perlon. Havi rendszerességgel takarítom mindkettőt, ami 20 percnél nem vesz több időt igénybe, így a baktériumoknak pont semmi baja nem lesz. Nálam ez így működik. Vitatkozásba meg nem kezdek bele 😉.
 
Back
Oldal tetejére