• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Szűrőanyagok összeállítása

Ez az ülepítés durva szivacs sűrű szivacs valóban jól működött 20 évvel ezelőtt, mikor gyér növényzettel és kevés fénnyel csapvízben akvarizáltak. Nem volt más... De ez rég elavult technika. Az ilyen szivacsok pusztán a külső felületükön szűrnek, míg az új típusú biológiai szűrőanyagok külső és belső macroporózus felületen is dolgoznak. Egy ilyen anyag hasznos szűrőfelülete 100x több! Ezek tények.
"...míg az új típusú biológiai szűrőanyagok külső és belső macroporózus felületen is dolgoznak. Egy ilyen anyag hasznos szűrőfelülete 100x több! Ezek tények."
Itt a fórumon láthatók mikroszkópos képek a baktériumok behatolási mélységéről a "biológiai szűrőanyag"-ba. Szóval a tényeket hasonlítjuk össze a mérési eredményekkel. Lehet, hogy valóban 100x-os a különbség, én még nem számszerűsítettem (nem is tudnám).
 
"...míg az új típusú biológiai szűrőanyagok külső és belső macroporózus felületen is dolgoznak. Egy ilyen anyag hasznos szűrőfelülete 100x több! Ezek tények."
Itt a fórumon láthatók mikroszkópos képek a baktériumok behatolási mélységéről a "biológiai szűrőanyag"-ba. Szóval a tényeket hasonlítjuk össze a mérési eredményekkel. Lehet, hogy valóban 100x-os a különbség, én még nem számszerűsítettem (nem is tudnám).
Olvasd el az egész beszélgetést. Ha a végén Te így foglalsz álláspontot rendben, elfogadom.
Mindenesetre kiragadtad a lényeget.
 
"...a tényeket hasonlítjuk össze a mérési eredményekkel. Lehet, hogy valóban 100x-os a különbség, én még nem számszerűsítettem (nem is tudnám).

* Minden liter Seachem Matrixszűrőanyag kb. 700nm felületű szűrőközegnek felel meg, ami kb. 170 liter műanyag golyónak felel meg.
1L -> 170L

Vannak akik számszerűsítettek (forrás:g.a.)

Félre ne érts, nem akarok kötekedni, messze áll az tőlem, csupán védekezek.
 
Csak a saját példámat tudom bemutatni.
15 neon, 15 amanda, 3 sziámi algaevő, 4 oto, ki tudja mennyi garnéla. Hiába kicsik, azért sz*rnak rendesen. 240 literes akvárium, növény is van benne rendesen szerintem. Én két szűrőt használok, de csak biológiai anyag van benne és perlon. Havi rendszerességgel takarítom mindkettőt, ami 20 percnél nem vesz több időt igénybe, így a baktériumoknak pont semmi baja nem lesz. Nálam ez így működik. Vitatkozásba meg nem kezdek bele 😉.
Köszi az infót.
Igen, tény, hogy azért ez nem egy túltelepített akvárium.
Ja, mért kéne vitatkozni, ha valakinek valami működik, az szerintem is a legjobb. :)
 
* Minden liter Seachem Matrixszűrőanyag kb. 700nm felületű szűrőközegnek felel meg, ami kb. 170 liter műanyag golyónak felel meg.
1L -> 170L

Vannak akik számszerűsítettek (forrás:g.a.)

Félre ne érts, nem akarok kötekedni, messze áll az tőlem, csupán védekezek.
Nem kell védekezned, mert én nem támadok. Csupán arra bátorkodtam célozni, hogy bizonyos mérési eredmények alapján, a szűrőanyag 700 nm-es felülete, az valójában nem jelent 700nm felületű szűrőközeget (a mérések szerint, csak ici-pici töredékét).
Te idéztél valahonnét valamit, én pedig hivatkoztam egy -a fórumon olvasott- fényképekkel illusztrált hozzászólásra. Ennyi történt.
Ami viszont valóban tény, hogy egyik állítást sem tudom saját mérésem alapján igazolni. :-(
Egyébként átnéztem az előző hozzászólásokat is. Azok vélemények, a szűrőanyag helyes elrendezéséről, amit ki-ki saját szájíze, és tapasztalata (és mások tapasztalata) szerint formál. A tényeket viszont nem lehet formálni. Bocs. ☮️
 
A gond az, hogy az akvárium még abszolúte nem állt be, és a szűrésed sem, ami a víz opálosságán
egyértelműen látszik. Ilyen akváriumba halakat berakni, főleg még új halakat is venni, tilos.
A szűrő beszívóágához egy injekciós fecskendővel lehet indítóbaktériumot adagolni, a vízbe
pedig ugyancsak lehet előkészítő bacikat adagolni. Javaslom a napi 10liter vízcserét is.
Ahogy azt már javasolták is, én a bújkálóst kidobnám, esélyesen barnaalga góc lesz az akváriumban.
Helyette vennék még sok növényt, elsősorban gyorsan növőket.
Sok sikert.

Igen , ez valóban nagyon "barátságtalan" bejegyzés volt tőlem, "andrasb", :( :(
Ha még ennél is barátságosabbat szeretnél, talán menj fel a társkeresőre.
Az, hogy a halak nem tudnak reklamálni, még nem azt jelenti, hogy bármit megtehetsz velük!!
 
Igen , ez valóban nagyon "barátságtalan" bejegyzés volt tőlem, "andrasb", :( :(
Ha még ennél is barátságosabbat szeretnél, talán menj fel a társkeresőre.
Erre miért volt szükség?
Ahelyett, hogy pontot tettél volna a bocsánatkérésedre, ráteszel még két lapáttal és nettó bunkóskodásba vitted. Nemhogy a baráti hangnem nincs meg, hanem a normális kommunikáció és tisztelet sem részedről a másik felé.
Innentől nálam ignored vagy...
 
A gond az, hogy az akvárium még abszolúte nem állt be, és a szűrésed sem, ami a víz opálosságán
egyértelműen látszik. Ilyen akváriumba halakat berakni, főleg még új halakat is venni, tilos.
A szűrő beszívóágához egy injekciós fecskendővel lehet indítóbaktériumot adagolni, a vízbe
pedig ugyancsak lehet előkészítő bacikat adagolni. Javaslom a napi 10liter vízcserét is.
Ahogy azt már javasolták is, én a bújkálóst kidobnám, esélyesen barnaalga góc lesz az akváriumban.
Helyette vennék még sok növényt, elsősorban gyorsan növőket.
Sok sikert.

Igen , ez valóban nagyon "barátságtalan" bejegyzés volt tőlem, "andrasb", :( :(
Ha még ennél is barátságosabbat szeretnél, talán menj fel a társkeresőre.
Az, hogy a halak nem tudnak reklamálni, még nem azt jelenti, hogy bármit megtehetsz velük!!
Figyelj "Géza". Nem barátságosságra vágyom tőled. Tárgyilagosságra, segítő szándékra és proaktivitásra. Illetve tőled ezekre sem. Nem magas lóról való kommentekre, személyeskedésre, mindenbe belekötésbe. Hidd el nekem, hogy tudnék jópár olyan témát találni, amiről neked fogalmad sincs, de én nagyon sokat tudnék róla tanítani neked. Fordított esetben én segítő szándékkal állok embertásaimhoz. Ha már itt vagyok egy fórumon, ami pontosan erre szolgál. Főleg, hogy tudom milyen érzés kezdőnek lenni valamiben. Azt is tudom milyen érzés, hogy ha egy fórumon beleszaladok egy hozzád hasonló emberbe. Ezért viselkedek én türelmesen és úgy, hogy ne érezze a delikvens kioktatásnak a szándékaimat. Hogy ne kelljen megtapasztalnia ezt a stílust.
Az, hogy Te így kommunikálsz, a Te döntésed. Amit én tiszteletben tartok azzal, hogy ignorálom a hozzászólásaidat.
Pontosan a hozzád hasonlóak tanítanak meg arra, hogy milyen ember NEM akarok lenni semmiképpen.

A továbbiakban nagyon kérlek, hogy ne kövesd a hozzászólásaimat, vagy ha követed, akkor kérlek ne válaszolj rájuk.

Köszönöm!
 
JBL 702e szűröm kergeti a 60L-es kockát. Arra gondoltam, mivel igen korlátozott a rekeszek száma és űrtartalma, hogy a felső mechanikai szivacs helyét is matrixal tölteném ki. A legalsó rekeszben van egy réteg szivacs azon van még matrix, a másodikban csak matrix. Szóval ha csak biológiai lenne benne az mennyire jó, vagy nem jó?
 
JBL 702e szűröm kergeti a 60L-es kockát. Arra gondoltam, mivel igen korlátozott a rekeszek száma és űrtartalma, hogy a felső mechanikai szivacs helyét is matrixal tölteném ki. A legalsó rekeszben van egy réteg szivacs azon van még matrix, a másodikban csak matrix. Szóval ha csak biológiai lenne benne az mennyire jó, vagy nem jó?
Én csak biológiaival(matrix) használom az e900 szűrőmet, minden probléma nélkül. Én az alsó szivacsot is kivenném.
 
Back
Oldal tetejére