• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Szűrőanyagok összeállítása

Sziasztok!

Melyik lenne jobb megoldás szűrőbővítés miatt 30l nano-ba? Teljesen elbizonytalanodtam, árban kb. ugyanaz.

► 2L új SubstratPro: 1-2-3-4 tálca SubstratPro (első tálca tetejére esetleg szivacs, negyedik tetejére természetesen perlon)
VAGY
► 1L új Matrix: 1 tálca szivacsok, 2-3 bejáratott SubstratPro, 4 Matrix, tetejére perlon

A Matrix nagyobb méretü, tovább bírja (nehezebben tömődik, színeződik mint a Pro) és lenne mechanikai szűrés is a szivacsok miatt.
A 4L SubstratPro "érzésre" nagyobb felület lehet, mint 2L Pro +1L Matrix. De nincs mechanikai szűrés, hamarabb elszíneződik/tömődik.
 
4 liter pro legyen inkább, ha ilyen vastag a szivacs, akkor azt vedd ki, és tegyél a helyére kerámia "hullámtörőket" minimális mennyiségben, épp egy rétegnyi legyen.
 
A nagy vasatagsága miatt írtam, hogy cseréld le. Mindkettő megfogja a darabos anyagokat, a port nem valószínű. Viszont a szivacsot én anno szikével metszettem vékonyabbra a 2213-ban, hogy több bio anyag férjen be, és működött az is. Nem kell a mech közegnek a helyet foglalnia a vastagságával, nincs más szerepe, mint feltartóztatni a méretesebb darabokat, és turbulens áramlást létrehozni.
 
Szia,

attól függ, hogy mi történt vele. Ha csak használtad, akkor elég átöblíteni és jó. Ha koszosan lett elrakva, és beleszáradt a kosz, vagy valaki mástól vetted használtan, akkor mosd át és esetleg sütőben ki is sütheted, vagy lábosban ki is főzheted. :) Egyébként ezek a szűrőanyagok évekig jók.
 
Üdv
Tetratec EX 1200 szűrőbe jó lesz a következő sorrend:(fentről lefelé):
1. Perlon
2. Matrix trop(szivacs nélkül)
3. Matrix trop(szivacs nélkül)
4. Csak szivacs

Bruttó 112 liter (nettó ~85 liter) az akvárium...Barna algával küzdök kicsit,növény sajna nincs mert a rákok mindent megesznek.Ajánlották hogy a Nitrovecet naponta adagoljam kb. 10-15 cseppet és elvileg ez igy megszünteti az algásodást...
 
Segítséget szeretnék kérni. 300 literes akvának kéne összeállítani a szűrését. Lesz benne hal is, növény is, CO2 is rendesen.
Adott dolgok: Eheim 2080 gyári töltettel, Tetratec EX 1200 üresen.
Úgy gondoltam a sok subtrat pro-ból raknék át az EX-be és kipótolnám mindkettőt még Seachem Matrix-al vagy ADA Bio Rio-val.
Ti hogy csinálnátok és miért úgy? Köszönöm előre is.
 
Mivel az Eheimben elég jelentős mennyiségű Substrat Pro van én a Tetrába Matrixot tennék vagy nagyrészt azt. Ha valóban atom kristálytiszta vizet szeretnél akkor pedig 250ml Purigent teszel be.
 
Továbbá gondolkozik hogy a Tetrára rákötnék még egy 30 literes hordót is. Abba elég lenne csak lávakő? És elvinné-e a pumpája?
 
Sziasztok! Szerintetek melyik szűrési opció lenne a jobb?
1. Alulról felfelé haladva: Kerámiagyűrű,Szivacs,Siporax
2. Alulról felfelé haladva: Ritkább szivacs,Szivacs,Siporax ?
 
Back
Oldal tetejére