• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Szűrőanyagok összeállítása

A biomechet tedd lejjebb, és a középső kosárba tegyél mondjuk Matrixot vagy jó bio. szűrőanyagot.


A szűrő alján elég sok trutyi szokott felhalmozódni, emiatt nem fogja értelmét veszteni ha berakom a Mech pro-t a kerámia helyére?
 
A szűrő anyagot mindenképp cserélem, mert már biztos el van tömődve rendesen, felülete biztos már jelentősen csökkent. Ár szempontjából a BioMech és Subsrat pro között nincs különbség... Emiatt izgat , hogy legyen mindkettőben substrat pro , vagy sem.... Most úgy érzem Piga kommentje miatt , hogy nem teszek be bio riot a betömörödés miatt, Maradok a substrat pro mellett..
Nem lősz mellé a substratproval sem.De amit Dani írt az jobb az első hónapokban,mert a növények levélváltása(és egyéb)miatt több a mechanikai szennyeződés a vízben.Ezt inkább a mechpro fogja meg mint a bio szűrőközeg.De a substratpro helyett írhattam volna matrixot vagy akár az Elos bio szűrőanyagát is.:)
 
Nem lősz mellé a substratproval sem.De amit Dani írt az jobb az első hónapokban,mert a növények levélváltása(és egyéb)miatt több a mechanikai szennyeződés a vízben.Ezt inkább a mechpro fogja meg mint a bio szűrőközeg.De a substratpro helyett írhattam volna matrixot vagy akár az Elos bio szűrőanyagát is.:)


Nem lesz új akvárium indítás , hanem ahogy az új naplóba írtam , jelenlegi rendszer update nagynyomású CO2 rendszerrel.
 
a mechpro nem kerámiagyűrű. Ahogy a nevében is benne az kerámia, a mech pro pedig műanyag.
Leírom nálam, hogy volt a 2073. Alulról felfelé:
  1. Biomech
  2. Bio Rio 1.5l
  3. Substrat Pro, Seachem Purigen, Perlon vatta
 
köszi az észrevételt.... és kommentet :), nálam fekete gyűrűk azok a Mech pro műanyag gyűrűk
, javítom a naplómat is...
 
Talán annyival egészíteném ki,hogy a rioban valamivel gyorsabban alakul ki a baci kultúra,mert már eleve tartalmazza ellenben a substratproval.De javítsatok ki ha rosszul tudnám.:)
szerintem nem tartalmazza. vagy igen??
 
T. kollégák,

Sosenem volt még akasztós szűrőm. Ha telenyomtam substrat pro-val az úgy tutikóserzíher?
köszi
 
sz_r_anyag_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Segítenétek, hogy ezek milyen szűrőanyagok? A szűrőben voltak amit vettem. Bal oldalon Substrat pro, jobb szélen seachem matrix szerintem (ebből csak 1 darab volt :) ) jobbrol 2-es meg siporax lehet.
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére