• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Szűrőanyagok összeállítása

Annyit tudnék hozzátenni, hogy amit Siporaxnak írsz, az vagy Siporax vagy valamiféle kerámiagyűrű. Milyen mennyiségek vannak benne?
Teljesen kevert. az egyik rekesz teli substrat, az rendben van, de a másik ilyen egyveleg...
 
Lehet persze a siporax csomó minden, akár biomech is, az utolsó meg inkább matrix trop, mint seachem matrix. B 3 olyan kicsi, hogy még nem láttam, a B2 meg olyan felületű, hogy megint csak nem láttam :)
Amúgy a bal oldali az tuti substrat pro? Nekem gyanúsan barna...
 
sz_r_anyag_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Segítenétek, hogy ezek milyen szűrőanyagok? A szűrőben voltak amit vettem. Bal oldalon Substrat pro, jobb szélen seachem matrix szerintem (ebből csak 1 darab volt :) ) jobbrol 2-es meg siporax lehet.

Balról jobbra szerintem: Eheim Substrat Pro, nem tudom, nem tudom, Sera Siporax, Seachem Matrix :)
 
Sziasztok!

Nem nagyon találtam más fórumot ahol megkérdezhetném remélem nem gond, hogy ide írom:) Visszaolvastam a fórumot, de nem találtam választ.
Egy tetra tec ex 600-as szűröm lesz a teknősöknek, 65liter vizet fog szűrni. Mivel a tekik elég sok piszkot termelnek így nem tudom, hogy mit és milyen sorrendbe töltsem fel a szűrőt?

Előre is köszi a választ!
Üdv.:
pacman789
 
Sziasztok!

Nem nagyon találtam más fórumot ahol megkérdezhetném remélem nem gond, hogy ide írom:) Visszaolvastam a fórumot, de nem találtam választ.
Egy tetra tec ex 600-as szűröm lesz a teknősöknek, 65liter vizet fog szűrni. Mivel a tekik elég sok piszkot termelnek így nem tudom, hogy mit és milyen sorrendbe töltsem fel a szűrőt?

Előre is köszi a választ!
Üdv.:
pacman789

Pedig ott van :) a víz haladási irányának sorrendjében: fizikai majd biológiai utána kémiai...
 
Tekiknek nem kell extrém tiszta víz, ezért a gyári szűrőanyag tökéletes bele. Inkább a fizikai szennyeződéseket kell megfogni, amikre meg ott a szivacs, bioball.
 
Sziasztok! Neten böngészve olcsó szűrőanyagok után rátaláltam egy bizonyos Grorox nevű készítményre, porózus felületű, ph semleges anyaggolyó, elvileg virágboltban lehet kapni. Mi a véleményetek, alkalmas lehet külső szűrőbe biológiai szűrőközegnek?
Köszi a válaszokat:)
 
Sziasztok! Neten böngészve olcsó szűrőanyagok után rátaláltam egy bizonyos Grorox nevű készítményre, porózus felületű, ph semleges anyaggolyó, elvileg virágboltban lehet kapni. Mi a véleményetek, alkalmas lehet külső szűrőbe biológiai szűrőközegnek?
Köszi a válaszokat:)
Nem jó.
Árba a legolcsóbb használható a lávakő, majd az aqua bifil és a fltergrenulat
 
Így van, a lávakő, de vannak olcsóbb és jó közegek, pl. Tropica cég poro ring nevű cucca (~3500/l kb.). A szűrőanyagon nem szabad spórolni, lehet, hogy működik amit néztél, de rizikót vállalsz, amit később nehezen tudsz majd korrigálni.
 
Back
Oldal tetejére