• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Szűrőanyagok összeállítása

Az apró szemű Mártrix nálad mennyire fogja vissza a szűrőt? Nekem is elég kis szeműek vannak a 2 kilós kiszerelésben, amit vettem! JBL e 902-be lesz!

Annyira durván nem. Így is fojtanom kell rajta.
Igaz 1050l/h van 70 literre. :)
 
Azért csináltam ezt a topic-ot mert nem láttam még ilyent.
A lényege az,hogy ki hogyan tuningolna a szűrőjén.
Itt a szűrőanyagokra és azok elhelyezésere gondolok.
Egyből kezdeném is egy kérdéssel,hogy egy Tetra Ex 600 plusz-ot ki hogyan tuningolna fel?
3-kosár található a tartályba.
 
Azért csináltam ezt a topic-ot mert nem láttam még ilyent.
A lényege az,hogy ki hogyan tuningolna a szűrőjén.
Itt a szűrőanyagokra és azok elhelyezésere gondolok.
Egyből kezdeném is egy kérdéssel,hogy egy Tetra Ex 600 plusz-ot ki hogyan tuningolna fel?
3-kosár található a tartályba.
https://akvakertesz.hu/threads/szuro-tuning-pimp-my-filter.7539/
Szia. Nekem is tetra ex 600 szűrőm van. Én a második videó alapján tuningoltam. Az alján hagytam egy kis keramiahengert. Utána szivacsok az alsóban. A felső kettőben mátrix . tetején egy csipetnyi Seachem Purigen.
 
Sajnálom .. nem láttam.
Ja, nem letolasbol irtuk, inkabb info akart lenni, abban a temaban elegge ki van vesezve, hogy eredemes osszerakni a szuroanyagokat. ;) Ezen a forumon mindenre IS talalsz valaszt, vagy meg tobb kerdest :whistle:
 
Ja, nem letolasbol irtuk, inkabb info akart lenni, abban a temaban elegge ki van vesezve, hogy eredemes osszerakni a szuroanyagokat. ;) Ezen a forumon mindenre IS talalsz valaszt, vagy meg tobb kerdest :whistle:
Értettem ďn hogy nem letolás volt
 
Seachem Matrix adagolasakor figyelembe kell venni az ajanlott mennyiseget? A gyarto 2L-t javasol 800L vizhez. Szal nalam a 250 literhez kb negyedet szabadna csak a szurobe raknom?
 
Akkor miert szorakozik a gyarto ezzel a hulyeseggel? Hogy 2L anyag - 800L- vizhez
Szerintük 2 liter Matrix elegendő 800 liter víz biológiai szűréséhez.
A fórumon a következőt javasolják: a biológiai szűrőanyag mennyisége legyen az akvárium bruttó űrtartalmának minimum 5 %-a, növényes akvárium esetén ( sok fény, CO2 használata).
Ennél több is lehet, abból nem származik semmi baj.

Amennyiben kevesebbel szűrsz, lehet "ellensúlyozni" de az már csak heavy usereknek ajánlott.

Halas akváriumoknál mind a vízforgatás mennyisége (liter/óra), mind a szűrőanyag is lehet kevesebb.
 
Sziasztok!

Adott egy 100 literes Porcelán sügeres akvárium.
Eddig csak egy Eheim pick up 200-as szűrt, de ez kevésnek bizonyult és most vettem egy tetra EX800 plus szűrőt.

A külső szűrő egyenlőre a gyári töltettel beüzemeltem.
1.rekesz:kerámiagyűrű + szivacs
2.rekesz:biolabda
3.rekesz:szivacs
4.rekesz:szivacs+perlon+aktív szén

Mindent cseréljek le benne szépen lassan?

Milyen szűrőközeg összeállítást ajánlanátok?
Köszi
 
Sziasztok!

Adott egy 100 literes Porcelán sügeres akvárium.
Eddig csak egy Eheim pick up 200-as szűrt, de ez kevésnek bizonyult és most vettem egy tetra EX800 plus szűrőt.

A külső szűrő egyenlőre a gyári töltettel beüzemeltem.
1.rekesz:kerámiagyűrű + szivacs
2.rekesz:biolabda
3.rekesz:szivacs
4.rekesz:szivacs+perlon+aktív szén

Mindent cseréljek le benne szépen lassan?

Milyen szűrőközeg összeállítást ajánlanátok?
Köszi
1. rekesz: kevesbe suru szivacs, suru szivacs
2-3. rekesz: biologiai szuroanyag
4. rekesz: biologiai, tetejen perlon

1+4 egyutt eloszor, de ugy hogy a 2-es rekeszt kivagod a szemetbe es valamelyiket beteszed a helyere, utana 2-3 ahogy van ra penzed/idod/kedved. Ha elkeszult a szuro (kb 1 honap, amig elszaporodnak a bacik) ki is veheted a plusz belsot. Sokat javit a karbantartasi idon, ha a befolyora huzol szivacsot ami nem olyan suru, kvazi eloszurokent funkcional egyszerubb tisztitani, mert csak leszeded es kinyomkodod a leszivott vizben, mint szetkapni az egesz szurot.

Nezni valo:
https://www.youtube.com/playlist?list=PLlQGKjfyBtJ66B4KeMJPXgJ7JEC5gDRx3
 
Utoljára módosított:
Sziasztok!

Adott egy 100 literes Porcelán sügeres akvárium.
Eddig csak egy Eheim pick up 200-as szűrt, de ez kevésnek bizonyult és most vettem egy tetra EX800 plus szűrőt.

A külső szűrő egyenlőre a gyári töltettel beüzemeltem.
1.rekesz:kerámiagyűrű + szivacs
2.rekesz:biolabda
3.rekesz:szivacs
4.rekesz:szivacs+perlon+aktív szén

Mindent cseréljek le benne szépen lassan?

Milyen szűrőközeg összeállítást ajánlanátok?
Köszi

Visszaolvasva igen sok ajánlást találnál erre a szűrőre vonatkozóan (is)...

1. rekesz maradhat
Többi rekeszbe bilológiai szűrőanyag: pl. Seachem Matrix, Mátrix trop, Ada biorio, Eheim substrat pro, Sera Siporax - a teljesség igénye nélkül
Legfölső tálca tetején hagyj helyet perlonnak.
Ha van ezután Seachem Purigen.

Bár ezt nem kérdezted, de segítőszándékom jeléül:
Ha jól értem működő akváriumhoz vetted a Tetrát.
Bármivel is töltöd meg, 4-6 hétig párhuzamosan járasd a szivacsszűrővel együtt.
Ha kiveszed most, az új szűrőanyagok nem tudják a biológiai szűrést elvégezni és annak -a halaid részéről - fejreállás lehet a következménye.
 
Sziasztok!
Jó ez az összeálítás?
Tetra Ex 600 plusz.
Letről felfelé..
1. Kerámiagyűrű,szivacsszűrőt apró darabokra téptem,durva szivacs
2. Gyári Bioball-Sera siporax 50-50%
3.Siporax-perlon.
A 2. Tálcában azért van fele-fele arányban sipó és bioball mert már kb 2 hónapja üzemelő szűrőbe most raktam be a siporaxot.
Jólesz így? A bioball helyére is siporax fog lerülni!
Köszi előre is!
 
Sziasztok!

A 2213 vödrének alja és a kosár között van egy kb 2 centis rész. Oda esetleg be lehet tenni mátrixot? Csak mert akkor a kosár kevésbé lenne tömött, és a Seachem Purigen nem lenne annyira lepréselve a kosár tetejével. Valami miatt nem tudom rendesen légteleníteni, és az áramlás is kb felére visszaesett, ezért gondolom hogy túl van pakolva a kosár. :/ Azóta ilyen amióta a Seachem Purigen bekerült a tejére. Pedig a bio rio-ból szedtem le direkt, hogy a puri ne nyomódjon annyira... ja és a bio rio-t ha kiveszem a hálóból akkor könnyebben, vagy nehezebben tömörödik össze?

Köszi előre is! :)
 
Back
Oldal tetejére