• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Szűrőanyagok összeállítása

Köszönöm a gyors választ
Természetesen nem csak az lenne benne alulrol felfelé igy nézne ki szivacs,2.5l bio rio,perlon,100ml Seachem Purigen igy jol meglenne tömve a szűrő
Remélem nem lesz gond
Nem hangzik rosszul. Gond nem lehet. Jobb ha a szuroanyagtol fullad a gep mintha a visszafolyot lassitod csappal. A sorrend nem rossz a lenyeg ennel a fajtanal, hogy plafonig legyen toltve. Ha a darabos szuroanyag nem tolti ki, akkor vagy megegy reteg szivacs, vagy egy reteg kerigyuru az also szivacs ala. Ha kitolti, akkor nem kell. Nagyon megbizhato kis szuro.
 
Sziasztok
Szerintetek egy 36l akváriumhoz elegendő lehet az eheim 2213 szűrő 2.5l bio rioval?
A számok alapján igen, elegendő lehet.
Egyébként hogy raksz bele 2,5 litert? Kiveszed a kosarat, vagy nem használsz sem előszűrő szivacsot sem perlont?
Remélem nem gond, ha saját magam idézem az Eheim Classic 2213 szűrővel kapcsolatban:
"A kosár belső átmérője 12,5 cm.,továbbá 1 db. gyári szivacs felett a kosárban 16 cm. magasságú hely marad.
Ezek alapján 1 db. kék szivacson felül a "maradék" hasznos térfogat kb. 1,9635 liter.
Ebből jön még le a perlon térfogata."
 
Utoljára módosított:
Kérdésem az lenne, hogy ha egy Eheim Pickup 60 belső szűrőben hosszában kettévágom a szivacsot, majd a felszabadult helyre berakok egy kis kerámiát, az javítana vagy rontana a szűrő elméleti hatékonyságán? Vagy esetleg helyettesíthetném a teljes szivacsot 100ml purigennel?

Szerintem a Pickup az egyetlen belső szűrő, ami úgy jó, ahogy van. Nem nyúlnék hozzá.
Ha mindenáron szeretnél combosítani biológiai szűrés tekintetében, akkor egy Eheim Classic legyen a következő lépcső.
 
Szerintem a Pickup az egyetlen belső szűrő, ami úgy jó, ahogy van. Nem nyúlnék hozzá.
Ha mindenáron szeretnél combosítani biológiai szűrés tekintetében, akkor egy Eheim Classic legyen a következő lépcső.
Hát nálam az a tapasztalat, hogy annyira harmat gyenge, hogy 2 ml tejfehér baktériumkultúrát nem képes kiszűrni 21 liter vízből 1 nap alatt. Ezért gondoltam a szivacs cseréjére másféle szűrőanyagra. Külső szűrőre nincs keret, használtra se.
 
@tsokee -ék munkahelyi akváriumát egy SunSun akasztós szűri, elég jól. Elég vaskos a tartálya, meg lehet pakolni minden földi jóval. Nem egy külső szűrő méret, de mindenképpen nagyobb, mint a belső, és olcsóbb, mint egy külső. A bettásomban egy PickUp 45-ös volt megbuherálva, én szétvágtam a szivacsát. :D Megtöltöttem úgy, mint egy külső szűrőt: alulra kék szivacs, fölé Ista Quartzite Glass (én ezt nem tudom kerámiagyűrűnek hívni, amit tapiztam kerámiagyűrűt, teljesen más az anyaga, de ez is gyűrű formájú...), tetejére a saját szivacsa megvágva. Fura, de fojtani is kellett, mert tisztán erősen nyomta a vizet, így az első kis csatornába szintén tettem a vékony szivacsból. Hátránya volt, hogy 2-3 nap alatt nagyon lecsökkent az áramlat, de elég volt kilötykölni azt az egy darabkát. Tavaly ez volt a 30-as akváriumban is, 2 naponta mosnom kellett a szivacsot, az nagyon el tudott tömődni. Persze sok más körülménytől is függött, hogy mikor kellett pucolni.
 
@tsokee -ék munkahelyi akváriumát egy SunSun akasztós szűri, elég jól. Elég vaskos a tartálya, meg lehet pakolni minden földi jóval. Nem egy külső szűrő méret, de mindenképpen nagyobb, mint a belső, és olcsóbb, mint egy külső. A bettásomban egy PickUp 45-ös volt megbuherálva, én szétvágtam a szivacsát. :D Megtöltöttem úgy, mint egy külső szűrőt: alulra kék szivacs, fölé Ista Quartzite Glass (én ezt nem tudom kerámiagyűrűnek hívni, amit tapiztam kerámiagyűrűt, teljesen más az anyaga, de ez is gyűrű formájú...), tetejére a saját szivacsa megvágva. Fura, de fojtani is kellett, mert tisztán erősen nyomta a vizet, így az első kis csatornába szintén tettem a vékony szivacsból. Hátránya volt, hogy 2-3 nap alatt nagyon lecsökkent az áramlat, de elég volt kilötykölni azt az egy darabkát. Tavaly ez volt a 30-as akváriumban is, 2 naponta mosnom kellett a szivacsot, az nagyon el tudott tömődni. Persze sok más körülménytől is függött, hogy mikor kellett pucolni.
Pontosan ez volt a szándékom a pickup 60-nal is! :D
 
Pontosan ez volt a szándékom a pickup 60-nal is! :D
Nem tudom megmondani, hogy jobb volt-e biológiai szűrőanyaggal, vagy sem. Tavaly 30 litert szűrt, garnélákkal, bettával, 2 pandával, és e mellé túl is etettem. Most 25 litert szűrt, a betta lakja és sok-sok maláj tornyos, és megpróbáltam nem vágósúlyúra hizlalni a halat. Ha van kedved kísérletezni, és nincsenek nagyon érzékeny fajok az akváriumban, próbáld meg. Azért úgy vágd meg a szivacsot, hogy használható legyen később, ha mégsem válik be ez a megoldás. Azért hosszú távon elgondolkoznék azon a SunSunon vagy hasonlón, mindenképpen hatékonyabb lesz vele a szűrés, és még ki is kerül a technika az akvából. ;)
 
Ak
Hát nálam az a tapasztalat, hogy annyira harmat gyenge, hogy 2 ml tejfehér baktériumkultúrát nem képes kiszűrni 21 liter vízből 1 nap alatt. Ezért gondoltam a szivacs cseréjére másféle szűrőanyagra. Külső szűrőre nincs keret, használtra se.
Akkor vagy surub szivacs vagy perlon kombo. A beleteheto biologiai szuroanyag mennyiseg max 10 literes akvariumhoz jo. Lehet sokat is mondtam. Nekem is van egy ilyenem de eleg jol vegzi a dolgat. Nemlehet, hogy oreg a szivacs?
 
Nem tudom megmondani, hogy jobb volt-e biológiai szűrőanyaggal, vagy sem. Tavaly 30 litert szűrt, garnélákkal, bettával, 2 pandával, és e mellé túl is etettem. Most 25 litert szűrt, a betta lakja és sok-sok maláj tornyos, és megpróbáltam nem vágósúlyúra hizlalni a halat. Ha van kedved kísérletezni, és nincsenek nagyon érzékeny fajok az akváriumban, próbáld meg. Azért úgy vágd meg a szivacsot, hogy használható legyen később, ha mégsem válik be ez a megoldás. Azért hosszú távon elgondolkoznék azon a SunSunon vagy hasonlón, mindenképpen hatékonyabb lesz vele a szűrés, és még ki is kerül a technika az akvából. ;)
Köszi szépen, nézek egy ilyesmit!

Akkor vagy surub szivacs vagy perlon kombo. A beleteheto biologiai szuroanyag mennyiseg max 10 literes akvariumhoz jo. Lehet sokat is mondtam. Nekem is van egy ilyenem de eleg jol vegzi a dolgat. Nemlehet, hogy oreg a szivacs?
Ez volt az első tipp, de vettem bele, és semmi. Szó szerint belecsepegtetek 21l vízbe 2 ml Sera Bio Nitrivec-et, és ködös fehér marad a víz. Közben az Aquael Pat Mini meg elintézi fél órán belül 40 literben.
 
A számok alapján igen, elegendő lehet.
Egyébként hogy raksz bele 2,5 litert? Kiveszed a kosarat, vagy nem használsz sem előszűrő szivacsot sem perlont?
Remélem nem gond, ha saját magam idézem az Eheim Classic 2213 szűrővel kapcsolatban:
"A kosár belső átmérője 12,5 cm.,továbbá 1 db. gyári szivacs felett a kosárban 16 cm. magasságú hely marad.
Ezek alapján 1 db. kék szivacson felül a "maradék" hasznos térfogat kb. 1,9635 liter.
Ebből jön még le a perlon térfogata."
Ma raktam össze a szűrőt és majdnem annyi bio riot töltöttem bele mert az 1l kiszerelésböl kicsivel több mint a fele megmaradt.
Ugy raktam össze legalul a szűrő kosár alá tettem kerámia gyűrüt(ezt egy videóba láttam szűrő tuning)a kosár legaljára szivacs,kb 2.3 l bio rio,perlon,100ml Seachem Purigen. elég nehezen tudtam a szűrőkosár tetejét rárakni de sikerült remélem jol fog működni☺
 
Azon gondolkodom, hogy a Mátrix nagyobb kiszerelésű változatába lehet hogy nagyobb méretű kövek vannak? Mert a GA oldalán az egyik Oase szűrő bemutatásánál raknak két kosárba Mátrixot, és mintha azok lényegesen nagyobb méretű kövek lennének, mit amik az én 2 kilós dobozomban vannak!
update: Gyorsan megnéztem a Mátrix kiszereléseket, és mindnél, még a legnagyobb kiszerelésnél is azt írják, hogy 1 cm a szemcseméret!
Áthoztam a témát inkább ide, ne szegény @W.Márk naplója legyen szétOFFolva. A mátrix meg a többi szűrőanyag mérete is változó, Etele is írta fent, hogy attól függ, milyen szériát fogsz ki. Nekünk pl. most olyan apró szemű BioRio van otthon, ami kisebb, mint a matrix trop, @evavigh viszont azt mondta, hogy neki meg kb. 1 centis kavicsok voltak az ugyanakkora kiszerelésben. Ha túl apró a mátrixod, rakd bele külön valamilyen zsákba vagy harisnyába.
 
Mindkettő jó szűrőanyag.
Azt tudd, hogy a substrat pro szinterelt üveg, így emeli a pH-t. Matrix nem.
A matrix - már ha nagyobb szeműeket fogsz ki, én múltkor csupa apró szeműt kaptam, olyan volt mint a matrix trop - kevésbé fogja vissza a szűrőt, ha elkezd koszolódni.
Az apró szemű Mártrix nálad mennyire fogja vissza a szűrőt? Nekem is elég kis szeműek vannak a 2 kilós kiszerelésben, amit vettem! JBL e 902-be lesz!
 
Back
Oldal tetejére