• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Szűrőanyagok összeállítása

(y)
Az egyébként felmerült bennem hogy az ilyen szinterezett üveg cuccok mint a siporax is mennyi idő alatt "telítődnek" annyira hogy már nem lehet kimosni a mikroporózus kis nyílásaikból a szmötyit... De maradt elméleti kérdés.
 
(y)
Az egyébként felmerült bennem hogy az ilyen szinterezett üveg cuccok mint a siporax is mennyi idő alatt "telítődnek" annyira hogy már nem lehet kimosni a mikroporózus kis nyílásaikból a szmötyit... De maradt elméleti kérdés.
Hát ez fogós ravasz kérdés nyilván csak kiáztatni lehetne valami oldószerrel,de az oldószerrel mi a helyzet.Valami enyhén klóros cucc lenne jó mert a klórt vízzel kilehetne áztatni,vagy kuka és ujjat venni sajna. Mondtak valami sütőben kiégetést is olyan 250 fokon.
 
Hát ez fogós ravasz kérdés nyilván csak kiáztatni lehetne valami oldószerrel,de az oldószerrel mi a helyzet.Valami enyhén klóros cucc lenne jó mert a klórt vízzel kilehetne áztatni,vagy kuka és ujjat venni sajna. Mondtak valami sütőben kiégetést is olyan 250 fokon.
Erre annak idejen Molrot irta meg a tutit. Hipoba kiaztat, kioblit, utana haloba belogatni a wc tartalyba par hetre.
Amugy eleg egy erosebb zuhany oblites. En a difiket amikor hipozom le sem szoktam obliteni, megy vissza a vizbe egyenesen.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Erre annak idejen Molrot irta meg a tutit. Hipoba kiaztat, kioblit, utana haloba belogatni a wc tartalyba par hetre.
Amugy eleg egy erosebb zuhany oblites. En a difiket amikor hipozom le sem szoktam obliteni, megy vissza a vizbe egyenesen.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
Hát azééé nem merném hypo után csak úgy vissza tenni az akiba egyébként nálam a garnikat nem izgatja ,hogy jön a co2 a difin simán algázik rajta de kajakra:D.
 
Sziasztok.
A jelenlegi tetra ex600-as szűrőben a képen láthatò szűrő anyagok vannak.
Alul van a kerámia gyűrű rajta szivacs, középen biolabda, majd felül aminek nem tudom a nevét rajta szivacs. A kérdésem hogy ez így ebben a sorrendben rendben van? Esetleg valamelyiket érdemes cserélni? Lávakőre gondoltam, esetleg matrix tropra.
Üdv.
Yetee63fd39f9f0cc56c906961ae8b2b8deb5.jpgfbde1247fbb228ecb0ce1b77b74d951d.jpgc8ebf1cef0f701406d853ea6d120d11d.jpg

Tapatalkkal küldve az én ONEPLUS A5010 eszközömről
 
Sziasztok.
A jelenlegi tetra ex600-as szűrőben a képen láthatò szűrő anyagok vannak.
Alul van a kerámia gyűrű rajta szivacs, középen biolabda, majd felül aminek nem tudom a nevét rajta szivacs. A kérdésem hogy ez így ebben a sorrendben rendben van? Esetleg valamelyiket érdemes cserélni? Lávakőre gondoltam, esetleg matrix tropra.
Üdv.
YeteeView attachment 47364View attachment 47365View attachment 47366

Tapatalkkal küldve az én ONEPLUS A5010 eszközömről
Talán Substrate pro Eheim szűrő anyag igen dicsérik a lávakő meg a mátrix trop szabálytalanabb formájú a Substrate pro viszont kerek .
 
Ránézésre az. Nem rossz cucc, nekem is van.


Jól gondoltad, ne fogd vissza magad és add a házi macskának játszani a biolabdákat. Mehet a helyére valami hasznosabb.
Kerámiagyűrűk felülete sima jól látom? Akkor azok cseréjén is elgondolkodnék. (pl. lávakő nem drága)
:) Köszi. Akkor elindìtom a folyamatot.

Tapatalkkal küldve az én ONEPLUS A5010 eszközömről
 
Sziasztok! Eheim 2222 külső szűrőhöz jelenleg csak perlon és durva kék szivacsom van, nincs más hozzá. Tudnátok ajánlani egy szűrűanyag összetételt (2x 1liter). A lehető legnagyobb biológiai szűrést szeretném kihozni belőle.
Amire gondoltam:
1. tálca 750 ml Eheim MECH + 250 ml Seachem Matrix + kék szivacs
2. tálca 1000ml Seachem Matrix + Perlon
 
Sziasztok! Eheim 2222 külső szűrőhöz jelenleg csak perlon és durva kék szivacsom van, nincs más hozzá. Tudnátok ajánlani egy szűrűanyag összetételt (2x 1liter). A lehető legnagyobb biológiai szűrést szeretném kihozni belőle.
Amire gondoltam:
1. tálca 750 ml Eheim MECH + 250 ml Seachem Matrix + kék szivacs
2. tálca 1000ml Seachem Matrix + Perlon
Mindbe matrix. Felulre perlon.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Sziasztok! Eheim 2222 külső szűrőhöz jelenleg csak perlon és durva kék szivacsom van, nincs más hozzá. Tudnátok ajánlani egy szűrűanyag összetételt (2x 1liter). A lehető legnagyobb biológiai szűrést szeretném kihozni belőle.
Amire gondoltam:
1. tálca 750 ml Eheim MECH + 250 ml Seachem Matrix + kék szivacs
2. tálca 1000ml Seachem Matrix + Perlon
Nálam szivacs, BioRio, Perlon van egy ilyen szűrőben, illetve még egy kis Purigent is beleerőszakoltam.
 
Back
Oldal tetejére