• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Szűrőanyagok mikroszkóp alatt (+12)

Woctrax said:
Köszönöm az elismerő szavakat! ;) :)
Az Eheim Biomech - ahogy írtam is - a saját kategóriájának kimagasló darabja, nem sorolnám az említett négyes közé. Mivel a szűrőrendszert többféle porozitású, különböző funkciójú anyagokból érdemes felépíteni (szerintem) , egy idealizált szűrésben mindkettő kapna helyet.

Szia!
1) Szívesen. :D ..., mert megérdemled.
2) Szinte gondoltam - de nem tudtam - azt a választ, hogy nem tartozik a 4-es közé.
3) Teljesen egyetértek azzal, hogy a szűrőrendszert többféle porozitású, különböző funkciójú anyagokból érdemes felépíteni.

Én ezt a következőképp tervezem kb. 50 liter/kg mennyiségben. A szűrő aki 200 l. 100 l víz + 50 l szűrőanyag + 50 l biztonsági tartalék. Kíváncsi vagyok a véleményedre a véleményetekre. Jól gondolom a szűrőanyagok egymás utáni sorrendjét?
1) két különböző "szövésű" :?: szivacs; 2) bioball, 3) E. MEChpro; 4) kerámiagyűrű; 5) lávakő - ezek rendelkezésre állnak.
6) E, Biomech 7.) matrix trop , vagy Filterlith - mivel VG Substraatot sehol sem lehet venni - (ezek beszerzés alatt) végül de nem utolsó sorban 8) Ada Bio Rio. 9) esetlegesen perlon vatta.

...aki holtig tanul

ui. egyéb javaslat? Akár szűrőanyag tekintetében is. (Zeolit, aktívszén kizárva)
 
Túlbonyolítod az egészet :)
50 literes mennyiségben tegyél be vmilyen elérhető árú, viszonylag porózus szűrőanyagot. Amid van, bőven megfelelő. Egy kis szivacs, perlon mellé és kész. Nem 20 literes, csúcsra hegyezett biológiájú akid lesz ;)
 
Sziasztok!

Sikerült újabb vizsgálattal bővítenem a kutatást, elkészült 5 anyagra a higany porozimetriás mérés. :)
A vizsgált anyagok: ISTA Quarzite Glass, Van Gerven Substraat, ADA Bio Rio, Seachem Matrix és Eheim Substrat Pro.

Meglepő módon a Van Gerven Substraat volt a legporózusabb a minták közül, viszont ennél az anyagnál sok pórus a található a nm-es tartományban is (kémiai szűrési képesség). Az összes anyagnál (kiv. ISTA) a pórusok döntő többsége a abba a tartományba esik, amely megfelel a lebontó baktériumok számára. Az ista fajlagos felülete 1-2 nagyságrenddel kevesebb a többinél - tömegre vonatkoztatva. Térfogatra nézve ez arány még nagyobb, hiszen a raschig gyűrűs szerkezete miatt, adott tömegű anyag több helyet foglal el a szűrőben.
A mért adatokat, még értékelem, igyekszem térfogatra viszonyítani őket a jobb összehasonlíthatóság kedvéért.
 
Hello!

Érdeklődnék az újabb epizódok felől... :D Érdekelne például a JBL MicroMec képe, no teljesen önzetlenül, nem azért mert az van a szürőmben doszt. :roll:
 
Ezt végig olvasva, akkor elmondható hogy
1. bio rio
2. siporax
3. matrix
helyezésűek?
 
Mexx2 said:
Ezt végig olvasva, akkor elmondható hogy
1. bio rio
2. siporax
3. matrix
helyezésűek?

Ha jól rémlik nem ez volt a konklúzió.

Bio Rio
Matrix, Matrix klon,
Substrat Pro, Sipo
es a tobbiek

A fenti sorrend az anyagszerkezet alapján felállított sorrend volt.
Más tényezők is bejátszhatnak ha szűrőanyagot néznél. Pl mi mennyire fogja le a szűrőt. Ott a Matrix lenne a legjobb és a Bio Rio hátrébb sorolódna.

Szerintem a fenti dolog csak egy érdekesség és természetesen segítség, hogy ne értelmetlenül költsd a pénzed. A felsorolt szűrőanyagok mind nagyon jó minőségű szűrőközegek. Nézd meg melyikhez jutsz hozzá olcsóbban és válaszd azt.
 
Még egy kérdés, sajnos nem találtam meg itt a választ pedig le van írva, legalábbis mintha találkoztam volna vele, csak elfelejtettem.
A seachem matrix, és a matrix trop között mi a különbség?
 
Üdv mindenkinek!
A segitségeteket kérnem,adott a következő:eheim 2180,az erdeti media set-el,ahol a sorrend ugye (alulról fölfele)a következő:
1.Ehfimech gyűrűk( kísértetiesen hasonlít a sipo-ra,de csak kinézetben)
2.Substrat Pro
3.Substrat Pro(ami meg állítólag anyagában hasonlít kísértetiesen a sipo-ra)
Na most,kiprobálnám egy rekeszbe a siporaxot,de MELYIK rekesz tartalmát váltsam a sipóra??
Válaszaitokat előre is köszönöm,
Artur
 
Ha nagyon le akarod cserélni, akkor az egyik Substrat pro-t cseréld, mert alul a Mech pro még fizikai szűrést végez. De előbb olvasd el végig ezt a topikot. Lehet akkor meggondolod magad ;)
 
Én biztosan nem cserélném le sipora a substrat pro-t. Maximum az ehfimech-et, mert a kék szivacs elvégzi az előszűrést és nem tömődik már el.
 
Goldman said:
Üdv mindenkinek!
A segitségeteket kérnem,adott a következő:eheim 2180,az erdeti media set-el,ahol a sorrend ugye (alulról fölfele)a következő:
1.Ehfimech gyűrűk( kísértetiesen hasonlít a sipo-ra,de csak kinézetben)
2.Substrat Pro
3.Substrat Pro(ami meg állítólag anyagában hasonlít kísértetiesen a sipo-ra)
Na most,kiprobálnám egy rekeszbe a siporaxot,de MELYIK rekesz tartalmát váltsam a sipóra??
Válaszaitokat előre is köszönöm,
Artur

Az Eheim-eknél én az alsó Ehfimech gyűrűket cseréltem Siporax-ra, remekül bevált ;)
Nem tömődik el, kiváló a bioszűrésre. 3 liter nem fér be a kosárba, valamivel 2 felett raktam a 2080-asokba. Felette hagyd meg a Substrat Pro-t.
 
Én a gyári anyagokból a legalsó efhi mech-et cseréltem úgy, hogy minden anyag eggyel lejjebb költözött, felülre pedig bio rio került. Én úgy vettem észre, és itt Attilának nagyon is igaza van, hogy az alsó tálcába is jut mechanikai szennyeződés, ezért hagytam meg ott a biomech-et. Én ezt javaslom!

Sent from my Motorola.
 
atti76 said:
Goldman said:
Üdv mindenkinek!
A segitségeteket kérnem,adott a következő:eheim 2180,az erdeti media set-el,ahol a sorrend ugye (alulról fölfele)a következő:
1.Ehfimech gyűrűk( kísértetiesen hasonlít a sipo-ra,de csak kinézetben)
2.Substrat Pro
3.Substrat Pro(ami meg állítólag anyagában hasonlít kísértetiesen a sipo-ra)
Na most,kiprobálnám egy rekeszbe a siporaxot,de MELYIK rekesz tartalmát váltsam a sipóra??
Válaszaitokat előre is köszönöm,
Artur

Az Eheim-eknél én az alsó Ehfimech gyűrűket cseréltem Siporax-ra, remekül bevált ;)
Nem tömődik el, kiváló a bioszűrésre. 3 liter nem fér be a kosárba, valamivel 2 felett raktam a 2080-asokba. Felette hagyd meg a Substrat Pro-t.
Kosz Nigro,es bocs ..tenyleg csak figyelmesen el kellett volna olvasni minden.
De igy is jo,ez is segitseg,mert tenyleg egy +nak lehet elkonyvelni a siporaxot,(hisz jo helyezest ert el)igyhat azt hiszem megiscsak teszek a szurobe,ugy ahogy Atti mondta,vagy veszek meg egy olcso szurot csak sipoval.kosz midenkinek!
 
Back
Oldal tetejére