• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Szűrőanyagok mikroszkóp alatt (+12)

A két termék még köszönőviszonyban sincs egymással.Megnéztem a leírást a kérdéses anyagról.
Mindegyik más-más tulajdonsággal bír.
Növényesbe és csak időszakosan, és alapos indokkal és odafigyeléssel használnék zeolit származékot.Bár több féle zeolit alapú szűrőanyag van de általánosságban kb. mindegyik hasonló tulajdonsággal bír.Persze kivételek lehetnek.
Sügeresbe meg "egyéb" aksikba már ajánlatos is.
 
jojo said:
A két termék még köszönőviszonyban sincs egymással.Megnéztem a leírást a kérdéses anyagról.
Mindegyik más-más tulajdonsággal bír.
Növényesbe és csak időszakosan, és alapos indokkal és odafigyeléssel használnék zeolit származékot.Bár több féle zeolit alapú szűrőanyag van de általánosságban kb. mindegyik hasonló tulajdonsággal bír.Persze kivételek lehetnek.
Sügeresbe meg "egyéb" aksikba már ajánlatos is.

Kösz az info-t! A Filterith is egész jól vizsgázott , akkor valószínűleg annál maradok. (a szűrőaksimba szánok neki egy részt)
üdv: l
 
Sziasztok!

Pár mérési eredményem szeretném megosztani veletek egy kis magyarázattal.

A mai témám a vízfelvétel lenne, különböző szűrőanyagok esetében. 8-9 félére teszteltem le, de mivel a mérés pofon egyszerű, így bárki otthon elvégezheti egy vízforraló, ioncserélt víz, és kellően pontos mérleg (pl: 0,001g) birtokában, akárki utána mérhet! ;)

A vízfelvétel úgy történik, hogy az anyagot forrásban lévő (desztillált, ioncserélt vagy ozmó) vízbe tesszük és 2 órán át forraljuk, így telítjük a hozzáférhető nyílt pórusait. Ezután a mintát lemérjük nedvesen (M-nedves) (a külső felszínét letöröljük, mert a belső nyílt pórusait szeretnénk meghatározni). Majd betesszük egy szárítószekrénybe (vagy sütőbe) és 2-3 órán át 100 °C felett tartjuk hogy teljesen megszáradjon, majd lemérjük a száraz tömegét (M-száraz).

Ezután már csak számolni kell, amit sok minta esetén én szeretek az excelre hagyni (20-30 as elemszámoknál egyazon anyagból már csak tized %-os eltérések adódnak átlagban). A képlet a következő:

(M-nedves - M-száraz) * 100 =
/ M-száraz

A kapott szám megadja %-ban azt a vízmennyiséget (g-ban ill. cm3-ben), amit a test képes felvenni, tárolni a pórusaiban tehát a számunkra hasznos térfogatot.

Ha ismerjük a pórusméret-eloszlást, ebből már számítható egy belső hasznos felület, amihez a külső részeket is hozzáadva (ez általában egy prémium szűrőanyagnál jóval kisebb, mint a belső) megkapjuk a szűrőanyagunk "összes" nyílt felületét, ami jó összehasonlítási alap lehet már.

Persze itt azt is figyelembe kell venni, hogy egy szűrőbaci milyen mélyre tud beköltözni egy anyagba, és ott megfelelő áramlás hatására elegendő tápanyaghoz jutni, így biológiai szűrőfunkcióját ellátni, de ehhez már komolyabb statisztikai modellek szükségesek szerintem, illetve a külső és perem felszíneken függenek az adott rendszerben lévő áramlástól is...ami egy növényes high tech és egy sügeres aki között pl. jelentős eltérést mutathat, főleg aki nem alkalmaz direkt lassabb áramlási sebességű biológiai szűrést is...
És még nem is beszéltem az eltömődésről, egyebekről...

És most jöjjenek a szűrőanyagok :!: ;)
 
Az excelem szerint kezdem a sort, semmi sorrendiség nincs benne.

Sera Siporax:

Az egyik legmagasabb értéket mutató mintám, a kimért olcsóbban kapható verzió igen magas 66,3%-os értéket mutatott,1db gyűrű száraz átlagtömege: 1,24 g.
Találtam otthon régi 5-10 éves darabokat is, igaz ezek már használtak és régiek, kophattak eleget, de könnyen lehet, hogy eredetiek: sajna csak 2 db-ot találtam, így nem mérvadó a minta, de a vízfelvétel értéke 87,2%, míg a száraz tömeg 1g volt átlagban. Picit kisebbek is voltak az újabb mintáimnál.
(Ha valakinek van biztosan eredeti, érdekelne belőle 20-30 db minta, és a JBL micromech-ből is mert ahhoz még nem sikerült hozzájutnom.)
Itt a látszólag remek összképet az rontja le, hogy a nagyobb méretű pórusok miatt mégsem olyan nagy a hasznos felület. Aki ilyet vett, azért ne dobja ki, használható szerintem mindkét típus. ;)

A következő, amit sokan a Siporax koppintásának hittek, az az ISTA Quarzite Qlass terméke:
Hát hogyan is mondjam szépen, hogy ne sértsek meg senkit...inkább NE

A szűrőanyag 17.4% vízfelvétellel rendelkezik, átlag 3,25 g száraz tömegre vonatkoztatva. Nagyobb is mint a Siporax, így kevesebb fér belőle a szűrőnkbe (aki nagyon ráér számolja ki mennyivel). :mrgreen:

Durva, nagyméretű pórusai miatt a belső felülete nem lehet túl méretes, összegzésképpen én biomechanikainak ajánlom, semmi többnek. Sajnos az Eheim Biomech-jével nem tudom már összevetni, mert azok a mintáim is már régen megsemmisültek a tudomány oltárán.

Seachem Matrix:
Róla még nem formálok véleményt, mert annyira szórtak a minták (természetes, mi mást is várnánk) hogy a 22 és a 145% között minden volt, ami szem szájnak ingere...
Így a többi klónt bányaszomszédot (Van Gerven S., Trop. M, Filterlith) nagyobb elemszámban vizsgálom meg az ADA-t pedig színenként porciózva...

Eheim Substrat Pro:
Egész jól, a középmezőnyben vizsgázott, 33,9% vízfelvétellel, átlagosan 0,42g tömegű (M-száraz) golyók esetében.
Mivel ennek a pórusméret eloszlása valamivel jobb mint a Siporaxé, ezért a két gyártó között véleményem szerint nagyságrendbeli különbség nincs, sőt lehet egész közel van egymáshoz 1-1 liter szűrőanyag hasznos felülete. Eredeti Siporax esetén biztos, de a kimértet sem kell szégyellni.

Most pedig jöjjenek a saját feljesztéseim:

Nagyobb méretű (halas, szügeres aksikhoz):
A vízfelvétele 50+ minta után 28.3% átlagban, 2,91g átlagos száraz tömegű minták esetében.

Kis méretű kopásállóbb, tömörebb fejlesztés ('A' növényes):

A vízfelvétele 50+ minta után 33.2% átlagban, 1,55g átlagos száraz tömegű minták esetében.

Kis méretű porózusabb, ('B' növényes):

A vízfelvétele 30+ minta után 39.0% átlagban, 1,45g átlagos száraz tömegű minták esetében.

A növényes szűrőanyagok között még versenyeztetek, a másikat terheltebb rendszerekre, több mulm, kosz miatt nagyobb méretűre (eltömődésre kevésbé hajlamosra), kissé más pórusszerkezetűre terveztem, a növényesben a más áramlási struktúra miatt kétféle kísérletet is folytatok, de mostmár a 'B' verzió sem olyan "puha mit egy kréta", így abból is lesz valami remélem. ;)

Igyekeztem a vizsgálataim alapján olyan pórusszerkezetet kialakítani, amely megfelel a nitrifikáló baktériumok méreteinek, adottságainak, kényelmes lakhelyt biztosítva nekik. Természetesen ezekről is fogok elektronmikroszkópos képeket készíteni, szeretek kész tényeket, számokat közölni, nem marketinget. ;)

Terveim között van egy, a lusta akvakertészek szűrőanyaga is, amelyben növénytápsókat helyeznék el megfelelő arányban, így folyamatos utánpótlást lehetne biztosítani (kioldódás és egyensúlyi reakciók révén) nemcsak a talajból a gyökerek által, hanem a vízzel is, százezres dózispumpák nélkül, hosszabb távon, esetleg jól beszabályozva túltápozás módszere (E.I.) nélkül. De ez a projekt bonyolultsága miatt nem fél éves meló...

Amint meglesznek a természetes szűrőanyagok, teszek fel róluk is adatot.
 
Jó kis teszt, azt hittem azt Ista is van olyan jó mint a Sera, de elég csalódás volt.
A szűrőanyagaidra már elég kíváncsi vagyok, remélem hamarosan ki lehet majd próbálni.

Otthon nem hiszem, hogy van mindenkinek digi analitikai mérlege méregetni a lisztet, ahhoz még se kell 3-4 tizedesjegy pontosság :)
Jó fejek lennének a tanárok laborban még meg is tudnám csinálni a teszteket bent, de nem hiszem, hogy engednék. Pedig van minden hozzá.

Remélem forgalomba kerül majd a szűrőanyag is belátható időn belül, szerintem csomagolást is biztos segítene valaki tervezni. Én szurkolok még mindig :thumbup:
 
Rajta vagyok a dolgon, már van egy a négyből, amit szerintem piacra lehetne dobni. ;-)
Most már inkább a formai dolgokat kell kitalalnom, termékem úgy érzem már lenne! Akiknek ígértem mintát, keszithetik a szűrőiket, meg 1-2 teszter azóta eszembe jutott nekik is írók majd!

Természetesen ingyen minta jelleggel menne a dolog.
 
sziasztok!

a lávakőről nem találtam felvételt. de a tapasztalatotok érdekelne, vajon hova lehet elhelyezni a szűrőanyag skálán? az Atman külsőben (3336) lávakő és Istar QG kerámia is van. szerintetek melyik a jobb szűrőanyag?
 
Hát nekem a lávakő leg alul van mint mechanikai szűrés. Nem rossz de talán a filterlith jobb nála nekem az van felül és megvagyok vele elégedve.

Tapatalk fórum alkalmazással küldve Motorola Defy+ mobiltelefonról.
 
Hát nekem a lávakő leg alul van mint mechanikai szűrés. Nem rossz de talán a filterlith jobb nála nekem az van felül és megvagyok vele elégedve.

Dedday! Te hol szerzed be a filterlith-et? lehet azt tennék sipo helyett, ha rentábilisabb.
 
Sziasztok!

Tegnap beszereztem egy új szűrőanyagot, ami annyira talán nem ismert, és ez által nem is tudni róla sokat.
Mégpedig: Azzo Active Filter 4in 1

http://www.azoo-aqua.com/product/50/AZOO%204%20in%201%20Active%20Filter.jpg

Magyar "marketing" leírás:

-1700 nm / liter felület

-4 fajta ion bevonattal a szűrőanyagon
anion bevonat: semlegesíti a káros tényezőket, szabad gyököket, így visszaszorítja a kórokozókat, ezzel védve halaink egészségét
-hosszú hullámú infravörös ion bevonat: elősegíti a vízmolekulák áthaladását a halakon, így jobb anyagcserét eredményezve (a jó anyagcsere rendkívül fontos a halak egészségének megőrzésében)
-kalcium és magnézium ion bevonat: jótékony kalcium és magnézium ionokat bocsájt folyamatosan a vízbe
-ezüst ion bevonat: meggátolja a kórokozók elszaporodását az akváriumban
-különleges gyártási eljárás a szűrőanyag kitűnő hatásfokának eléréséhez"


Valamit képek is vannak csatolva:

QE9CDEtvAwMABFhMFwVR


QE9CDEtvAwMABFhMFgVR


Pár db-ot félretettem, és ha igény van rá akkor szívesen elküldöm az illetékeseknek, hogy nagyító alatt meg lehessen vizsgálni,
és össze lehessen hasonlítani esetleg más szűrőanyagokkal.
 
Ezt ám a marketing bullshit.
anion bevonat: egy tiszta vizű akiban nem szabad, hogy betegség üsse fel a fejét a semmiből. Tegye fel a kezét akinek volt komolyabb betegsége ami nem behurcolt volt.
hosszú hulláma infravörös bevonat: ???
Kalcium és Magnézium ionok: pluszban még keményíti a vizet, mert így sem elég kemény (?)
Ezüst ion: már itt is volt róla szó, hogy mókusvakítás
 
Ezt ám a marketing bullshit.
anion bevonat: egy tiszta vizű akiban nem szabad, hogy betegség üsse fel a fejét a semmiből. Tegye fel a kezét akinek volt komolyabb betegsége ami nem behurcolt volt.
hosszú hulláma infravörös bevonat: ???
Kalcium és Magnézium ionok: pluszban még keményíti a vizet, mert így sem elég kemény (?)
Ezüst ion: már itt is volt róla szó, hogy mókusvakítás

Ahogy írtam, ez a marketnig része a dolognak, és én is elég szkeptikus vagyok a leírtakkal.
Valamint, nem is aszért másoltam be a részletes leírást, hogy az ott leírtakkal kapcsolatban
szeretnék információt gyűjteni, valamit kitárgyalni a hitelességét.

A célom az volt a hozzászólásommal, hogy ha van rá mód akkor ezt a szűrő anyagot is alávetni
az előzőekben már olvasott elektromikroszkópos vizsgálatnak, és összehasonlítani már jól ismert
és örömmel használt szűrő anyagokkal.
 
Ez a termék egyszerre akar működni növényes édesvízi és korallszirtes akváriumokban. A reklámszöveg 90%-ban bullshit a legrosszabb fajtából, még csak értelmezni sem lehet, mi akar lenni. A maradék tulajdonság meg kétes hatású.

"elősegíti a vízmolekulák áthaladását a halakon, így jobb anyagcserét eredményezve (a jó anyagcsere rendkívül fontos a halak egészségének megőrzésében)"
???? Az édesvízi halak teste sűrűbb a víznél ezért az ozmózis miatt folyamatosan áramlik befelé a bőrükön a lé. A veséjük meg állandóan dolgozik, hogy ne durranjanak ki. Tengeri halaknál meg pont fordítva. A tengervíz folyamatosan szívja ki a nedvességet a testükből, a veséjük igyekszik minél több vizet bent tartani. Nem létezik olyan, hogy két ellentétes hatást egyszerre befolyásoljon pozitív irányba ugyanaz a hatóanyag. Avagy olyan gyógyszer sincs, ami egyszerre jó magas és alacsony vérnyomásra.
Hogy ehhez hogy jön az infravörös és az ion, illetve ezek hogyan kerültek egymás mellé egy mondatba, azt elképzelni se tudom. Ezt a kérdést a szkeptikus társaság fórumán kéne feltenni, mert ott vannak olyan okos, fizikához és kémiához értő emberek, akiknek az a hobbija, hogy az ehhez hasonló agymenéseket próbálják értelmezni.

Vannak elfogadható mondatok is a leírásban,pl. hogy nagy a felülete és segíti a bacik megtapadását. De annak a gyártónak, aki a fent említett blablával jön, azt se hinném el, amit kérdez. A magyar forgalmazó honlapján van "S.E.M." kép:
active_filter_sem.jpg

A felület jó durva, de csatornák azok alig vannak benne. Másfél milliméterenként egy barázda nem túl meggyőző. Engem inkább egy kupac száraz sárra emlékeztet, mint szűrőanyagra. Amúgy nem is tűnik elektronmikroszkópos képnek, szerintem ez sima fotó, látható fénnyel. Ha jóindulatú vagyok, akkor sztereomikroszkóppal készült.

Az összehasonlítás miatt idemásolom a topic elejéről a matrix képét, elvileg kb. azonos nagyítában:

2w4biwm.jpg


Még egy vicces dolog: a gyártónak gmail-es elérhetősége van egyedül. Ez egy cégnél azért elég büdös.
 
bizony itt egyértelmű a különbség. asszem ha lesz kis időm az itteni forrás alapján csinálnék egy PDF-et, természetesen közérdekből. bele keülnének az itt publikált képek, és a szöveges értékelés. ez így egy kicsit fel van higítva fórum formában. :) ellenvetés?
 
bizony itt egyértelmű a különbség. asszem ha lesz kis időm az itteni forrás alapján csinálnék egy PDF-et, természetesen közérdekből. bele keülnének az itt publikált képek, és a szöveges értékelés. ez így egy kicsit fel van higítva fórum formában. :) ellenvetés?

Csak a szerző engedélyével, mivel diplomamunka volt. Ha rábólint mehet.
 
Sziasztok!

Csak félig vág a témába, de a Matrix Trop-val kapcsolatban lenne kérdésem. Mi ez a "Trop"? Cég aki gyártja, vagy a forgalmazó bolt adta neki ezt a nevet, és olyan lenne, mint a kimért Siporax? Mivel Siporax Trop-ot is találtam a neten, így nem tudom hova rakni mik ezek.
 
Sziasztok

Valakinek van-e valamilyen tapasztalata ezzel a szűrőanyaggal? AquaTop Filtergranulat
 
Back
Oldal tetejére