• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Szűrőanyagok mikroszkóp alatt (+12)

Tök jó nekem habkő van a szűrőmbe és a legjobb hogy ingyen volt.
Majd én is kitalálok neki valami jól hangzó nevet..

Szia.
Érdeklődnék hogy honnét szereztél ilyen habkövet , mert nagyobb mennyiség kellene nekem is! nagyon meg köszönném ha tudnál valami elérhetőséget.
 
nagyon nehéz szűrőanyagot tesztelni éles környezetben.
mérnéd az ammónia lebontást? egyszerre x akvárium ugyanolyan talajjal szűréssel stb?
vagy kihívod a szűrésed lebombázod a baktáriumokat benne és nézed a regenerációs képességet / nap?

a legtöbb szűrőanyag a topikban ami biológiai szűrést végez hatékony. vannak lépcsők, de látható különbséget nehéz lenne mondani.
pl matrix-nál látszik, hogy több flow marad a szűrőben az anyag mérete miatt. írják, hogy tisztább lesz a víz, de mondhatod ezt egy purigenes akvaristának.... azon már észrevehetően tuti nem políroz semmit.

egy jó ammónia teszt 1 hetes ciklusokkal jó lenne éles környezetben. de azért melós a kivitelezés.
vagy egymás mellett pontos mérésekkel, vagy 1 hetes ciklusokban szűrő aki reset és új kísérlet.

azért szívesen megnéznék egy ilyet. az amcsiknál láttam korábban, de az nem volt elég meggyőző.

Na most aztán jól megfogtál:ROFLMAO: Vik!

Ez már extrém szűrőanyag teszt, tényleg nagy meló, idő és pénz lenne mindezt véghezvinni a ráfordított energia nem érné meg, akkora jelentősége nincs is. Egy biztos, én Eheim Substrat és Seachem Matrix-al tömtem meg a Tetra 1200 és az Eheim 2026-ost. Panaszra nem lehet okom, tiszta a vizem, és ahogy írtad a Seachem Matrix kevésbé folytja a szűrőt, amit viszont még észrevettem, nehezebben tömődik el,és nem áll össze!

Szerk: én mechanikus aggyal gondolkozom, Tehát ha a bacim X méretű, akkor melyik szűrőanyagban képes a legtöbb megtelepedni. Mivel tudjuk a szűrőanyagok porózus méreteit, gondoltam megtudjuk a bacikét , akkor ez alapján is lehet összehasonlítani. Lökött gépészek már csak ilyenek:D
 
Purigenre reagálva pár napja kivettem a szűrőből egy teszt erejéig,hogy mi történne nélküle, és a mai vízcserénél láttam milyen sárgás így a víz, tehát jó cucc! :)
 
Na most aztán jól megfogtál:ROFLMAO: Vik!

Ez már extrém szűrőanyag teszt, tényleg nagy meló, idő és pénz lenne mindezt véghezvinni a ráfordított energia nem érné meg, akkora jelentősége nincs is. Egy biztos, én Eheim Substrat és Seachem Matrix-al tömtem meg a Tetra 1200 és az Eheim 2026-ost. Panaszra nem lehet okom, tiszta a vizem, és ahogy írtad a Seachem Matrix kevésbé folytja a szűrőt, amit viszont még észrevettem, nehezebben tömődik el,és nem áll össze!

Már az is egy óriási lépés, ha a szűrőkben túlnyomó részben minőségi bio szűrőanyag van. Mindig azt mondom, hogy azt érdemes beszerezni ami a legkönnyebben elérhető.
Sajna a gyári szűrők továbbra is elég gyenge szűrőanyaggal érkeznek. Talán ez alól a 2080-as eheim a kivétel ahol vaskos substrat pro van a csomiban.

Nekem a Matrix-al kapcsolatban az a fura, hogy egy alapos több hónapos használat után is gyakorlatilag tiszta marad a közeg. Ha lemosnád vízzel alig jönne le róla valami.
Ugyanezt megcsinálod egy 3 hónapos substrat pro-val egészen elképesztő mulm mennyiség pattan le róla.

Lehet ez amiatt van, mert eleve a Matrix mellett nagyobb áramlás van a szűrőben és kimossa a szűrő a felületi lerakódásokat, fene tudja. Eddig akárhányszor láttam és tartottam karban mindig ez volt. Nálam is Matrix és Substrat Pro van itthon egyébként.
 
Én kizárnék minden külső tényezőt tehát full üres tank azonos szűrő más-más szűrőanyaggal azonos mennyiségű baktérium kultúrával indítva.
A vízbe pedig azonos mennyiségű pl ammónium nitrátot nyomnék majd mérném naponta a csökkenést.
Utána lehetne egy új teszt nitrittel
 
Nekem a Matrix-al kapcsolatban az a fura, hogy egy alapos több hónapos használat után is gyakorlatilag tiszta marad a közeg. Ha lemosnád vízzel alig jönne le róla valami. Ugyanezt megcsinálod egy 3 hónapos substrat pro-val egészen elképesztő mulm mennyiség pattan le róla. Lehet ez amiatt van, mert eleve a Matrix mellett nagyobb áramlás van a szűrőben és kimossa a szűrő a felületi lerakódásokat, fene tudja. Eddig akárhányszor láttam és tartottam karban mindig ez volt. Nálam is Matrix és Substrat Pro van itthon egyébként.

Nekem ugyan ez a tapasztalatom, és a véleményem . Pedig a Seachem Matrixot pakolgattam legfelső kosárba, és alsó kosárba is, a végeredmény ugyanaz volt: tiszta marad.
 
Szia.
Érdeklődnék hogy honnét szereztél ilyen habkövet , mert nagyobb mennyiség kellene nekem is! nagyon meg köszönném ha tudnál valami elérhetőséget.
Előző melóhelyemről van, de jelenleg úgy néz ki hogy egyszeri alkalom volt:unsure:
Egyébként olasz import volt és bigbagban jött, faiskolák talajjavítónak használják ott kint
 
Előző melóhelyemről van, de jelenleg úgy néz ki hogy egyszeri alkalom volt:unsure:
Egyébként olasz import volt és bigbagban jött, faiskolák talajjavítónak használják ott kint
Azért ha esetleg tudnál szervantezni akkor szólj már légyszíves.:rolleyes:
 
Én most rendeltem ebből az ominózus szűrőanyagból.
Hozzáteszem gyorsan,hogy nem azért,hogy bármit bizonyítsak,vagy cáfoljak.
Már régóta terveztem beszerzését,még az újonnan indított vita előtt.
Valahol egyszer Nigro kérdezte,hogy mit csinál az anyag,lebeg vagy lemerül.
Mert ugye a S.Matrix -ban is vannak lebegő darabok.
Nos ebben is vannak.
 
Valakinek van-e valamilyen tapasztalata ezzel a szűrőanyaggal ? Nevét nem tudom valamilyen kőzet , elég porózusnak tünik.
IMG_2571_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


IMG_2572_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


IMG_2573_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


IMG_2574_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
Sziasztok!

Ha gondolod én szívesen küldök neked az általam használt lávakőből és habkőből

Megérkeztek az első minták, Punkdraco-nak hála. (y) Hamarosan továbbküldik nekem. A küldött minták mellé felveszem még a Substrat Pro-t, így összesen 5 különféle anyagunk lesz a vizsgálatokhoz. :)

Ha csordogálnak már ez első eredmények írok mindenképp.

Üdv: Robi
 
Sziasztok!

Péntek kora délután van, mindjárt itt a hétvége. Ilyenkor szabad már kicsit "mókázni"! ;) :)

Hát én is mókáztam és találtam egy pár Alient a Substrat Pro-ban. :D A szüz Substrat Pro-ban.

8517638291_caa7089be8_z.jpg


Az egyik még közelebbröl:

8517638225_b163dd77eb_z.jpg


Halvány lilám sincs, hogy mik ezek a szemcsék, csak jól néztek ki ezért kaptak egy képet. (y)

Igaz a következö nem szüröanyag, hanem Amazonia. Így fest "kicsit" közelebbröl az Amazonia pora:

8518750802_e3ea459c33_z.jpg


még közelebbröl ;) :

8517638417_254f414e2b_z.jpg


Üdv: Robi

Ui: Hétvégén képes beszámolók a naplókban! :rolleyes: :D :ROFLMAO:
 
Teljesen szét van offolva lassan ez a topic is:unsure:

Amíg nem valami nagyon offról van szó és valamilyen szinten a témához kapcsolódik szerintem nincs gond.

Az Amazonia, mint agyagos talaj érdekes - ha nem így látod szólj.
Az agyagos talajokat eddig nem nagyon lehetett látni, pedig ez is fontos szerepet játszik az akvárium biológiai folyamataiban.
Az ilyen felvételek kicsit közelebb hozzák ezt az oldalt is.

Jók a felvételek (y)
 
Back
Oldal tetejére