• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Szűrő választási segítség

Szűrőpucolással kapcsolatban egy nagyon részletes, képekkel illusztrált leírás:
https://akvakertesz.hu/threads/planted-planet-without-plan-ted-et.8032/page-11#post-507052

Nem kell megijedni tőle, nem olyan bonyolult az egész, mint amilyen részletességgel Sanyi leírja.
Egyébként én kifejezetten szeretem ezt a részét a hobby-nak. Tök jó szórakozás szombat délelőtt csatateret csinálni a fürdőszobából:ROFLMAO:
Ez persze csak vicc, néhány szűrőtakarítás után belejön az ember és még egy mindenre kiterjedő szűrőpuceva se több fél óránál.

Én viszont ajánlanék is Neked egy szűrőt a 30L-es nanohoz:
Eheim experience 150.
Nem létezik halkabb szűrő, mivel nincs hangja (1 méterre tőle aludtunk). Kiforrott, megbízható, könnyű a karbantartása.
Egy 30L-es nanora tökéletes.
Egyébként van is épp egy használt eladósorban itt:
https://akvakertesz.hu/threads/elado-kuelso-szuro-es-vizpumpa.261/page-117#post-566285
 
Utoljára módosított:
Azt azért nem merném kijelenteni, hogy hosszabb (5-6 órás) áramszünetnél jobb lenne a külső…
5-6 órás áramszünetnél szerintem kb mindegy, hogy külső vagy belső szűrő. Sokkal nagyobb jelentősége van az egyéb paramétereknek - hónapok óta működő, jól beállt akvárium; vastagabb talaj, esetleg a talaj alatt valami extra szűrőközeg (lávakőzúzalék), ilyesmi.

Egy saját story pár hónappal ezelőttről:
Esti haletetés során kikapcsoltam a külső szűrőt, majd elfelejtettem visszakapcsolni. Egész éjjel állt, másnap reggel vettem észre. Munkába indulva arra se volt időm, hogy vizet cseréljek, RO víz se volt készen, csak simán elindítottam. Este sikerült cserélni kb 30% vizet. Vártam az algabummot, meg a lakók pusztulását...az égvilágon semmi nem történt, vagyis semmilyen látható nyoma nem volt a kb 8-9 órás szűrőmegállásnak.
Szóval arról sem vagyok meggyőződve, hogy a szűrőben az állás alatt elpusztult az egész baciállomány, de a regeneráció egész biztosan gyors lehetett.
 
Szűrőpucolással kapcsolatban egy nagyon részletes, képekkel illusztrált leírás:
https://akvakertesz.hu/threads/planted-planet-without-plan-ted-et.8032/page-11#post-507052

Nem kell megijedni tőle, nem olyan bonyolult az egész, mint amilyen részletességgel Sanyi leírja.
Egyébként én kifejezetten szeretem ezt a részét a hobby-nak. Tök jó szórakozás szombat délelőtt csatateret csinálni a fürdőszobából:ROFLMAO:
Ez persze csak vicc, néhány szűrőtakarítás után belejön az ember és még egy mindenre kiterjedő szűrőpuceva se több fél óránál.

Én viszont ajánlanék is Neked egy szűrőt a 30L-es nanohoz:
Eheim experience 150.
Nem létezik halkabb szűrő, mivel nincs hangja (1 méterre tőle aludtunk). Kiforrott, megbízható, könnyű a karbantartása.
Egy 30L-es nanora tökéletes.
Egyébként van is épp egy használt eladósorban itt:
https://akvakertesz.hu/threads/elado-kuelso-szuro-es-vizpumpa.261/page-117#post-566285
Szia, segítesz nekem kérlek a linkelt eladó szűrő fórumára nem tudok írni jogosultság hiányában, privát üzenetet se tudok írni a hírdetőnek. Érdekelne, ha postázással megoldható nem tudom, hogy Ő tud-e nekem pm üzenetet írni, vagy hogy megy itt a fórumon. Nagyon köszönöm.
 
Sziasztok,

75 literes akváriumot Oase Filtosmart 300-zal tervezek szűrni. Érdeklődök, hogy a gyári szűrőtölteteket mire érdemes lecserélni már induláskor?
Az akvárium növényes-garnélás lesz.

Előre is köszönöm a tanácsokat!
 
Sziasztok,

75 literes akváriumot Oase Filtosmart 300-zal tervezek szűrni. Érdeklődök, hogy a gyári szűrőtölteteket mire érdemes lecserélni már induláskor?
Az akvárium növényes-garnélás lesz.

Előre is köszönöm a tanácsokat!
Szia!
Megvan már a szűrő? Nekem egy 200-as van de “rettenetesen” hangos!
Ha van másik opció mondjuk egy OASE Biomaster az sokkal halkabb :)
Töltetnek pedig matrix amennyi csak belefér 🤣
 
Hello
Pár év akváriumi lét nélkül , úgy tűnik megint belefogok ;) viszont most egy nano , abból is egy alacsony típus lenne az elképzelés !
Első körbe a seachem akasztós szűrőre gondoltam . Egy 45x24x16-os opti akvárium lenne ( 18L ). Nem a legkisebbet , hanem az Tidal 55-öst gondoltam rá , a 45-ösz hossz miatt , illetve a nagyobb szűrő anyag tartályért 1,2L .Valaki használ esetleg ilyet.
 
Hello
Pár év akváriumi lét nélkül , úgy tűnik megint belefogok ;) viszont most egy nano , abból is egy alacsony típus lenne az elképzelés !
Első körbe a seachem akasztós szűrőre gondoltam . Egy 45x24x16-os opti akvárium lenne ( 18L ). Nem a legkisebbet , hanem az Tidal 55-öst gondoltam rá , a 45-ösz hossz miatt , illetve a nagyobb szűrő anyag tartályért 1,2L .Valaki használ esetleg ilyet.
Nem tudod ilyen alacsony üvegre rátenni. Ráadásul, ha rá is tudnád tenni, iszonyat erős lenne az áramlás.
 
Hello
Pár év akváriumi lét nélkül , úgy tűnik megint belefogok ;) viszont most egy nano , abból is egy alacsony típus lenne az elképzelés !
Első körbe a seachem akasztós szűrőre gondoltam . Egy 45x24x16-os opti akvárium lenne ( 18L ). Nem a legkisebbet , hanem az Tidal 55-öst gondoltam rá , a 45-ösz hossz miatt , illetve a nagyobb szűrő anyag tartályért 1,2L .Valaki használ esetleg ilyet.
Nagy cunamit csinálna 18 literben.
Inkább külsőszűrőt kellene használni (pl.: EHEIM Classic) nyomó oldalon spin-nel.
 
Sziasztok! Egy eheim szűrőt szeretnék vásárolni hétfőn. Melyik lehet a jobb választás. Experience 350 vagy a professional 4+ 350? Árba egy 10-es a különbség. Most egy experience 150-et hajtok. Csendes, tetszik, hogy külön zárható a szívó és nyomó ág. Könnyű feltölteni. Nekem a prof egy kicsit túlbonyolítottnak tűnik, meg van rajta légtelenítő is amit olvastam, hogy +hibaforrás ahol tud ereszteni.
 
Sziasztok! Egy eheim szűrőt szeretnék vásárolni hétfőn. Melyik lehet a jobb választás. Experience 350 vagy a professional 4+ 350? Árba egy 10-es a különbség. Most egy experience 150-et hajtok. Csendes, tetszik, hogy külön zárható a szívó és nyomó ág. Könnyű feltölteni. Nekem a prof egy kicsit túlbonyolítottnak tűnik, meg van rajta légtelenítő is amit olvastam, hogy +hibaforrás ahol tud ereszteni.
Experience-re adom le a voksomat.
Van ugyan Prof 4+ szűróm, de ha újra leforgathatnám azt a napot, más döntést hoznék.
 
Sziasztok! Egy eheim szűrőt szeretnék vásárolni hétfőn. Melyik lehet a jobb választás. Experience 350 vagy a professional 4+ 350? Árba egy 10-es a különbség. Most egy experience 150-et hajtok. Csendes, tetszik, hogy külön zárható a szívó és nyomó ág. Könnyű feltölteni. Nekem a prof egy kicsit túlbonyolítottnak tűnik, meg van rajta légtelenítő is amit olvastam, hogy +hibaforrás ahol tud ereszteni.
Én is az Experience-t választanám! Van egy 250- em hibátlan!
 
Back
Oldal tetejére