• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Szűrő választási segítség

Ha leszűkítem a csöveket (Mert a nyomó szívó üvegcsövem csak 12/16-os) nem lesz nagy a fojtás?
Hát nem igazán jó! Használd a gyárit amíg nem lesz 16/22 üveg szett. Mind két ágat nem jó leszűkíteni. Csak a nyomót és csak akkor ha gyári keresztmetszetűek a ki és befolyók.
 
Hát nem igazán jó! Használd a gyárit amíg nem lesz 16/22 üveg szett. Mind két ágat nem jó leszűkíteni. Csak a nyomót és csak akkor ha gyári keresztmetszetűek a ki és befolyók.
Az eXperience 2426 fejének (amiben a motor van) gyári száma ugyanaz, mint a korábbi "elődmodell " Eheim Professionel 2228-é: 7444300. Ez utóbbit 16/22 kifolyóval és 12/16 befolyóval árulták. Ebből azt feltételezem, hogy a befolyó 12/16-ra szűkítése nem okoz gondot ugyanannak a motornak. A kifolyó már más tészta. Azt én sem szűkíteném le. Remélem, hogy erről saját tapasztalatot tudok majd írni kb. egy év múlva (ha végre lesz időm elindítani a nagy akvát a hozzá vásárolt 2228 szűrővel 🤣).
 
Utoljára módosított:
Sziasztok! Egy eheim szűrőt szeretnék vásárolni hétfőn. Melyik lehet a jobb választás. Experience 350 vagy a professional 4+ 350? Árba egy 10-es a különbség. Most egy experience 150-et hajtok. Csendes, tetszik, hogy külön zárható a szívó és nyomó ág. Könnyű feltölteni. Nekem a prof egy kicsit túlbonyolítottnak tűnik, meg van rajta légtelenítő is amit olvastam, hogy +hibaforrás ahol tud ereszteni.
Nekem van mind a kettő. Egy Experience 250 és a Prof4+ 250T.
Jelenleg Prof4-et használom a fűtője miatt. De egyébként is azt használnám. Mind a kettő nagyon jó kisszűrő, mind a kettő megcsinálja a mit kell. Az Exp sokkal halkabb. A Prof-nak van hangja. A profban van egy bypass funkció, amit akkor használhatsz ha eltömődik a perlon nagyon. Én még nem használtam soha. A Profban felül van az előszűrő szivacs, az expben alul. Ha akarod tisztítani az Expben ki kell venni a kosarakat.
A prof mint a neve is mutatja egy profi eszköz, ami nem jelenti azt hogy egyszerű használni. Mint minden profi eszköz több törődést és odafigyelést igényel. A légtelenítőt igyekszem keveset használni, de azért néha nyomok rajta egyet, ha nagyon nem akarja elkapni a vizet. Az expben ilyenkor jöhet a szívogatás, fújogatás, töltögetés.
Szerintem egyikben sem fogsz csalódni.
 
Ha leszűkítem a csöveket (Mert a nyomó szívó üvegcsövem csak 12/16-os) nem lesz nagy a fojtás?
Nekem (és másnak is innen a fórumról) szűkítve van 12-16-ra a Prof4 és vissza van fojtva kb a 3/4-ére a flow. Majd sok év múlva megmondom mi a tapasztalat. Én kipróbáltam a saját csövezésével is, szűkítve is. Nem tapasztaltam hogy hangosabb lenne vagy gond lenne vele.
Legközelebbi szűrő takarításnál ha eszembe jut, csinálok egy teljesítmény felvétel tesztet, hogy van-e különbség a két eset között.
 
Sziasztok,

75 literes akváriumot Oase Filtosmart 300-zal tervezek szűrni. Érdeklődök, hogy a gyári szűrőtölteteket mire érdemes lecserélni már induláskor?
Az akvárium növényes-garnélás lesz.

Előre is köszönöm a tanácsokat!
Végezetül OASE Biomaster 350 lett a befutó. Karácsonyi akcióban, plusz még kaptam rá kosárkedvezményt, így 70k alatt megállt.
Köszönöm a segítségetek!
 
Sziasztok,
45x30x30=40L mérethez Eheim experience 150 már kicsi lesz? Az eggyel nagyobb tesóval kell számolni? Maradnék ennél a termékcsaládnál... 30-as kockában anno csappal kicsit visszavéve egy experience 250 dolgozott, de néha még így is kicsit túlzónak éreztem az áramlást, jobban zárni pedig már nem mertem már.
KÖSZI
 
Sziasztok,
45x30x30=40L mérethez Eheim experience 150 már kicsi lesz? Az eggyel nagyobb tesóval kell számolni? Maradnék ennél a termékcsaládnál... 30-as kockában anno csappal kicsit visszavéve egy experience 250 dolgozott, de néha még így is kicsit túlzónak éreztem az áramlást, jobban zárni pedig már nem mertem már.
KÖSZI
Szerintem a pumpateljesítmény jóval kevésbé releváns, mint a szűrőtérfogat, mert fojtani nyugodtan lehet (OK, kell egy plusz csap is..). Működtetnek ekkora akvákat 0,5 literes akasztós, vagy belső szűrővel is jól egyesek, de a GA ajánlás nem véletlenül min. 5%, vagyis esetedben 2 liter. Ha lowtech tolod, lassú folyamatokkal, kevés halat raksz bele, jó szűrőanyagokat használsz stb, működhet jól az 1 literes Eheim-mel is, de ha a méret-, vagy árkülönbség (több szűrőanyag stb.) nem problémás számodra, én egyértelműen nagyobbat vennék, legyen benne tartalék.
Lehet, hogy van hangerő, vagy bármi spéci különbség is az Eheim különböző szűrői között, azokat nem ismerem, tehát csak a térfogat alapján véleményeztem.
 
Sziasztok,
45x30x30=40L mérethez Eheim experience 150 már kicsi lesz? Az eggyel nagyobb tesóval kell számolni? Maradnék ennél a termékcsaládnál... 30-as kockában anno csappal kicsit visszavéve egy experience 250 dolgozott, de néha még így is kicsit túlzónak éreztem az áramlást, jobban zárni pedig már nem mertem már.
KÖSZI
Én szintén Experience 250-et használok 30 literes akváriumhoz, viszont fojtás nélkül.. Az áramlást lassítom, jobban szétosztom, pl. kifolyó elé ültetett stemekkel, amiben az a jó, hogy az áramló víz tömegét nem változtatja meg, cserébe az élőlények nem érzik maguk centrifugában (jellemzően nem hegyi patakokból származnak). :D Én ezt javasolnám 40 literhez (ez nem jeleni azt, hogy ne lehetne kisebb szűrővel, vagy akár szűrő nélkül üzemeltetni, csak sokkal, sokkal nehezebb).
Az erős áramlás ellen az ecsetet szokták felhozni, viszont nekem meggyőződésem, hogy nem az erős áramlás váltja ki, egyszerűen az akváriumi algák közül az ecset érzi magát jól ilyen körülmények között. Magyarul, ha nem lenne erős áramlás, akkor is lenne alga, csak nem ecset, a trigger valami más (ammónia, elcsúszott tápanyagok, stb.).
Egy példa (saját hipotézis, egyáltalán nem biztos, hogy igaz):
lokális ammónia + relatív magas vas + erős áramlás = ecset,
lokális ammónia + relatív magas vas + nagyon gyenge áramlás = agancs.
 
Én szintén Experience 250-et használok 30 literes akváriumhoz, viszont fojtás nélkül.. Az áramlást lassítom, jobban szétosztom, pl. kifolyó elé ültetett stemekkel, amiben az a jó, hogy az áramló víz tömegét nem változtatja meg, cserébe az élőlények nem érzik maguk centrifugában (jellemzően nem hegyi patakokból származnak). :D Én ezt javasolnám 40 literhez (ez nem jeleni azt, hogy ne lehetne kisebb szűrővel, vagy akár szűrő nélkül üzemeltetni, csak sokkal, sokkal nehezebb).
Az erős áramlás ellen az ecsetet szokták felhozni, viszont nekem meggyőződésem, hogy nem az erős áramlás váltja ki, egyszerűen az akváriumi algák közül az ecset érzi magát jól ilyen körülmények között. Magyarul, ha nem lenne erős áramlás, akkor is lenne alga, csak nem ecset, a trigger valami más (ammónia, elcsúszott tápanyagok, stb.).
Egy példa (saját hipotézis, egyáltalán nem biztos, hogy igaz):
lokális ammónia + relatív magas vas + erős áramlás = ecset,
lokális ammónia + relatív magas vas + nagyon gyenge áramlás = agancs.
szia,
nekem egyszerre van rengeteg agancs és ecset, arra mi a hipotézised?? 😊
 
szia,
nekem egyszerre van rengeteg agancs és ecset, arra mi a hipotézised?? 😊
Feltételezem nem egy helyen vannak, hanem különböző pontokon. :) Viszont ez is amellett szól (nekem), hogy önmagában nem az áramlás a trigger ecset esetén.
Nem a topik témája, de én a túl sok bomló szervesanyag, szűrési elégtelenség irányába indulnék először. :)
 
Szerintem a pumpateljesítmény jóval kevésbé releváns, mint a szűrőtérfogat, mert fojtani nyugodtan lehet (OK, kell egy plusz csap is..). Működtetnek ekkora akvákat 0,5 literes akasztós, vagy belső szűrővel is jól egyesek, de a GA ajánlás nem véletlenül min. 5%, vagyis esetedben 2 liter. Ha lowtech tolod, lassú folyamatokkal, kevés halat raksz bele, jó szűrőanyagokat használsz stb, működhet jól az 1 literes Eheim-mel is, de ha a méret-, vagy árkülönbség (több szűrőanyag stb.) nem problémás számodra, én egyértelműen nagyobbat vennék, legyen benne tartalék.
Lehet, hogy van hangerő, vagy bármi spéci különbség is az Eheim különböző szűrői között, azokat nem ismerem, tehát csak a térfogat alapján véleményeztem.
Köszönöm! Én most úgy néztem hogy hivatalosan a 150-es szűrőtérfogata 2,3l (vödör tégfogat 5l) a 250-es pedig 3l szűrőtérfogattal bír, két mélyebb kosár van a nagyobban ha jól emlékszem... Én alapból alsó tálcába csak egy kék szivacsot tennék és így erre rá illetve felső tálcába menne seachem matrix.
 
Sziasztok,
45x30x30=40L mérethez Eheim experience 150 már kicsi lesz? Az eggyel nagyobb tesóval kell számolni? Maradnék ennél a termékcsaládnál... 30-as kockában anno csappal kicsit visszavéve egy experience 250 dolgozott, de néha még így is kicsit túlzónak éreztem az áramlást, jobban zárni pedig már nem mertem már.
KÖSZI
46 litert szűrök 250-es típussal.
Jó szűrőmédia és szívó-nyomóág választása esetén semmi cunami nem lesz.
Másfelől, jobb egy kicsit "túlméretezni", mert a jövőre nézve lehet, egy nagyobb akvát szeretnél majd hajtani vele.
 
Köszönöm! Én most úgy néztem hogy hivatalosan a 150-es szűrőtérfogata 2,3l (vödör tégfogat 5l) a 250-es pedig 3l szűrőtérfogattal bír, két mélyebb kosár van a nagyobban ha jól emlékszem... Én alapból alsó tálcába csak egy kék szivacsot tennék és így erre rá illetve felső tálcába menne seachem matrix.
Az alsóba csak egy (vékonyabb) szivacsot tegyél, rá mátrixot. Annyi kaksi nem termelődhet, hogy az egész tálcát kipárnázzad.
 
Köszönöm! Én most úgy néztem hogy hivatalosan a 150-es szűrőtérfogata 2,3l (vödör tégfogat 5l) a 250-es pedig 3l szűrőtérfogattal bír, két mélyebb kosár van a nagyobban ha jól emlékszem... Én alapból alsó tálcába csak egy kék szivacsot tennék és így erre rá illetve felső tálcába menne seachem matrix.
Szia!
Nekem 60x23x30 tehát 42l van Experience 250 viszi az akvát Lily-vel örülök, hogy a 150-helyett választottam!Van benne tartalék :cool: ;)
 
Az alsóba csak egy (vékonyabb) szivacsot tegyél, rá mátrixot. Annyi kaksi nem termelődhet, hogy az egész tálcát kipárnázzad.
Köszönöm az eddigi tanácsokat, egyenlőre a setup összerakás ill vadászat zajlik… befutó lehet akár egy prof 4+ 2271 ott ha jól tudom egy kis karral a szűrő alapból vissza is fojtható akár. Egy másik viszont, talán méretesebb, experience 350,. Ez ha jól gondolom alapból már tényleg cunami 40 l-en (1050l/h). Ez hivatalosan ill a szűrő károsodása nélkül szintén fojtható?
Köszönöm
 
Köszönöm az eddigi tanácsokat, egyenlőre a setup összerakás ill vadászat zajlik… befutó lehet akár egy prof 4+ 2271 ott ha jól tudom egy kis karral a szűrő alapból vissza is fojtható akár. Egy másik viszont, talán méretesebb, experience 350,. Ez ha jól gondolom alapból már tényleg cunami 40 l-en (1050l/h). Ez hivatalosan ill a szűrő károsodása nélkül szintén fojtható?
Köszönöm
Szia! Nekem experience 350 van felére folytva a 64literen. Éppen határeset. Elég nagy az áramlás. Én lehet, hogy 250-et vennék 40 literre és az experience-t. Nincs légtelenítője. Nem is kell és egy csak egy +hibaforrás ahol folyni tud. :)
 
Back
Oldal tetejére