• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Szűrő választási segítség

Sziasztok.

Egy eheim 2075-ös szűrő meg tud szűrni egy közel 150 literes akváriumot?! Vagy üzemeljem be mellé a jbl cristalprofi e901et is?!
ha nem túl bonyolult a scape és nincs benne 3 ábráscet :) és ezek miatt nincs szükséged bazi áramlásra akkor szerintem simán.
e901 szerintem csak a fenti eset teljesülése esetén kell. De ha olyan helyre teszed az akvát ahol szeretsz relaxálni akkor e901 szerintem kerülendő. Nekem is van JBL e szériás szűrőm és szerintem bazi hangosak.
 
ha nem túl bonyolult a scape és nincs benne 3 ábráscet :) és ezek miatt nincs szükséged bazi áramlásra akkor szerintem simán.
e901 szerintem csak a fenti eset teljesülése esetén kell. De ha olyan helyre teszed az akvát ahol szeretsz relaxálni akkor e901 szerintem kerülendő. Nekem is van JBL e szériás szűrőm és szerintem bazi hangosak.
Én meg vagyok vele elégedve...Mmint a jbl-el. Egyáltalán nem hangos, ott alszunk tőle alig 2 m-re 😁🤔
 
Sziasztok!
Egy kérdést szeretnék feltenni a hozzáértőkhöz.
Készülök összerakni egy 40literes nano akváriumot,eddig csak nagyobb(180l) akvám volt amit már felszámoltam.
Megmaradt a kűlső szűrőm egy Tetra ex 1200 és még van egy Eheim Liberty 2042 külső akasztós szűrő.
Tudom,hogy nagy Tetra 1200-es, de kíváncsi lennék,hogy ti mit mondtok melyik szűrő lenne a legjobb ennek az akváriumnak.
Köszönöm a válaszokat!
 
Sziasztok!
Egy kérdést szeretnék feltenni a hozzáértőkhöz.
Készülök összerakni egy 40literes nano akváriumot,eddig csak nagyobb(180l) akvám volt amit már felszámoltam.
Megmaradt a kűlső szűrőm egy Tetra ex 1200 és még van egy Eheim Liberty 2042 külső akasztós szűrő.
Tudom,hogy nagy Tetra 1200-es, de kíváncsi lennék,hogy ti mit mondtok melyik szűrő lenne a legjobb ennek az akváriumnak.
Köszönöm a válaszokat!
Fojtva Spinnel még jó lehet a Tetra! Nekem a 42 littyót két szűrő szűri egy 440, meg 300 l/h szűrő az összesen 740l/h és nem lobognak a növények. Igaz lily vel.
 
Sziasztok, segitseget kernek szuro ugyben. Egy 60cm szeles 74 literes akvariumhoz milyen lenne az idealis szuro? Most egy 5 eves tetra ex800 plus szuri, de kevesnek erzem a flow-t, nem szedi ossze mindenhonnan a piszkot (aramlas szempontjabol nem tul idealis a hardscape :) ) En az OASE Biomaster 250-et neztem ki, esetleg mi a best buy ebben az 50 ezer ft koruli kategoriaban? Fontos lenne, hogy csendes legyen, a nagyobb aksimat egy iomaster 600 szuri, es az kicsit hangos.
 
Sziasztok, segitseget kernek szuro ugyben. Egy 60cm szeles 74 literes akvariumhoz milyen lenne az idealis szuro? Most egy 5 eves tetra ex800 plus szuri, de kevesnek erzem a flow-t, nem szedi ossze mindenhonnan a piszkot (aramlas szempontjabol nem tul idealis a hardscape :) ) En az OASE Biomaster 250-et neztem ki, esetleg mi a best buy ebben az 50 ezer ft koruli kategoriaban? Fontos lenne, hogy csendes legyen, a nagyobb aksimat egy iomaster 600 szuri, es az kicsit hangos.

Én Eheim-re szavaznék.

2271 professionel 4 250 - Szerintem ez kb tökéletes 74l-re.

Illetve nekem ez van 84 literesben:
Experience 350 - Lehet egy picit erős lenne már a Tiédbe és fojtani kéne. Hangja minimális, ugyanabban a szobában alszunk.
 
Igeretes, koszi! Ami az oase szuroben tetszik az a konnyen tisztithato eloszuro, ahogy latom az eheim professionelben is van, es nem kell kipakolni hozza az osszes kosarat
 
Igeretes, koszi! Ami az oase szuroben tetszik az a konnyen tisztithato eloszuro, ahogy latom az eheim professionelben is van, es nem kell kipakolni hozza az osszes kosarat

1. kikapcsolom a szűrőt
2. egy gombnyomással kiveszem a ki és befolyó csövek adapterét a szűrőből
3. leemelem a szűrő fedelét
4. kiveszem a legfelső, előszűrést végző rekeszt a szűrőből
5. kimosom a fürdőszobában az előszűrő rekeszt és a benne lévő kél szivacsot
6. mindent visszateszek a helyére, a szűrőt visszakapcsolom

az egész kb 1-2 perc, nem hiszem, hogy sokkal bonyolultabb, mint az oase-nél...

az oase szűrőkkel egyébként nincs tapasztalatom, de nekem ez az eheim 2075 brutál jó szűrést végez... 😊
 
Szerintem a 2271 lesz a nyero igy :) Valaki, aki hasznalja ezt a szurot le tudna irni a tapasztalatait? Mennyire eros, mennyire ter el a 950l/h gyari ertektol?
 
Új 240l-es low-tech akvába (csapvizes, CO2 nélkül) néznék majd szűrőt (ráérek vele). Eheim 5e 450 - 600T vagy -700 ? Esetleg Oase 850 Thermo ? A fűtés nem feltétlen kell, minél nagyobb filtertérfogat, és csendesség az fontos lenne. És ha lehet, 1 darab szűrővel oldanám meg. Vagy maradjak régebbi modelleknél , prof 3e 450-es ? Mi lenne a jó választás ilyen nagy akvába ? Egyébként pedig Kellemes Karácsonyi Ünnepeket kívánok ! :) 2 és fél év után jöttem újra a fórumra.
 
nekem a 120 literesr egy eheim 2075-ös van, ami elég, mert jól szűr és csendes is, úgyhogy nagyon elégedett vagyok vele...
ha 240 literes akvám lenne, akkor most kettő db 2275-öst vennék bele. szerintem a szűrőn nem szabad spórolni, bármi máson igen... 😁
boldog Karácsonyt! 😊
 
Sziasztok,

140cm széles akváriumnál, ha kettő szűrőben gondolkodok(áramlás miatt), és Eheim-ben, akkor mi lenne az ideális? 420 literes az üveg...
 
Sziasztok,

140cm széles akváriumnál, ha kettő szűrőben gondolkodok(áramlás miatt), és Eheim-ben, akkor mi lenne az ideális? 420 literes az üveg...
Hát szerintem is 2db 2080 as szűrö kel neked . S ha 1750 liter/ óra a óránkénti forgatása akor ép elég 8,3 forgatja meg a vízedet egy óra alat .
Milyen lesz a kinyomod ? Esőztető vagy üveg lily pipe ?
Én most cserélem a esőztetőt le lily pipe re . A egyik kifolyót a bal hátsósarokba rakom a másikat meg jobb előre . Igy remélem korbe körbe megy majd a áramlás.
 
nekem a 120 literesr egy eheim 2075-ös van, ami elég, mert jól szűr és csendes is, úgyhogy nagyon elégedett vagyok vele...
ha 240 literes akvám lenne, akkor most kettő db 2275-öst vennék bele. szerintem a szűrőn nem szabad spórolni, bármi máson igen... 😁
boldog Karácsonyt! 😊
omg :D mennyi pénzem fogja bánni ezt !! Nézegettem, ugye kb 5% szűrőtérfogat ajánlott: 243 literre (120 x 45x45 ) az 12 liter effektív térfogat.. Nem fogom megúszni 1 szűrővel :cry:. És még vmilyen lily pipe-ot is szeretnék majd, először az olcsóbb megoldásból + a töltetet is cserélném majd. Hát ja, a nagy akva az nem olcsó, erre mondjuk számítottam. Szerencsére ráérek, majd összeszedem a cuccokat szépen hozzá. Régi 160as akvámban is 2 Eheim ment, még megvannak de nem fogom használni.
 
omg :D mennyi pénzem fogja bánni ezt !! Nézegettem, ugye kb 5% szűrőtérfogat ajánlott: 243 literre (120 x 45x45 ) az 12 liter effektív térfogat.. Nem fogom megúszni 1 szűrővel :cry:. És még vmilyen lily pipe-ot is szeretnék majd, először az olcsóbb megoldásból + a töltetet is cserélném majd. Hát ja, a nagy akva az nem olcsó, erre mondjuk számítottam. Szerencsére ráérek, majd összeszedem a cuccokat szépen hozzá. Régi 160as akvámban is 2 Eheim ment, még megvannak de nem fogom használni.
nekem ezért van csak 120 literes, erre is egy vagyont költöttem már... 🤣🤣🤣
 
Back
Oldal tetejére