• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Szűrő választási segítség

Természetesen létezik nagyobb szívó oldali szett. De egy ilyen szett egy dupla csappal jelentősen nagyobb költség mint egy új szivattyú. És az új szivattyú állítható teljesítményű, kisebb fogyasztású, és halkabb is lenne.

A tömítéseken már végigmentünk az Eheim szervizzel. Cserélve is lettek. Ennek a szűrőnek nem ez a gyári pumpája, többek között ezért is döntöttem a cseréje mellett.
Szia nézd meg nincs e külön nagyobb átmérőjü szívó csonk. Vagy esetleg az előszűrő nem gyári túl finom és azért tömőik el, nem megy annyi víz rajta keresztül, de a pumpa hamar kinyomja. De a fej tömítést is megnézném mert akkor sem levegősödhetne, csak ha falsot szív.
 
Természetesen létezik nagyobb szívó oldali szett. De egy ilyen szett egy dupla csappal jelentősen nagyobb költség mint egy új szivattyú. És az új szivattyú állítható teljesítményű, kisebb fogyasztású, és halkabb is lenne.

A tömítéseken már végigmentünk az Eheim szervizzel. Cserélve is lettek. Ennek a szűrőnek nem ez a gyári pumpája, többek között ezért is döntöttem a cseréje mellett.
Akkor ok csak jó legyen az a lényeg. ;)
 
Sziasztok!
Van egy 60x23x30 aváriumom amit egy 2213 as szűr de ami a gond vele, hogy lily vel gyenge az áramlás, esőztetővel ok. Szeretném le cserélni, hogy lilyt tudjam használni. Szerintetek egy Atman cf 800 jó lenne? Attól félek az egyel nagyobb Eheim Classic hangos lehet már.
A válaszokat köszi.
 
Sziasztok!
Van egy 60x23x30 aváriumom amit egy 2213 as szűr de ami a gond vele, hogy lily vel gyenge az áramlás, esőztetővel ok. Szeretném le cserélni, hogy lilyt tudjam használni. Szerintetek egy Atman cf 800 jó lenne? Attól félek az egyel nagyobb Eheim Classic hangos lehet már.
A válaszokat köszi.
Szia !
Érdekes vélemények vannak a 2213 as szürőről . Mindenki mondja , hogy hangos !
Nekem 3 db 2213 as dolgozik egymás mellet de tényleg semmi hangja sincs . De még úgy sem , hogy a fülemet oda is teszem .
Persze tudom süket vagyok 😃
Bár a egyiket elég sokára tudom légteleniteni . Eltart kb három estémbe , addig valoban van hangja de utánna semmi !
 
Sziasztok!
Van egy 60x23x30 aváriumom amit egy 2213 as szűr de ami a gond vele, hogy lily vel gyenge az áramlás, esőztetővel ok. Szeretném le cserélni, hogy lilyt tudjam használni. Szerintetek egy Atman cf 800 jó lenne? Attól félek az egyel nagyobb Eheim Classic hangos lehet már.
A válaszokat köszi.
Szia!
Nekem van 2215, szerintem egyáltalán nem hangos. A 2213-at nem ismerem, de van 2217 is, az sem vészes :) Enyhe morajló hangja van, de bútor mögül egyáltalán nem hallható.
 
Szia !
Érdekes vélemények vannak a 2213 as szürőről . Mindenki mondja , hogy hangos !
Nekem 3 db 2213 as dolgozik egymás mellet de tényleg semmi hangja sincs . De még úgy sem , hogy a fülemet oda is teszem .
Persze tudom süket vagyok 😃
Bár a egyiket elég sokára tudom légteleniteni . Eltart kb három estémbe , addig valoban van hangja de utánna semmi !
Köszi.
 
Sziasztok!
Már korábban írtam, hogy lecserélném a 2213 as szűrőmet, mert lily vel gyenge az áramlás. Amit végül ki néztem Eheim Classic 600, 620l/h 4l szűrőanyag fér bele. A másik az experience 250 700L/h 3l szőrőanyag fér bele. A kérdés melyiket? Az aki 60x23x30 .
Szia! Experience 250. Kb egy hónapja vettem az én akváriumom 70x27x45cm gyönyörűen megszűri. Tegnap odahajoltam a szűrőhöz mert azt hittem nem megy de megy csak ennyire halk. Szuper!
 
Sziasztok!
Már korábban írtam, hogy lecserélném a 2213 as szűrőmet, mert lily vel gyenge az áramlás. Amit végül ki néztem Eheim Classic 600, 620l/h 4l szűrőanyag fér bele. A másik az experience 250 700L/h 3l szőrőanyag fér bele. A kérdés melyiket? Az aki 60x23x30 .
Szia,
Eheim Classic 600 az = 2217 az 1000l/h szerintem túl sok egy 41 literes akvába még folytva is (bár bazi sok biológiai töltőanyag fér bele). Szenítem viszont te a l/h teljesítmény alapján a 2215-re gondolsz ami a Eheim Classic 350. Ez utóbbi kis folytással jó lehet. szép csendben ketyegne és a töltet mennyisége is bőven elég. Az experience 250 talán egy icipicit hangosabb viszont a kosaras kialakítás és a fejcsatlakozók miatt 1000x praktikusabb.
Bár nem hiszem, hogy bármelyiket is túl tudnád terhelni egy ekkora akvába annyira, hogy gyakran keljen takarítani.
A scape milyen nem lehet hogy az töri meg az áramlást? szerintem a 2213-nak elégnek kéne lennie. Csak azért kérdem mert ha vannak nagy áramlatot megtörő kövek akkor az erősebb sz,űrő sem biztos, hogy meghozza a várt eredményt.
 
Szia,
Eheim Classic 600 az = 2217 az 1000l/h szerintem túl sok egy 41 literes akvába még folytva is (bár bazi sok biológiai töltőanyag fér bele). Szenítem viszont te a l/h teljesítmény alapján a 2215-re gondolsz ami a Eheim Classic 350. Ez utóbbi kis folytással jó lehet. szép csendben ketyegne és a töltet mennyisége is bőven elég. Az experience 250 talán egy icipicit hangosabb viszont a kosaras kialakítás és a fejcsatlakozók miatt 1000x praktikusabb.
Bár nem hiszem, hogy bármelyiket is túl tudnád terhelni egy ekkora akvába annyira, hogy gyakran keljen takarítani.
A scape milyen nem lehet hogy az töri meg az áramlást? szerintem a 2213-nak elégnek kéne lennie. Csak azért kérdem mert ha vannak nagy áramlatot megtörő kövek akkor az erősebb sz,űrő sem biztos, hogy meghozza a várt eredményt.
Igen Eheim Classic 350! Most a 2213 meg egy 2211 dogozik egy oldalon vannak a ki és befojók . Jelenleg 440+300 L/h dolgozik és most jó 3 nap alatt látszik az eredmény tisztábbak növények és a víz. Ami a bajom, hogy lily vel gyenge már az áramlás. Igen van benne növény és az a terv, hogy legyen benne növény mennyiség. Én a classicra azért hajlok mert 4l szűrőanyag fér bele az experience be meg 3l. Plusz egy liter mátrix azért számít. De nehéz dönteni a 2213 on is vannak dupla csapok így nem gáz a puceva. Az akva 1 hónapos tehát még nem dzsungel de az a terv ezért kéne nagyobb szűrő amiben van tartalék. Előre szeretnék Parvula minit meg még Rotalát mert egy cyano invázió miatt 99% kipusztult.
 

Attachments

  • IMG_20201129_163600.jpg
    IMG_20201129_163600.jpg
    275.2 KB · Megtekintések: 19
Utoljára módosított:
Igen Eheim Classic 350! Most a 2213 meg egy 2211 dogozik egy oldalon vannak a ki és befojók . Jelenleg 440+300 L/h dolgozik és most jó 3 nap alatt látszik az eredmény tisztábbak növények és a víz. Ami a bajom, hogy lily vel gyenge már az áramlás. Igen van benne növény és az a terv, hogy legyen benne növény mennyiség. Én a classicra azért hajlok mert 4l szűrőanyag fér bele az experience be meg 3l. Plusz egy liter mátrix azért számít. De nehéz dönteni a 2213 on is vannak dupla csapok így nem gáz a puceva. Az akva 1 hónapos tehát még nem dzsungel de az a terv ezért kéne nagyobb szűrő amiben van tartalék.
A több biológia biztos jobb szűrést csinál bár szerintem ennyi hal mellé szükségtelen. Ha többet szeretnél akkor viszont kellhet.
off: Két szűrő esetén azonban már szembe szokták tenni őket, hogy a pangó vÍz részeket csökkentsék.
on: nekem most egy 54l-est szűr a 2215 vegyes töltettel hangtalanul. és spin lili van rajta, hogy ne forgasson ki mindent az áramlás. szóval azzal nem hiszem hogy nagyon mellé lősz. ha sok lenne úgy is tudsz folytani eleget.
 
A több biológia biztos jobb szűrést csinál bár szerintem ennyi hal mellé szükségtelen. Ha többet szeretnél akkor viszont kellhet.
off: Két szűrő esetén azonban már szembe szokták tenni őket, hogy a pangó vÍz részeket csökkentsék.
on: nekem most egy 54l-est szűr a 2215 vegyes töltettel hangtalanul. és spin lili van rajta, hogy ne forgasson ki mindent az áramlás. szóval azzal nem hiszem hogy nagyon mellé lősz. ha sok lenne úgy is tudsz folytani eleget.
Valahol láttam, hogy két lily volt egymás mellett és ugyan azon az oldalt a másik sarokban meg két szivó a két szűrő teljesítménye összeadódik. Amit te mondasz azt is ismerem azt akkor láttam mikor hosszú az aki. Baci kultúrával teszteltem pár csepp befüstölt és látszott merre viszi az áramlás jónak láttam szépen körbe csűrte a szívóig.
 
Sziasztok.

Egy eheim 2075-ös szűrő meg tud szűrni egy közel 150 literes akváriumot?! Vagy üzemeljem be mellé a jbl cristalprofi e901et is?!
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére