• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Szűrő választási segítség

Segítséget szeretnék kérni. Nemsokára indítok egy 54 l akváriumot. Vettem hozzá egy eheim experience 250-es szűrőt, de nem vagyok megelégedve a szűrőtartály méretével, kialakításával. A problémám az, hogy a szűrő 2/3-át a szivacs tölti ki. Az egészet biológiai szürőanyaggal szeretném kitölteni. Az elgondolásom az, hogy az experience szűrő elè beállítok egy külső előszűrőt szivaccsal.
Kérdésem az, hogy ez mennyire megvalósítható? Nem fogja ez a mennyiségű biológiai szűrőanyag és az előszűrő nagyon lefogni a szűrést?
Hol tudok előszűrő házat venni? Lényegében egy kicsi külső szűrő kell csapokkal, motor nélkül, amit meg tudok tölteni szivaccsal.
 
Segítséget szeretnék kérni. Nemsokára indítok egy 54 l akváriumot. Vettem hozzá egy eheim experience 250-es szűrőt, de nem vagyok megelégedve a szűrőtartály méretével, kialakításával. A problémám az, hogy a szűrő 2/3-át a szivacs tölti ki. Az egészet biológiai szürőanyaggal szeretném kitölteni. Az elgondolásom az, hogy az experience szűrő elè beállítok egy külső előszűrőt szivaccsal.
Kérdésem az, hogy ez mennyire megvalósítható? Nem fogja ez a mennyiségű biológiai szűrőanyag és az előszűrő nagyon lefogni a szűrést?
Hol tudok előszűrő házat venni? Lényegében egy kicsi külső szűrő kell csapokkal, motor nélkül, amit meg tudok tölteni szivaccsal.
Szia!
Nem kell feltétlenül az összes szivacs.
Én egyet hagynék az alsó kosárba, majd full biológiai sz.anyag fölülre perlon.Kész.
 
Segítséget szeretnék kérni. Nemsokára indítok egy 54 l akváriumot. Vettem hozzá egy eheim experience 250-es szűrőt, de nem vagyok megelégedve a szűrőtartály méretével, kialakításával. A problémám az, hogy a szűrő 2/3-át a szivacs tölti ki. Az egészet biológiai szürőanyaggal szeretném kitölteni. Az elgondolásom az, hogy az experience szűrő elè beállítok egy külső előszűrőt szivaccsal.
Kérdésem az, hogy ez mennyire megvalósítható? Nem fogja ez a mennyiségű biológiai szűrőanyag és az előszűrő nagyon lefogni a szűrést?
Hol tudok előszűrő házat venni? Lényegében egy kicsi külső szűrő kell csapokkal, motor nélkül, amit meg tudok tölteni szivaccsal.
Szia! Nyugodtan telerakhatod biologiai toltettel a szurot, es a tetejere a perlont. En is igy hasznalok ket ilyen szurot.
 
Szia! Nyugodtan telerakhatod biologiai toltettel a szurot, es a tetejere a perlont. En is igy hasznalok ket ilyen szurot.
Köszönöm a választ! Így fogok eljárni. Egyébként bosszantónak tartom, hogy nem igazán lehet itthon külső előszűrőt venni. Persze magyarázat lehet az, hogy így lehet a nagyobb drágább szűrőket eladni.
 
Sziasztok
Segítséget szeretnék kérni.
Szeretnék indítani egy 110l es akváriumot.
Van egy atman cf600 as külső szűrőm amihez ha vennék egy tetra in 1000 belső szűrőt úgy elegendő lenne a szűrésem??
 
Sziasztok
Segítséget szeretnék kérni.
Szeretnék indítani egy 110l es akváriumot.
Van egy atman cf600 as külső szűrőm amihez ha vennék egy tetra in 1000 belső szűrőt úgy elegendő lenne a szűrésem??
Az osszes tetra in egy borzalom. Hetente kell tisztitani es azt sem konnyu. Sokkal jobban jarnal, ha egy picit tobbert vennel inkabb egy normalis akasztosat ( pl https://www.greenaqua.hu/hu/seachem-tidal-35-akasztos-szuro.html ).
 
Sziasztok!
Szeretnék érdeklődni, hogy az OASE Biomaster és az Oase Filtosmart család között mi a különbség (számszerű adatokon túl)

60 cm es akváriumot szeretnék indítani, azt olvastam, hogy minimum 5x kell átforgatnia a vizet a szivattyúnak óránként. De gondolom a szűrőközeg levesz valamennyit a teljesítményből, mivel érdemes számolni?
250 es OASE Biomaster 900 l/h-ra képes, ez majd 15x ös mennyiség, nem lesz túl erős a vízáramlás? Őszintén szólva hajlanék akára 350 es OASE Biomaster thermora is, csak félek, hogy az 1100 liter már tényleg a "köveket is elmozdítja" :)

ha jól gondolom akkor a thermos variánsokba beépített, szabályozható fűtő van.
 
az OASE Biomaster és az Oase Filtosmart család között mi a különbség (számszerű adatokon túl)
A BioMasterrel sokkal nagyobb lesz a mozgastered, a szuro az egyik (a vilagitas a masik) aminel nem szabad kompromisszumot kotni, ne sajnald ra a plusz penzt, inkabb inditsd kesobb az akvat es gyujtogess meg, kesobb egy esetleges szurocsere sokkal jobban fajna. A ketto kozott a legjelentosebb elteres amit mar masok is irtak, a sokkal nagyobb szuroterfogat es az eloszuro resz. Az eloszuro nagyon okos huzasa az Oasenak, mi nagyon szerettuk, hogy nem kell szetkapni az egesz szurot egy karbantartashoz.
Őszintén szólva hajlanék akára 350 es OASE Biomaster thermora is, csak félek, hogy az 1100 liter már tényleg a "köveket is elmozdítja" :)
A gyari eloszuro szivacsok eleg gyorsan eldugulnak, ha ezeket nem csereled, az is fojt majd neked, nem lesz akkora flow 1-2 hettel a tisztitas utan.
60-as akvaban kiprobalhatnad poppyval is tovabb fojtani. Majd a scapedtol fugg, alkalmas lenne-e elegge korbejaratni neked mindenhol a vizet, de valoszinuleg nem lenne gond.
ha jól gondolom akkor a thermos variánsokba beépített, szabályozható fűtő van.
Igen, viszont gazdasagosabban jon ki, ha veszel egy alap biomastert, ahhoz egy futo csatlakozo adapter es egy oase futot es te rakod bele. ;)
 
Igen, viszont gazdasagosabban jon ki, ha veszel egy alap biomastert, ahhoz egy futo csatlakozo adapter es egy oase futot es te rakod bele. ;)

Ezt a részét nem teljesen értettem :)
5000 Ft alatt kihozható amit írtál? (ennyi alatt érné meg nekem, hogy ne a thermosat vegyem)
 
Sziasztok,

Tudnátok segíteni a beazonosításában?
Szeretném kivenni a 2076-ból, es áttenni a 2250-esembe. Csak ugye picit fel kell pótoljam :)
76592
 
Back
Oldal tetejére