• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Szűrő választási segítség

Sziasztok,

Tudnátok segíteni a beazonosításában?
Szeretném kivenni a 2076-ból, es áttenni a 2250-esembe. Csak ugye picit fel kell pótoljam :)
View attachment 76592

Egyébként bármilyen szűrő anyaggal kipótolhatod, bár célszerű csak biológiaival.

Azt nem is értem a siporax miért lett összekeverve a többivel, mivel az mechanikai szűrésre van, külön célszerű tartani a legalsó tálcában.
 
Azt nem is értem a siporax miért lett összekeverve a többivel, mivel az mechanikai szűrésre van, külön célszerű tartani a legalsó tálcában.
Kerámiagyűrű néven kétféle (lehet, hogy több, de ezt a kettőt ismerem) van forgalomban, az egyik műanyagszerű, az valóban csak mechanikai szűrésre jó, de a másik porózus anyagból készült. Sera Siporax vagy Ista Quartzite glass például ilyen.
76596
 
Köszönöm a válaszokat, tálaltam itthon 1 doboz Seachem Mátrixot, 2 doboz Elos Filtra 1et, meg 1 doboz Ada Bioriot :) kb 2 éve állnak elmosva. Gondolom ez nem okoz gondot nekik :)

Abban segítsetek, hogy mi az ami költség hatékony de azért jó minőség? Szerintem kb 5-6l további szűrőanyag fog kelleni.

Mechanikai szűrésre lesz külön házban előszűrő.
 
Sziasztok! Abban kérném a segítségeteket hogy a hydor Eheim Professionel 600 vagy az Eheim Classic 600 a jobb egy 116 literes low tech akváriumhoz?
Az akvárium sűrűn növényesített, kevés kistestű csapat hallal,

A hydor 1300 liter per/órát tud, az eheim 1000ret

A külső szűrők mellé szükeséges belső szűrő vagy áramoltatató?

Ti melyiket ajánljátok?

A belsőnek az eheim pickup 200 néztem ami 570 liter per órát nyom.

Áramlónak az eheim streamon+ 2000et néztem ami 2000 liter per órát nyom.

Szerintetek szükséges valamelyik? Vagy felesleges?

A segítséget előre is köszönöm!
 
Sziasztok! Abban kérném a segítségeteket hogy a hydor Eheim Professionel 600 vagy az Eheim Classic 600 a jobb egy 116 literes low tech akváriumhoz?
Az akvárium sűrűn növényesített, kevés kistestű csapat hallal,

A hydor 1300 liter per/órát tud, az eheim 1000ret

A külső szűrők mellé szükeséges belső szűrő vagy áramoltatató?

Ti melyiket ajánljátok?

A belsőnek az eheim pickup 200 néztem ami 570 liter per órát nyom.

Áramlónak az eheim streamon+ 2000et néztem ami 2000 liter per órát nyom.

Szerintetek szükséges valamelyik? Vagy felesleges?

A segítséget előre is köszönöm!
Lily pipe-vel az Eheim egyedul is el kell birjon az akvaval. Csak jo minosegu biologiai toltettel tedd tele.
Igy en az Eheim-re voksolok.
 
Sziasztok!

Szeretnék egy kis segítséget kérni. Szeretném összerakni életem első akváriumját és szépen gyűjtögetem is hozzá az INFOkat. A szűrővel kapcsolatban szeretnék egy kis segítséget kérni.
Az akvárium egy 40 literes low-tech tank lesz. 3 szűrő között gondolkodom:
Eheim Ecco pro 130 (2032)
Eheim Classic 250 (2213)
Tetra EX 400

Ezek között van valami lényegi különbség? Leginkább a megbízhatóság és a szűrési képesség érdekelne.
(Az h melyiket egyszerűbb takarítani és prime-olni, nem hiszem, hogy kardinális kérdés, egy szűrőnél amihez 2-3 havonta kell hozzá nyúlni)

Előre is köszönöm a segítséget!
 
Sziasztok!

Szeretnék egy kis segítséget kérni. Szeretném összerakni életem első akváriumját és szépen gyűjtögetem is hozzá az INFOkat. A szűrővel kapcsolatban szeretnék egy kis segítséget kérni.
Az akvárium egy 40 literes low-tech tank lesz. 3 szűrő között gondolkodom:
Eheim Ecco pro 130 (2032)
Eheim Classic 250 (2213)
Tetra EX 400

Ezek között van valami lényegi különbség? Leginkább a megbízhatóság és a szűrési képesség érdekelne.
(Az h melyiket egyszerűbb takarítani és prime-olni, nem hiszem, hogy kardinális kérdés, egy szűrőnél amihez 2-3 havonta kell hozzá nyúlni)

Előre is köszönöm a segítséget!
Szia!
Az Eheim Classicra szavazok. Nagyobb a vödörmérete, mint az EccoPro-nak, több szűrőanyag fér bele, jobban terhelhető az akvárium. Mindkét szűrőm van otthon, a 2213 egy erősen túltelepített 30-ast szűr. GA-s ajánlás szerint az Ecco-t max 30 literig ajánlják, ha nincs túlterhelve az akvárium, elviheti a 40 litert. Csendesebb, minimálisan kevesebbet is fogyaszt, de szűrőtöltetet tekintve a Eheim Classic a nyerő. Utóbbi sem hangos, ha nem a fejed mellett van alvás közben.
A Tetrát nem ismerem, fórumon jókat hallottam róla.
 
Sziasztok!

Szeretnék egy kis segítséget kérni. Szeretném összerakni életem első akváriumját és szépen gyűjtögetem is hozzá az INFOkat. A szűrővel kapcsolatban szeretnék egy kis segítséget kérni.
Az akvárium egy 40 literes low-tech tank lesz. 3 szűrő között gondolkodom:
Eheim Ecco pro 130 (2032)
Eheim Classic 250 (2213)
Tetra EX 400

Ezek között van valami lényegi különbség? Leginkább a megbízhatóság és a szűrési képesség érdekelne.
(Az h melyiket egyszerűbb takarítani és prime-olni, nem hiszem, hogy kardinális kérdés, egy szűrőnél amihez 2-3 havonta kell hozzá nyúlni)

Előre is köszönöm a segítséget!
A Eheim Classic tokeletes valasztas elso teknikanak. Ha ujba gondolkodsz, duplacsappal egyutt vegyel, igy lenyegesen konnyebb a karbantartas. Jo minosegu biologiai toltettel tomd meg, egy kis perlonnal a tetejen..
 
Köszönöm a válaszokat, tálaltam itthon 1 doboz Seachem Mátrixot, 2 doboz Elos Filtra 1et, meg 1 doboz Ada Bioriot :) kb 2 éve állnak elmosva. Gondolom ez nem okoz gondot nekik :)

Abban segítsetek, hogy mi az ami költség hatékony de azért jó minőség? Szerintem kb 5-6l további szűrőanyag fog kelleni.

Mechanikai szűrésre lesz külön házban előszűrő.

  • krumpliszsák
  • szivacs.
(TM30-TM40)
 
Nézegettem sima szivacsot is... a bio anyag alá-fölé... de olyan drága, hogy az árából rendes szűrőanyagot lehet venni. Szívesen fogadnék ötletet hol lehet ilyen szivacsot olcsón beszerezni. 2db 50x50x4mm-esre lenne szükségem.

  • krumpliszsák
  • szivacs.
(TM30-TM40)
 
A Eheim Classic tokeletes valasztas elso teknikanak. Ha ujba gondolkodsz, duplacsappal egyutt vegyel, igy lenyegesen konnyebb a karbantartas. Jo minosegu biologiai toltettel tomd meg, egy kis perlonnal a tetejen..
Köszi szépen a választ, viszont mindenhol azt olvasom, hogy egy dolgon ne spóroljak az a szűrő. A Eheim Classic 250-hez és az ecco pro 130-hoz képest az eXperience 150 megérheti a kb. plusz 5e forintját? Azt hiszem, hogy egy nulláról felépített akvárium esetén már ez az 5e forint nem oszt nem szoroz.
 
Köszi szépen a választ, viszont mindenhol azt olvasom, hogy egy dolgon ne spóroljak az a szűrő. A Eheim Classic 250-hez és az ecco pro 130-hoz képest az eXperience 150 megérheti a kb. plusz 5e forintját? Azt hiszem, hogy egy nulláról felépített akvárium esetén már ez az 5e forint nem oszt nem szoroz.
Ha az anyagiak engedik, akkor experience! Pont annyit tud a szuro, amennyit kell, es teljesen hangtalan! Nem fogsz benne csalodni.. 👍
 
Back
Oldal tetejére