• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Szűrő választási segítség

Külső szűrő márkában kérnék tanácsot. Melyik a halkabb az Eheim experience 150, az oase filtosmart 60, vagy az oase filtosmart 100. Egy 40 l nano tankot szeretnék indítani (45x30x30). Szerintetek melyik halkabb, melyiket vegyem, ill. Melyik a jobb.

Eheim szinte hangtalan, az OASE hangosabb, tobbektol olvastuk, hogy a Filtosmart eleg hangos.
Siri csendben
Siri nem Apple termek? :unsure:🤭
 
En a szivot az aljzattol kb 3-5 cm re tettem az esoztetot meg ahogy jo neked, talan kicsit fodrozza a vizfelszint annyira leraknak, az esozteto lukai pedig kicsit a vizfelszin fele nezzenek.
Még egy kis segítségre lenne szükségem. Megérkezett a eheim 2213as szűrő. Az esőzetető nagyobb, mint az akva rövidebbik oldala. Le lehet belőle vágni vagy tegyem a hosszabb oldalra? Ha a hosszabb oldalra teszem hova rakjam a szívó csövet?
 
Még egy kis segítségre lenne szükségem. Megérkezett a eheim 2213as szűrő. Az esőzetető nagyobb, mint az akva rövidebbik oldala. Le lehet belőle vágni vagy tegyem a hosszabb oldalra? Ha a hosszabb oldalra teszem hova rakjam a szívó csövet?

Soha nem hasznaltam esoztetot de lattam ugy h hatso hosszanti oldalon volt az esoteto kicsit eltolva es ahot a nyomo ag csove ramegy az esoztetore az mellett van a szivo ag is hatul vagy leszeded az esoztetot es siman a csovet hasznalod egyik oldalon mellett pedig a kiszivo csovet.
 
Még egy kis segítségre lenne szükségem. Megérkezett a eheim 2213as szűrő. Az esőzetető nagyobb, mint az akva rövidebbik oldala. Le lehet belőle vágni vagy tegyem a hosszabb oldalra? Ha a hosszabb oldalra teszem hova rakjam a szívó csövet?
Én méretre vágtam, nyugodtan fűrészeld le. Ha pedig erős az áramlás, a lyukakat is nagyobbra lehet fúrni.
 
Még egy kis segítségre lenne szükségem. Megérkezett a eheim 2213as szűrő. Az esőzetető nagyobb, mint az akva rövidebbik oldala. Le lehet belőle vágni vagy tegyem a hosszabb oldalra? Ha a hosszabb oldalra teszem hova rakjam a szívó csövet?
En rovidebbre vagtam es nagyobbra furtam a lyukakat, de lehet hogy erre neked nem lesz szukseged. A rovidebb oldalrol szepen korbeforgatja a vizet.
 
Tiszteletem!

Páromnak szeretnék venni névnapjára egy 30-35 literes low-tech akváriumot garnélákhoz. Nem szeretnék külön bútort, és így külön külső szűrőt sem venni, és mivel a belső hely is kicsi, így belsőt sem. Egy nagy hang-on-back szűrőben gondolkodom, ezzel kapcsolatban szeretnék tanácsot kérni.

Fluval, Eheim (ronda...) és Seachem termékeket néztem, de nem tudom, hogy feltétlen kell-e a legnagyobb belőlük, vagy elég-e az eggyel kisebb belőlük.

Növényből csak moha, s. repens és valami rotala/anubias lenne csak, vagy 0 hallal, vagy 5-6 nano-hallal.
 
Tiszteletem!

Páromnak szeretnék venni névnapjára egy 30-35 literes low-tech akváriumot garnélákhoz. Nem szeretnék külön bútort, és így külön külső szűrőt sem venni, és mivel a belső hely is kicsi, így belsőt sem. Egy nagy hang-on-back szűrőben gondolkodom, ezzel kapcsolatban szeretnék tanácsot kérni.

Fluval, Eheim (ronda...) és Seachem termékeket néztem, de nem tudom, hogy feltétlen kell-e a legnagyobb belőlük, vagy elég-e az eggyel kisebb belőlük.

Növényből csak moha, s. repens és valami rotala/anubias lenne csak, vagy 0 hallal, vagy 5-6 nano-hallal.
Szia! Ha jol ertelmezem, hogy kulso szurot szetetnel, akkor en Eheim 2222, 2422, vagy Eheim 2213-at ajanlanek. Az elso ketto teljesen hangtalan, es beepitett csapokkal rendelkezik az adaperben..
 
Tiszteletem!

Páromnak szeretnék venni névnapjára egy 30-35 literes low-tech akváriumot garnélákhoz. Nem szeretnék külön bútort, és így külön külső szűrőt sem venni, és mivel a belső hely is kicsi, így belsőt sem. Egy nagy hang-on-back szűrőben gondolkodom, ezzel kapcsolatban szeretnék tanácsot kérni.

Fluval, Eheim (ronda...) és Seachem termékeket néztem, de nem tudom, hogy feltétlen kell-e a legnagyobb belőlük, vagy elég-e az eggyel kisebb belőlük.

Növényből csak moha, s. repens és valami rotala/anubias lenne csak, vagy 0 hallal, vagy 5-6 nano-hallal.
Seachem Tidal jó ötlet.
Nem kell a legnagyobb, sőt erre a méretre a legkisebb is elég lehet.
 
Szia! Ha jol ertelmezem, hogy kulso szurot szetetnel, akkor en Eheim 2222, 2422, vagy Eheim 2213-at ajanlanek. Az elso ketto teljesen hangtalan, es beepitett csapokkal rendelkezik az adaperben..

Nem, hátulra akasztós szűrőt keresek :) a páromnak nem való a külső szűrő takarítása (akkor se, ha nem nehéz) illetve komódon / íróasztalon lesz, így se rejteni, se biztonságosan elhelyezni nem tudnék / akarnék külsőt.
 
Ez teljesen eleg lenne szerintem 54 literbe ezzel nem lesz nagyon nagy a sodras ;)
Sziasztok, teljesen kétségbe vagyok esve. Megérkezett a ehiem 2213-as külső szűrő, az 54l akvámba. Bodogsággal össze szereltem. Az akva rövidebb oldalára került az esőztető, kicsit vágni kellett belőle, mert hosszú volt. Szerintem nagyon nagy az áramlás, még úgyis, hogy fúrtam a lukakon és egy kicsit felfelé állnak. Az esőztetővel szemközti oldalon, az akva alján lévő virágok levelei úgy lengedeznek, mintha erős szélvihar tombolna. A belső 300l/h órás szűrő után, lehet csak nekem tűnik soknak. Mi a jó áramlás?
 
Sziasztok, teljesen kétségbe vagyok esve. Megérkezett a ehiem 2213-as külső szűrő, az 54l akvámba. Bodogsággal össze szereltem. Az akva rövidebb oldalára került az esőztető, kicsit vágni kellett belőle, mert hosszú volt. Szerintem nagyon nagy az áramlás, még úgyis, hogy fúrtam a lukakon és egy kicsit felfelé állnak. Az esőztetővel szemközti oldalon, az akva alján lévő virágok levelei úgy lengedeznek, mintha erős szélvihar tombolna. A belső 300l/h órás szűrő után, lehet csak nekem tűnik soknak. Mi a jó áramlás?

Nem muszály ám a szűrőt maxon üzemeltetni. Az esőztető felőli oldalon lehet fojtani. A víz sebességére nincs általános szabály. Azért úgy érdemes az erősségét, és az irányát beállítani, hogy a felszint enyhén hullámoztassa, sehol ne hagyja megülni a mulmot a talajon, de azért a növényeket ne nagyon mozgassa.
 
Nem muszály ám a szűrőt maxon üzemeltetni. Az esőztető felőli oldalon lehet fojtani. A víz sebességére nincs általános szabály. Azért úgy érdemes az erősségét, és az irányát beállítani, hogy a felszint enyhén hullámoztassa, sehol ne hagyja megülni a mulmot a talajon, de azért a növényeket ne nagyon mozgassa.
[/QUOTE
A fojtást úgy érted, hogy a csappal zárni? Nem lesz tőle hangosabb a motor?
 
Van egy pont, aminél hallhatóan hangosabb a motor, én addig szoktam zárni. 1-2 hét és szépen beáll a szűrő, utána saját magát fogja fojtani, és kinyithatod teljesen. Ha még mindig soknak érzed, mehetnek még nagyobbra a lyukak az esőztetőn. Ha van kedved barkácsolni, akkor pedig kipróbálhatod a különböző flakonokból készített diy lily pipe megoldásokat. Írd be google-be, vagy akár itt fórumon is találsz rá példákat. Persze vehetsz is készen.
 
Back
Oldal tetejére