• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Szűrő választási segítség

Sziasztok!
Van egy 126 l akváriumom most egy aqua nova 800 (860l/h) szűri. A kifolyón és befolyón is lily pipe van.
Azonban bárhogyan rakom a nem tünik elégnek az áramlás és a víz mehanikai tisztasága sincsen a toppon. A szűrőben van egy szivacs 1 tálca lávakő egy tálca matrix és perlon vatta.
Szeretnék beruházni egy másik külső szűrőbe ami főleg mehanikailag szűrné a vizet. Sok halamvan kb 40 kisseb tesű hal
Sűrűn növényesített akvárium.
A második szűrőnek nem kell elvinnie az akváriumot csak a keringetéssel és a mehanikai tisztasággal kellene besegítenie.

4 opció van

1:Atman CF 600 (760l/h)
2:Atman EF 1 (440l/h)
3: Eheim Classic 150 (300l/h)
4:Eheim Classic 250 ( 440l/h)

Válaszaitokat előre is köszönöm!
 
Sziasztok!
Van egy 126 l akváriumom most egy aqua nova 800 (860l/h) szűri.
Azonban bárhogyan rakom a nem tünik elégnek az áramlás és a víz mehanikai tisztasága sincsen a toppon. A szűrőben van egy szivacs 1 tálca lávakő egy tálca matrix és perlon vatta.
A második szűrőnek nem kell elvinnie az akváriumot csak a keringetéssel és a mehanikai tisztasággal kellene besegítenie.
Eleve a 860 liter/óra szűréssel a 126 literre nagyon a határon vagy, ráadásul tele szivacsokkal.
Mindent cserélj le matrixra, ha teheted és csak egy 1-3cm perlont hagyjál meg a tetején.
A második szűrőbe is biológiai tölteteket (matrix, substrat pro..stb) pakolj, a nitrifikációhoz az kell. A szivacson és a lávakövön megtapadt bacik általában kevesek a növényi és állati hulladékban lévő ammóniaformájú nitrogént átalakítani.
 
Utoljára módosított:
Sziasztok!
Van egy 126 l akváriumom most egy aqua nova 800 (860l/h) szűri. A kifolyón és befolyón is lily pipe van.
Azonban bárhogyan rakom a nem tünik elégnek az áramlás és a víz mehanikai tisztasága sincsen a toppon. A szűrőben van egy szivacs 1 tálca lávakő egy tálca matrix és perlon vatta.
Szeretnék beruházni egy másik külső szűrőbe ami főleg mehanikailag szűrné a vizet. Sok halamvan kb 40 kisseb tesű hal
Sűrűn növényesített akvárium.
A második szűrőnek nem kell elvinnie az akváriumot csak a keringetéssel és a mehanikai tisztasággal kellene besegítenie.

4 opció van

1:Atman CF 600 (760l/h)
2:Atman EF 1 (440l/h)
3: Eheim Classic 150 (300l/h)
4:Eheim Classic 250 ( 440l/h)

Válaszaitokat előre is köszönöm!
Velemenyem es tapasztalatom szerint az Eheim vonal jo valasztas, de mindenkepp valami nagyobb pl 2071, 2073, 2226 stb.. huszon ezrekert szoktak jo allapotban levok lenni itt a forumon. Ha nincs ra keret erdemes varni es kesobb venni, csak valami nagyobbat..
 
Sziasztok!

Pár héten belül indítanánk egy 40literes (45x30x30) high-tech nanot, ehhez keresnénk szűrőt.
Egyelőre ezek a kiszemeltek:
- Eheim 2422 eXperience 150 + ~1 liter Seachem Matrix az egyik durva szivacs helyére
- OASE FiltoSmart 200 + Szűrőanyag?
- OASE FiltoSmart 100 + Szűrőanyag?
- Hydor Professional 150 + Szűrőanyag?
- Hydor Professional 250 + Szűrőanyag?

Árban és specifikációban nagy különbség ezek között nincsen, az Eheimet ismerem, ráadásul eleve van benne használható biológia szűrőanyag, csak egy kis plusz kell bele.
Az Oase azért szimpi, mert szükség esetén lehet bele fűtőt szerelni, olcsóbb mint egy in-line fűtő (nem biztos, hogy szükséges lesz egyáltalán, télen is meleg a lakásunk).
Hydor azért került fel a listára, mert valamivel olcsóbb mint a többiek, és nem nagyon olvastam róla rosszat, de nem tudom, hogy milyen szűrőanyag van benne - lehet, hogy amit külön meg kell venni az elviszi az árkülönbözetet.

A gyári ki/befolyó minősége és kialakítása nem szempont, üveg lesz mindenképpen.
Ami szempont:
- elégséges tartályméret és pumpateljesítmény
- alacsony zajszint
- könnyű karbantarthatóság (az Eheim Classic pl. itt esett ki, sokkal barátságosabb az eXperience kosaras felépítése)

Ha lehet kerülném az eltúlzott teljesítmény + folytás kombót, mert azzal csak növelem az esélyét annak, hogy zajolni fog a szűrő.
 
Ha lehet kerülném az eltúlzott teljesítmény + folytás kombót, mert azzal csak növelem az esélyét annak, hogy zajolni fog a szűrő.
Eheim (2073) és Tetra (700, 1200) szűrőkkel van tapasztalatom, egyiknél sem érzékelhető hangosodás a fojtás miatt. Így bátran javaslom, hogy a nagyobb szűrőanyag-kapacitás legyen egy fontos szempont a választásnál.
 
Sziasztok!

Pár héten belül indítanánk egy 40literes (45x30x30) high-tech nanot, ehhez keresnénk szűrőt.
Egyelőre ezek a kiszemeltek:
- Eheim 2422 eXperience 150 + ~1 liter Seachem Matrix az egyik durva szivacs helyére
- OASE FiltoSmart 200 + Szűrőanyag?
- OASE FiltoSmart 100 + Szűrőanyag?
- Hydor Professional 150 + Szűrőanyag?
- Hydor Professional 250 + Szűrőanyag?

Árban és specifikációban nagy különbség ezek között nincsen, az Eheimet ismerem, ráadásul eleve van benne használható biológia szűrőanyag, csak egy kis plusz kell bele.
Az Oase azért szimpi, mert szükség esetén lehet bele fűtőt szerelni, olcsóbb mint egy in-line fűtő (nem biztos, hogy szükséges lesz egyáltalán, télen is meleg a lakásunk).
Hydor azért került fel a listára, mert valamivel olcsóbb mint a többiek, és nem nagyon olvastam róla rosszat, de nem tudom, hogy milyen szűrőanyag van benne - lehet, hogy amit külön meg kell venni az elviszi az árkülönbözetet.

A gyári ki/befolyó minősége és kialakítása nem szempont, üveg lesz mindenképpen.
Ami szempont:
- elégséges tartályméret és pumpateljesítmény
- alacsony zajszint
- könnyű karbantarthatóság (az Eheim Classic pl. itt esett ki, sokkal barátságosabb az eXperience kosaras felépítése)

Ha lehet kerülném az eltúlzott teljesítmény + folytás kombót, mert azzal csak növelem az esélyét annak, hogy zajolni fog a szűrő.
Szia! Én az Eheim mellett voksolnék! Volt Tetrám is, de nagyon gyorsan eladtam, nem voltam elégedett vele. Jelenleg 2db 2224 és 1db 2222 szűrőm van, TELJESEN hangtalanok. 45x30x30 as akvát egy poppy-val fojtás nélkül szűrhetsz. Nálam a 2222 egy 15 literest szűr spinnel, fojtás nélkül. A 2224 egy 50 literest lilyvel egy kevés fojtással. Ha lenne lehetőséged egy 2224, vagy 2424-el jobban járnál mint a 2422-vel, mert 1 literrel több töltet fér bel. A vízszállítása meg pontosan ugyan annyi, mint a 2422-nek. Az összes szivacs helyére Mátrixot tennék, + a perlon..
 
Köszi mindenkinek! Ha jön szembe használtan nagyobb, akkor lecsapok rá, újonnan ezek szerint egyelőre marad a 2422 befutónak.
Ezt érdemes lenne megvárni mi lesz a sorsa (2nap...), ill. jelezni a fórumtársnak, hogy számodra érdekes lehet. Engem érdekelne a szűrő, de mivel "tartalék" szűrőnek lenne, így nekem nem létfontosság. Hajrá!
A lényeg lemaradt: https://akvakertesz.hu/threads/akvarium-elado-juli-30ig-kompletten-utana-bontva.7632/
 
Sziasztok!
Egy kis segítséget/véleményt szeretnék kérni tőletek. Tervezem lecserélni az eddig használt Tetra Ex800-as szűrőmet valamilyen Eheim márkájúra. Az akva 64 literes (60cm hosszú), high-tech.
Az általam kinézett szűrők a következők lennének:
- 2424
- 2426
- 2271/2071
- 2273/2073

A szűrőanyag összetétele nem befolyásoló tényező. Az már most is rendelkezésre áll. Inkább a teljesítmény a lényeg. Például az első nem-e túl kevés míg az utolsó már lehet túl sok...? Illetve a megbízhatóság is fő szempont.
Ha bárkinek bármi véleménye van ne tartsa magában ;)

Előre is köszönöm!
 
Sziasztok!
Egy kis segítséget/véleményt szeretnék kérni tőletek. Tervezem lecserélni az eddig használt Tetra Ex800-as szűrőmet valamilyen Eheim márkájúra. Az akva 64 literes (60cm hosszú), high-tech.
Az általam kinézett szűrők a következők lennének:
- 2424
- 2426
- 2271/2071
- 2273/2073

A szűrőanyag összetétele nem befolyásoló tényező. Az már most is rendelkezésre áll. Inkább a teljesítmény a lényeg. Például az első nem-e túl kevés míg az utolsó már lehet túl sok...? Illetve a megbízhatóság is fő szempont.
Ha bárkinek bármi véleménye van ne tartsa magában ;)

Előre is köszönöm!

Én gondolkodás nélkül a2273/2073 vonalat céloznám meg. Nalam 96 litert szűr egy 2075, és nem tűnik soknak.
 
Sziasztok!
Egy kis segítséget/véleményt szeretnék kérni tőletek. Tervezem lecserélni az eddig használt Tetra Ex800-as szűrőmet valamilyen Eheim márkájúra. Az akva 64 literes (60cm hosszú), high-tech.
Az általam kinézett szűrők a következők lennének:
- 2424
- 2426
- 2271/2071
- 2273/2073

A szűrőanyag összetétele nem befolyásoló tényező. Az már most is rendelkezésre áll. Inkább a teljesítmény a lényeg. Például az első nem-e túl kevés míg az utolsó már lehet túl sok...? Illetve a megbízhatóság is fő szempont.
Ha bárkinek bármi véleménye van ne tartsa magában ;)

Előre is köszönöm!
Nálam 2224 szűr egy 60x30x30as low akvát, lily pipe-vel fojtás nélkül, gond nélkül. Elötte Tetra 800-as volt, sokkal gyengébb volt a flowja.
 
Én gondolkodás nélkül a2273/2073 vonalat céloznám meg. Nalam 96 litert szűr egy 2075, és nem tűnik soknak.
Először is köszi az észrevételt. A 2273-nál csak attól az egytől tartok, hogy túl nagy lenne a flow, ami esetleges ecsetalgásodáshoz vezetne. Nálad ilyen problémákat nem okozott a nagytesó?
Igaz ahogy a prof4 leírásában láttam ennek a teljesítményét már a szűrő tetején lévő karral könnyedén lehet befolyásolni.
 
Először is köszi az észrevételt. A 2273-nál csak attól az egytől tartok, hogy túl nagy lenne a flow, ami esetleges ecsetalgásodáshoz vezetne. Nálad ilyen problémákat nem okozott a nagytesó?
Igaz ahogy a prof4 leírásában láttam ennek a teljesítményét már a szűrő tetején lévő karral könnyedén lehet befolyásolni.
Szia
Én is egy 2273 mal szűrök egy 64l akvát semmi gondom vele,teljesen nyitva van,mondjuk teleraktam mindennel ami belefért:)
 
Nálam 2224 szűr egy 60x30x30as low akvát, lily pipe-vel fojtás nélkül, gond nélkül. Elötte Tetra 800-as volt, sokkal gyengébb volt a flowja.

Neked is köszi az észrevételt ;)
Abból a szempontból az általad említett szűrő lenne a jo, mivel ugyanolyan vastagságú a ki es befolyó ága, mint a tetrának. Így nem kellene nagyobbra váltanom az üveg ki és befolyók estén, vagy valami szűkítőt felhajtani.
Viszont a 3 literes tér a biológiai szűrőanyagnak elég kevésnek tűnik, a 26-os ebbol a szempontból egy kicsit meggyőzőbb.
Mondjuk az viszont meglep, hogy a flowja jobb volt, mint a tetrának. Mindenestre biztató, hogy tenyleg váltani kellene Eheim-re :)
 
Back
Oldal tetejére