• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Szűrő választási segítség

Egy kicsit had szabadkozzak: Nagyon régi akvarista vagyok, aki gyerekkorában sikeresen szaporított guppit meg plattit, meg néha a törpe gurámik is leívtak. Most felnőtt fejjel újra feltöltöttem a "tankot"... vízzel. Ám azt látom, hogy az akvarisztika technológiája fénysebességgel elhúzott az én tudásom mellett. Lehet hogy baj, lehet, hogy nem. Mindenesetre ezért van az, hogy a meglévő dolgokról van véleményem. Nem feltétlenül jó, vagy rossz. Csak van :) És kíváncsi vagyok a modern tech akisok állásfoglalására :) Most is vízben élnek a halak, és régen is így volt :) Tehát az újdonságokat meg akarom érteni, és rendkívül hálás vagyok, ha elmagyarázzátok nekem, hogy mi, merre meddig :) Pont mint Lantos úr. Ezer köszönet! :p
 
Régen tudjátok mi volt a szűrő? Egy üvegharangot beástunk a talajba, és a bubik húzták ki a vizet a talajból. És szűrt! :) Igaz, fél évente a szűrő körül talajt kellett cserélni. De akkor is megvolt az egész szűrőrendszer 1-200 Ft. ból. Mai pénzen, mondjuk 1-2 ezer ből. Pfu és emlékszem, az aki lámpák igazi izzók voltak. Wolframosak. Nem ledes low-budgetes cuccok. Ha 40 wattos helyett 60 wattosat tettem az aki fölé, elrepesztette az üveget! :) Az egyetlen gépészet a bubifújó gép volt. A neve: "Bora" :) pár évente elromlott, meg hangos volt mint a franc, de szerettük a buta babakék színét. Éés, a halak meg pont ugyanazok voltak mint ma :) Nem tudom értesültek-e a technológiai fejlődésről, hogy most már nekik sokkal jobb, mint pár évtizede? :p
 
Nálunk a boltban most is szivacsszűrő lesz légátemelővel, de csak a halas tárolóknál.

A bemutató akváriumoknál más a feladat, ott minden létező segítséget beteszünk, hogy szebb, egészségesebb legyen a látvány, kevesebb legyen a karbantartás és a gond.

A Seachem Purigen pl inkább az utóbbi rendszerhez passzol.

Mondjuk Szat gyantát halasban is használnak, nem kifejezetten a tisztító hatás sokkal inkább a nitrát csökkentés miatt. A tiszta víz csak egy mellékes tulajdonság.
 
Szervusztok!
A segítségeteket szeretném kérni!
Külső szűrőt szeretnék venni a 30-as növényes-garnélás akvárium alá. Eddig az Oase Filtosmart 100-ast, a Dennerle akasztós szűrőjét néztem, nem tudom melyik lenne jobb megoldás.
Persze más ötletet is szívesen meghallgatok. Nagyobbra tervezem a szűrést a mostaninál, így az Eheim 2211-es nem játszik, mert lehet a jövőben egy kicsivel nagyobb akváriumot tervezek indítani a mostaniban lévő berendezéssel és + növényekkel.
Esetleg tudja valaki, hogy a Dennerle akasztósához milyen biológiai szűrőanyagot adnak gyárilag?
Köszönöm.
Üdv.
Béla
 
Szia!
A 30-as nanokhoz sokan Eheim 2213-mat használunk, viszont ha olvasod az Egyéb kérdések topikot, pont ma írták, hogy 50-nél nagyobb akvához annyira már nem ajánlják. Ha ennél nagyobbat szeretnél a későbbiekben, akkor még nagyobbat érdemes venni most, és fojtani csapokkal, sűrű szűrőanyaggal.
 
Szia!
A 30-as nanokhoz sokan Eheim 2213-mat használunk, viszont ha olvasod az Egyéb kérdések topikot, pont ma írták, hogy 50-nél nagyobb akvához annyira már nem ajánlják. Ha ennél nagyobbat szeretnél a későbbiekben, akkor még nagyobbat érdemes venni most, és fojtani csapokkal, sűrű szűrőanyaggal.
Én egy 54 literes low-tech garnélást szürök egy ilyennel, de annál tökéletesen megfelel . Kicsit nagy áramlatot is csinál az esőztetővel amit egész meredekre kellett ezért állítanom. Folytás valamiért nem jatszik, mert ha kicsit is zárok a duplacsapon akkor elkezd hangosodni a szűrő.
 
Szervusztok!
A segítségeteket szeretném kérni!
Külső szűrőt szeretnék venni a 30-as növényes-garnélás akvárium alá. Eddig az Oase Filtosmart 100-ast, a Dennerle akasztós szűrőjét néztem, nem tudom melyik lenne jobb megoldás.
Persze más ötletet is szívesen meghallgatok. Nagyobbra tervezem a szűrést a mostaninál, így az Eheim 2211-es nem játszik, mert lehet a jövőben egy kicsivel nagyobb akváriumot tervezek indítani a mostaniban lévő berendezéssel és + növényekkel.
Esetleg tudja valaki, hogy a Dennerle akasztósához milyen biológiai szűrőanyagot adnak gyárilag?
Köszönöm.
Üdv.
Béla
Szia Bela!
Nehany honapja vettem egy hasznalt Eheim 2222-t a 15 literes akimhoz postaval 12 ezerert, egy Eheim 2224-et az 55literes nivenyes akimhoz postaval 14ezerert. Mindket szuro nagyon jo allapotu, osszes tartozekkal... mondjuk ezek cserelve lettek uvegre...
Velemenyem szerint szamodra egy 2222 boven elegendo lehet, ebbe 2x1liter roltet fer +perlon. De 2224 se lenne nagy, ebbe 2x1.5liter toltet +plusz perlon fer, vizhozamban ugyan annyit tud a ket szuro.
A Eheim Classic- al szemben annyival tud tobbet, hogy a szurotoltet kosaraival es az adapterrel gyerekjatek a karbantartas. Az adapterbe epitett csapokkal a fojtast is meg tudod oldani.
Nalam mind ket szuro 50% fojtassal uzemel teljesen hangtalanul!
Csak ajanlani tudom oket(y)
 
Én egy 54 literes low-tech garnélást szürök egy ilyennel, de annál tökéletesen megfelel . Kicsit nagy áramlatot is csinál az esőztetővel amit egész meredekre kellett ezért állítanom. Folytás valamiért nem jatszik, mert ha kicsit is zárok a duplacsapon akkor elkezd hangosodni a szűrő.
Fúrd nagyobbra az esőztető lyukait, akkor csökken az áramlás. Én átraktam a rövid oldalra a csövezést, elég sokat kellett faragnom, és még mindig erős, de inkább a csappal szórakozok, amíg lehet. Egyszer lesz spinem. Majd egyszer...
 
Utoljára módosított:
Fityu van Tetra Ex 1200 (régi model) és van Tetra EX 1200 Plus (Új model).
Utobbiről jókat olvasni. (y)
ui: Mindig bruto térfogattal számolunk. (Világításnál, szűrésnél is)
közben végül oase 300 filtosmart lett bár még nem üzemeltem be, és nem is fogom :) eladni készülök épp.
 
Szia Bela!
Nehany honapja vettem egy hasznalt Eheim 2222-t a 15 literes akimhoz postaval 12 ezerert, egy Eheim 2224-et az 55literes nivenyes akimhoz postaval 14ezerert. Mindket szuro nagyon jo allapotu, osszes tartozekkal... mondjuk ezek cserelve lettek uvegre...
Velemenyem szerint szamodra egy 2222 boven elegendo lehet, ebbe 2x1liter roltet fer +perlon. De 2224 se lenne nagy, ebbe 2x1.5liter toltet +plusz perlon fer, vizhozamban ugyan annyit tud a ket szuro.
A Eheim Classic- al szemben annyival tud tobbet, hogy a szurotoltet kosaraival es az adapterrel gyerekjatek a karbantartas. Az adapterbe epitett csapokkal a fojtast is meg tudod oldani.
Nalam mind ket szuro 50% fojtassal uzemel teljesen hangtalanul!
Csak ajanlani tudom oket(y)
Végül egy tip-top állapotban lévő Eheim 2213-as lett új fejjel, tömítésekkel, dupla csapokkal, nagyon korrekt áron. Már be is üzemeltem, tökéletesen dolgozik és hangtalan. :D
 
Sziasztok!
Egy 20 literes garnélás-mohás akváriumot tervezek indítani. Elég lenne bele egy Atman HF-0600 akasztós szűrő? Előre is köszi!
 
Sziasztok!
Külső szűrőt szeretnék vásárolni egy 30l es nanohoz. Segítséget szeretnék kérni hogy melyiket válasszam a kettő közzül
Eheim 2213 Eheim Classic 250
Hydro professional 150l
 
Szűrőkkel jöjjünk át ide. :D
Rendben köszi a választ! Tudnál ajánlani egy külső szűrőt ami jó lehet ? Bár mindenhol ahol kérdeztem azt mondták hogy túl nagy áramlást csinál a külső
Az áramlás nagy, de lehet rajta segíteni. Pár napja üzemeltem be egy Eheim EccoPro 130-at a 25 literes bettásba. A kifolyó részt a rövidebb oldalra irányítottam, hogy egyből a falnak vágódjon az áramlat, egyelőre egy szétvágott palacknyak segítségével. A betta nem zavartatja magát, abba sarokba egyszerűen nem megy, mindenhol máshol nyugisan úszkál, nem látom, hogy megerőltetné magát. Ráadásul még fojtva sincs, csapokkal is lejjebb tudnám venni az erejét, ha kellene.
Utólag nekem a Tetrákat ajánlották a csendesség miatt, szerintem egy 400-as vagy 600-as neked is jó lenne. De ott vannak még az Eheim Classicjai, 2213-ast is használok, azt fojtva.
 
További lehetőségek a teljesség igénye nélkül:
Eheim Classic 2211
OASE FiltoSmart 60 - külső szűrő
OASE FiltoSmart 100 - külső szűrő
JBL CristalProfi e402 greenline
Atman EF-1 külső szűrő


 
@Asztalos Krisz itt folytatvan en eheim 2213 ra csereltem. Egyenlore esoztetovel megy. Nagyobbra furt lyukakkal. Nem lobognak a garnelaim...:ROFLMAO:
Nálam lobog, amelyik hülye belemászik a "lily" - be. :D
Az Oase 60-asával én is szemeztem, kicsi, praktikus az elhelyezése, de lebeszéltek róla, hogy hangos. Persze, aki nem a szűrő mellett alszik karnyújtásnyira, azt ez nem zavarja. :D
 
Back
Oldal tetejére