• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Szűrő választási segítség

Egy ilyen szűrés nélküli akihoz jobban oda kell figyelni a növény választáskor?

Az fontos, hogy elég sok növénnyel indítsd és lehetőleg olyanokkal, amik a Te adott körülményeidet szeretik. De ez igaz minden más akváriumra is. Korábban linkeltem egy pdf-t, abban a lényegi információ benne van, hogy hogyan kell indítani. Legegyszerűbb és legolcsóbb letesztelni, hogy mi válik be nálad. Egy kis akvárium kell hozzá, beleraksz számos növényt, és megnézed mi történik. 1-2-3 hónap után már lesz elég tapasztalatod és látod, hogy nálad mi válik be.

Nem tudom, miért gondolják sokan, hogy ezek szükségszerűen alacsony fényű akváriumok, Bacopa például nálam napon elég piros volt:

11het2-jpg.jpg
.
 
Utoljára módosított:
Sziasztok! Szeretnék indítani egy 45x24x16-os nano akváriumot. Töröm a fejem a szűrésen, de eddig nem találtam optimális megoldást. Első körben mid lenne, később lehet átnyergelném highra. Tekintve, hogy az elmúlt időszakban eltüzeltem egy valag pénzt a hobbira, ezt most szeretném low budget kategóriába helyezni. Lenne valami jó tippetek? Az akasztósok elég karcsúnak tűnnek nekem. Köszi előre is!

Szerk:

Rá is jöttem a megoldásra, de ettől függetlenül érdekel, ki mit javasol. Van a spájzban egy Hydor prof 250 szűrőm, szóval ágyúval fogok verébre menni :D Majd valahogy agyon fojtom, hogy ne centrizze ki az akváriumot.
 
Utoljára módosított:
Sziasztok! Szeretnék indítani egy 45x24x16-os nano akváriumot. Töröm a fejem a szűrésen, de eddig nem találtam optimális megoldást. Első körben mid lenne, később lehet átnyergelném highra. Tekintve, hogy az elmúlt időszakban eltüzeltem egy valag pénzt a hobbira, ezt most szeretném low budget kategóriába helyezni. Lenne valami jó tippetek? Az akasztósok elég karcsúnak tűnnek nekem. Köszi előre is!

Szerk:

Rá is jöttem a megoldásra, de ettől függetlenül érdekel, ki mit javasol. Van a spájzban egy Hydor prof 250 szűrőm, szóval ágyúval fogok verébre menni :D Majd valahogy agyon fojtom, hogy ne centrizze ki az akváriumot.
Szia ha jól értelmezem akkor 16 cm magas? Mert akkor szerintem növényezni elég alacsony.
 
Sziasztok! Szeretnék indítani egy 45x24x16-os nano akváriumot. Töröm a fejem a szűrésen, de eddig nem találtam optimális megoldást. Első körben mid lenne, később lehet átnyergelném highra. Tekintve, hogy az elmúlt időszakban eltüzeltem egy valag pénzt a hobbira, ezt most szeretném low budget kategóriába helyezni. Lenne valami jó tippetek? Az akasztósok elég karcsúnak tűnnek nekem. Köszi előre is!

Szerk:

Rá is jöttem a megoldásra, de ettől függetlenül érdekel, ki mit javasol. Van a spájzban egy Hydor prof 250 szűrőm, szóval ágyúval fogok verébre menni :D Majd valahogy agyon fojtom, hogy ne centrizze ki az akváriumot.
Hydor prof tökéletes lesz :) jbl e901 volt nekem a kis akiba, picit fojtottam, telepakoltam biológia szűrőanyaggal csurig, és gyönyörű volt a víz.
 
Hydor prof tökéletes lesz :) jbl e901 volt nekem a kis akiba, picit fojtottam, telepakoltam biológia szűrőanyaggal csurig, és gyönyörű volt a víz.

Akkor király, de tök nevetséges, hogy ekkora szűrővel megyek neki :D pakolok be a másikból beállt matrixot, kap sok szivacsot meg kerámigyűrűt. Annyi előnye lesz a dolognak, hogy ami űrtartalmat bukok a dekorral, kicsit visszapótolja a nagy vödörméret. Hamarosan indul a napló és mutatom, hogy mire jutok.
 
Akkor király, de tök nevetséges, hogy ekkora szűrővel megyek neki :D pakolok be a másikból beállt matrixot, kap sok szivacsot meg kerámigyűrűt. Annyi előnye lesz a dolognak, hogy ami űrtartalmat bukok a dekorral, kicsit visszapótolja a nagy vödörméret. Hamarosan indul a napló és mutatom, hogy mire jutok.
Van otthon, vagy 8 akasztósom, eheim 2213-asok, meg, még pár szűrő, de mindig a nagyokat választom, eddig bevált, hogy jó nagy, telepakol, lefojt picit, és megy minden.
 
Sziasztok!
Eheim 2211-hez keresek szép kis üvegeket. Az akvárium 10 literes és 19 centi magas, de a talaj, növények, garnélák, műanyag hajóroncsok, buborékoló búvárok és egyebek elvesznek még pár centit, szóval kb.10 centivel lehet gazdálkodni a felszínig.
A nyomó ágra spint szeretnék majd tenni, ezzel nincs gond, meg is rendeltem, de a szívó ágra nem találok megfelelő üveget. 10 mm-esből készítenek szép nano-mini... azaz kb. 15 centi magas, akarom mondani alacsony üvegeket, de a szívó ág ennél a szűrőnél vastagabb, ide 13 mm-es kellene. 13 mm-es befolyók viszont általában hosszúak. Szűkítőn is gondolkoztam, de annak lehet nem örülne a szűrő. Mivel garnélás az akvárium, a befolyó kapni fog majd fém rácsot zokninak, szóval lehet, elég lenne valami átlátszó U alak, amire ráhúzom a rácsot, de ilyesmit sem találok. Valakinek van valami költséghatékony (khm Kína khmm) ötlete? Előre is köszi! :unsure:
 
Alin van mindenféle akril cső, szívó ág, u-alak... Egy keresést megér. Ha nem ragaszkodsz az üveghez. Esetleg fém?
 
Alin van mindenféle akril cső, szívó ág, u-alak... Egy keresést megér. Ha nem ragaszkodsz az üveghez. Esetleg fém?
Öbölben szoktam horgászni, de most benéztem Alihoz. Lehet én keresek rosszul, de éppen olyat, ami jó lenne egyszerűen nem találok. Mivel a rács is fém lenne, lehet fémből is. Üveg spin melletti fém beszívótól csak nem lenne zavar az erőben. Ha esetleg találsz valami ilyesmit átküldenéd az elnevezését?

Szerk.: találtam egy törött üveg beszívót a fiók mélyén. Valahol a réseknél tört el. Sajnos nem tört túl szépen. Valakinek van esetleg ötlete, hogy lehetne "kiegyenesíteni" a törött, cakkos részt? :)
 
Utoljára módosított:
Sziasztok!

40x35x35-ös üveghez keresek szűrőt. Főleg garnélás kis növénnyel. Crs-ek lesznek benne szóval bio rioból 2 litert kéne meghajtani a szűrőnek.

Eheim 2422, 2213 és jbl 402 amit néztem. Szerintetek melyik lenne a legjobb választás? Ár/érték. Méret sem mindegy sajnos, elég alacsony a szekrény amiben lenne.

Illetve lily/poppy/spin közül melyik legyen a 40 cm szélességhez?
 
Amennyiben szűrőanyagod is van akkor én az alábbit választanám:
https://greenaqua.hu/hu/eheim-2213-classic-kulso-szuro-szivacstoltettel-duplacsappal.html
Pro:
A legnagyobb hasznos térfogattal rendelkezik a 3 "jelölt" közül.
Kontra:
Ez a legmagasabb...

Nekem kettő Eheim Classic szűrőm van (2215 és 2217). Másfél éve probléma nélkül használom őket úgy, hogy előtte nem is volt akváriumom.
A fórumon sok más márkánál/típusnál olvasható "itt ereszt ott csöpög ez tört le az tört el" sztorikat szerencsére csak hírből ismerem.
Szintén itt olvastam, hogy az ADA szűrőit nem számítva a Eheim Classic szűrők valós vízhozama áll legközelebb a névleges/terheletlen teljesítményhez.

A 2224 is szimpi,szintén megbízhatónak tartják de drágább.
 
Utoljára módosított:
Amennyiben szűrőanyagod is van akkor én az alábbit választanám:
https://greenaqua.hu/hu/eheim-2213-classic-kulso-szuro-szivacstoltettel-duplacsappal.html
Pro:
A legnagyobb hasznos térfogattal rendelkezik a 3 "jelölt" közül.
Kontra:
Ez a legmagasabb...

Nekem kettő Eheim Classic szűrőm van (2215 és 2217). Másfél éve probléma nélkül használom őket úgy, hogy előtte nem is volt akváriumom.
A fórumon sok más márkánál/típusnál olvasható "itt ereszt ott csöpög ez tört le az tört el" sztorikat szerencsére csak hírből ismerem.
Szintén itt olvastam, hogy az ADA szűrőit nem számítva a Eheim Classic szűrők valós vízhozama áll legközelebb a névleges/terheletlen teljesítményhez.

A 2224 is szimpi,szintén megbízhatónak tartják de drágább.
Igen én is őt néztem eddig befutónak. Meg van a szűrő anyag az nem gond. A dupla csap miatt is csábító mivel a szekrény tetején kéne áthoznom a csöveket.
 
Sziasztok!
A Dennerle NanoCube Complete Plus 30 literes szettjének szűrője elég lehet garnéláknak és 2-3 fajta növénynek? Előre is köszi!
 
Sziasztok!
A Dennerle NanoCube Complete Plus 30 literes szettjének szűrője elég lehet garnéláknak és 2-3 fajta növénynek? Előre is köszi!

Szia,
Nekem ilyenből van 20 literesem amit hamarosan bontok, de nagyon szerettem. Ez a sarokszűrő nagyon halk, de elég kicsi a szűrőfelület és gyakran kell tisztítani a szivacsot. Emiatt nem lesz olyan tiszta a víz mint egy nagyobb külső szűrővel, de nyilván az többe is kerül. Nekem Red Cherry-k vígan éltek és szaporodtak, amanok se szökdöstek. Növényválasztásnál vedd figyelembe a többi paramétert is. Mivel a vizet ez a szűrő nem tudja tökéletesen tisztán tartani, ezért szerintem kényesebb garnélákhoz nem biztos hogy elég.
 
Sziasztok!
A Dennerle NanoCube Complete Plus 30 literes szettjének szűrője elég lehet garnéláknak és 2-3 fajta növénynek? Előre is köszi!
Elég kell hogy legyen, nekem ugyanez van 40 literben és tiszta a víz. Annyira, hogy hydrák is vannak, na jó, már csak elvétve szerencsére. A hangját szinte nem is lehet hallani, csak az esőztetőt, ha úgy van összerakva, hogy esőztessen. Pár hetente tényleg kell pucolni, mert kicsi, ez zavaró lehet. Én mondjuk szeretek az akváriummal tevékenykedni, nem érzem tehernek. Garnéla védőt is lehet rá venni, talán egy picit visszavesz a szűrési hatékonyságából, de én nem vettem észre.
 
Sziasztok!
Nettó 50literes akit túlzás lenne Eheim 2073-al szűrni? Vagy a 2071-is elegendő? A 2073 a + 1 kosár miatt lenne szimpatikusabb..
 
Sziasztok!
Nettó 50literes akit túlzás lenne Eheim 2073-al szűrni? Vagy a 2071-is elegendő? A 2073 a + 1 kosár miatt lenne szimpatikusabb..
A munkatársam 54L-rt Eheim Classic 2213-al szűr kiválóan 440l/H, 6-700L/H is bőven elég talán még sok is. Az a baj ,hogy nagyon kell fojtani a szűrőt,az meg feleslegesnek tartom . Egy 2213 classicba is belefér 3l bio töltet. Szerintem 54 literre már elegendő 1.5v2liter bio szűrő anyag ,nekem 30literre 2211van alúl szivacs majd Substrate pro 0.7l és perlon így is megállja a helyét.
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére