• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Szűrő választási segítség

Lenne egy fontos kérdésem , egy 60x40x40 akvát, ami high-technek készül, elvisz, egy jbl e901 greenline teletöltve minden földi jóval, vagy tegyek alá kettőt, azért kérdem, mert van kettő elfekvőbe a szekrénybe, és nem tudom, 1,vagy 2 tegyek alá ?
 
Lenne egy fontos kérdésem , egy 60x40x40 akvát, ami high-technek készül, elvisz, egy jbl e901 greenline teletöltve minden földi jóval, vagy tegyek alá kettőt, azért kérdem, mert van kettő elfekvőbe a szekrénybe, és nem tudom, 1,vagy 2 tegyek alá ?
Szia szerintem elvileg elég kell, hogy legyen 9,3 szoros lesz a szűrés elvileg és szűrőtöltet is fér bele.
 
Szervusztok.
Hosszú kihagyás után összeraknék egy 30 literes garnélás akváriumot
Hallott már valaki a Waldbeck clearflow külső szűrőkről?
A legkisebbet néztem ki, ez 400 litert forgat és 4 szűrőkosara van. Jó szűrőanyagom van hozzá.
6400 Ft.
 
Szervusztok.
Hosszú kihagyás után összeraknék egy 30 literes garnélás akváriumot
Hallott már valaki a Waldbeck clearflow külső szűrőkről?
A legkisebbet néztem ki, ez 400 litert forgat és 4 szűrőkosara van. Jó szűrőanyagom van hozzá.
6400 Ft.

Ha csak garnéla lesz benne, akkor mit kell kiszűrni? (Feltételezve, hogy nem eteted őket jelentősen túl.)

Kép szűrő nélküli low tech garnélás-növényes akváriumról:

attachment.jpg

Amit írtál szűrő, bőven 13x térfogat/óra feletti. Nem fogja nagyon kavargatni a vizet?
 
Utoljára módosított:
Ha csak garnéla lesz benne, akkor mit kell kiszűrni? (Feltételezve, hogy nem eteted őket jelentősen túl.)

Kép szűrő nélküli garnélás-növényes akváriumról:

View attachment 49799
Low-tech növényes-garnélás lesz. A szettben egy mini szűrő volt egy szivaccsal amit karcsúnak tartok.

Tapatalkkal küldve az én PRA-LX1 eszközömről
 
Sziasztok!

Egy 15 literes akváriumot lehet külső szűrővel szűrni?

Szia,
Lehet persze, vannak kisebb méretű és teljesítményűek is mint pl az Eheim 2211 Eheim Classic 150 külső szűrő amit max 20 literes növényesig javasolt. De emellett van sok más is, érdemes szétnézni. Ne legyen nagy a hozama pl, de csappal fojtani is lehet bármit egy bizonyos pontig.
 
Sziasztok!

Egy 15 literes akváriumot lehet külső szűrővel szűrni?
Simán. A 10 literesem néhány éve eheim 2211-essel szűrtem. Most csak azért nem az van alatta, mert közben fateromhoz került. Csappal lehet fojtani, vagy megfúrni az esőztetőt, vagy spint tenni rá. [emoji106]

Tapatalkkal küldve az én ALE-L21 eszközömről
 
Egyébként mit szeretnél kiszűrni belőle?

15 literesbe elvileg hal nem mehet. Néhány garnéla jobb esetben biofilmen, esetleg algán is elvan.
Szia!
Még nem tudom milyen élőlények lesznek, két hete még gondolat se volt ez a 15 literes akvárium.. Mondjuk néhány garnéla, esetleg Boraras, Galaxy Razbóra. Még nincs konkrét elképzelés.. Ha csak garnélák lennének, akkor nem igényel szűrést, Ők nem rondítanak?
 
Még nem tudom milyen élőlények lesznek, két hete még gondolat se volt ez a 15 literes akvárium.. Mondjuk néhány garnéla, esetleg Boraras, Galaxy Razbóra. Még nincs konkrét elképzelés..

Nem emlékszem a pontos szabályra, de olyan ~30 liter alatt nem szabad halat tartani Magyarországon (nano halat sem).

Ha csak garnélák lennének, akkor nem igényel szűrést, Ők nem rondítanak?

Garnélák esetén attól függ, mennyit etetsz. Szerintem nagyon könnyen túl lehet becsülni, hogy mennyi tápra van szükségük. Nálam biofilmen és talán némi algán elvannak növényes akváriumban, hosszú távon, mindenféle etetés nélkül. Szaporodnak. Ebben az is benne van, hogy ez nem egy nagyon steril kavicságyas akvárium, hanem növényes low tech megfelelő "aktív" talajjal. Túlsterilizált akváriumban el tudom képzelni, hogy rendszeres, sűrű etetésre szükség van. Esetleg akkor is, ha nagyon, nagyon sok a garnéla vagy nagy méretűek. Én ilyen kis méretben növényekkel oldom meg a szűrést, ha mégis szükséges lenne rá (De mivel nem vagy alig etetek, mit kellene kiszűrni?? Növények például egy rossz vízcsere során mérgezéstől menthetik meg a garnélákat... (nehézfémek stb) ). Ha visszanézed a képeket, ilyen akváriumra van egy példa ezen az oldalon (kerek növényes, lásd fenn).

Leírás itt:

https://dianawalstad.files.wordpress.com/2017/10/shrimprcs2017.pdf

Ha úgy érzed, szükséged van külső szűrőre, akkor tedd bele, végül is az a kis áramfogyasztás tényleg nem számít. Csövek stb kis helyet elvesznek az amúgy is apró akváriumból és alapjában véve nem lesz szebb tőle az akvárium. Viszont ha nagyon kevergeti, turmixolja a vizet, az nem biztos, hogy előnyös.
 
Utoljára módosított:
Egy 15 literes akváriumot lehet külső szűrővel szűrni?
Miután elolvastam @Z1234 hozzászólását, rájöttem, nem tudjuk, milyen akváriumot szeretnél. @Z1234-féle földes kavicsos no tech/low tech, (bocsesz a mefogalmazásért;)) vagy erősebb fényű agyagos talajos, esetleg táptalajos low tech folyékony táppal, vagy erős fénnyel sok növénnyel, sok folyékony táppal és CO2-vel valami high tech? Az elsőhöz nem értek, én most erős fénnyel világítom a vizemet, amazonia talajom van akasztós szűrővel, de lehet visszakérem a kis külső szűrőt. Úgy érzem, elférne. Egyébként én sem etetem a garnélákat, köszönik szépen, jól vannak, már a második generációt engedik el.
Ami még eszembe jutott: https://akvakertesz.hu/threads/holt-sarkany-oesvenye.3752/page-2. Nem volt szűrő, csak a vizet cserélték. @AmegA tudná megmondani, mégis hogyan csinálták. :D Én nem vagyok elég bátor ilyesmihez inkább szőrözök a szűrővel. :)
 
A szűrés, ha kicsit több fénnyel és igényesebb növényekkel akarsz garnélázni, szerintem fontos.
Arról már nem is beszélve hogy ha igényesebb, kényesebb fajokat tartasz, ott is már alap a szűrés.
 
Miután elolvastam @Z1234 hozzászólását, rájöttem, nem tudjuk, milyen akváriumot szeretnél. @Z1234-féle földes kavicsos no tech/low tech, (bocsesz a mefogalmazásért;)) vagy erősebb fényű agyagos talajos, esetleg táptalajos low tech folyékony táppal, vagy erős fénnyel sok növénnyel, sok folyékony táppal és CO2-vel valami high tech? Az elsőhöz nem értek, én most erős fénnyel világítom a vizemet, amazonia talajom van akasztós szűrővel, de lehet visszakérem a kis külső szűrőt. Úgy érzem, elférne. Egyébként én sem etetem a garnélákat, köszönik szépen, jól vannak, már a második generációt engedik el.
Ami még eszembe jutott: https://akvakertesz.hu/threads/holt-sarkany-oesvenye.3752/page-2. Nem volt szűrő, csak a vizet cserélték. @AmegA tudná megmondani, mégis hogyan csinálták. :D Én nem vagyok elég bátor ilyesmihez inkább szőrözök a szűrővel. :)
Szia Bandesz!
Az aki berendezése becslésem szerint 1.5-2l, 3-4cm vastag talaj befogadására alkalmas..
Terveim szerint: Ada Amazonia JBL tápgolyóval, EL Profito és Carbo napi adagolással. A pilács 6000 kelvines, High-tech-re is alkalmas, dimmelhető led.. CO2-t nem tervezek..
 
Miután elolvastam @Z1234 hozzászólását, rájöttem, nem tudjuk, milyen akváriumot szeretnél. @Z1234-féle földes kavicsos no tech/low tech, (bocsesz a mefogalmazásért;)) vagy erősebb fényű agyagos talajos, esetleg táptalajos low tech folyékony táppal, vagy erős fénnyel sok növénnyel, sok folyékony táppal és CO2-vel valami high tech? Az elsőhöz nem értek, én most erős fénnyel világítom a vizemet, amazonia talajom van akasztós szűrővel, de lehet visszakérem a kis külső szűrőt. Úgy érzem, elférne. Egyébként én sem etetem a garnélákat, köszönik szépen, jól vannak, már a második generációt engedik el.
Ami még eszembe jutott: https://akvakertesz.hu/threads/holt-sarkany-oesvenye.3752/page-2. Nem volt szűrő, csak a vizet cserélték. @AmegA tudná megmondani, mégis hogyan csinálták. :D Én nem vagyok elég bátor ilyesmihez inkább szőrözök a szűrővel. :)

Köszi, hogy rákérdeztél erre és lenne pár kérdésem ilyen akváriummal kapcsolatban. Azt hiszem, Low-Tech-re vonatkozott a kérdés, CO2 nélkül. Kicsi méret miatt stabil CO2 adagolás amúgy is gondolom kihívás lenne.

Ha Te sem eteted (túl) a garnélákat "agyagos-növényes-halnélküli-low-techben", akkor miből keletkezhet ammónia-N, amit a szűrőnek el kellene pucolnia? Főleg, ha mellette még esetleg heti 10-30% vízcsere is van... Esetleg pusztulnak a növények? Rossz, szennyezett a (csap)víz (Nitrit, Ammónia)? Carbo miatt pusztuló mikrobák esetleg ezen a fronton problémát okoznak?

Ilyen kis akváriumnál ráadásul nem is olyan egyszerű szűrőt rátenni, hogy ne foglaljon el sok helyet illetve ne kevergesse túl gyorsan a vizet.

Ha nem nőnek a növények és algásodik, annak nagyon sok oka lehet, amit nem a szűrés hiánya okoz, és megfordítva, erős szűréssel sem lesz jobb.

Akvárium indítás egy kicsit más történet, bár nem vagyok meggyőződve, hogy pl amazóniából több ammónia szivárogna a vízbe mint sima föld esetén. Víz alá kerülő föld az "anaerob" körülmények miatt elég sok változáson megy keresztül és sok minden "kidöglik" benne és kioldódik emiatt. Ráadásul a víz alá kerülő föld szervesanyag tartalma miatt eleinte elég sok CO2-t adhat le, ez az amire Low Techben a növényeknek legjobban van szüksége. Jól növő növények amúgy is szűrik a vizet.

(Amano, RCS és CRS garnéláim vannak.)

szűrő nélküli 15 literes low tech:

upload_2017-2-7_20-49-36-png.png

(Nem egy aquascape, de eleocharis szépen szaporodott benne.)

Ez sem egy scape, de ebben CRS is van (15 liter):

upload_2018-2-5_21-29-54-png.png

Mint látod, a képeken a vízben nemigazán vannak lebegő részecskék szűrő nélkül sem. Ezekben halak sincsenek, amik felkavarhatnák az akvárium alját. Ammónia és nitrit sosem volt ezekben nekem probléma, annak ellenére, hogy a vízcsere is ritka. (kivéve indítás)

Én nem vagyok elég bátor ilyesmihez inkább szőrözök a szűrővel. :)

Ne add fel ilyen könnyen :).
 
Utoljára módosított:
Köszi, hogy rákérdeztél erre és lenne pár kérdésem ilyen akváriummal kapcsolatban. Azt hiszem, Low-Tech-re vonatkozott a kérdés, CO2 nélkül. Kicsi méret miatt stabil CO2 adagolás amúgy is gondolom kihívás lenne.

Ha Te sem eteted (túl) a garnélákat "agyagos-növényes-halnélküli-low-techben", akkor miből keletkezhet ammónia-N, amit a szűrőnek el kellene pucolnia? Főleg, ha mellette még esetleg heti 10-30% vízcsere is van... Esetleg pusztulnak a növények? Rossz, szennyezett a (csap)víz (Nitrit, Ammónia)? Carbo miatt pusztuló mikrobák esetleg ezen a fronton problémát okoznak?

Ilyen kis akváriumnál ráadásul nem is olyan egyszerű szűrőt rátenni, hogy ne foglaljon el sok helyet illetve ne kevergesse túl gyorsan a vizet.

Ha nem nőnek a növények és algásodik, annak nagyon sok oka lehet, amit nem a szűrés hiánya okoz, és megfordítva, erős szűréssel sem lesz jobb.

Akvárium indítás egy kicsit más történet, bár nem vagyok meggyőződve, hogy pl amazóniából több ammónia szivárogna a vízbe mint sima föld esetén. Víz alá kerülő föld az "anaerob" körülmények miatt elég sok változáson megy keresztül és sok minden "kidöglik" benne és kioldódik emiatt. Ráadásul a víz alá kerülő föld szervesanyag tartalma miatt eleinte elég sok CO2-t adhat le, ez az amire Low Techben a növényeknek legjobban van szüksége. Jól növő növények amúgy is szűrik a vizet.

(Amano, RCS és CRS garnéláim vannak.)

szűrő nélküli 15 literes low tech:

View attachment 50287

(Nem egy aquascape, de eleocharis szépen szaporodott benne.)

Ez sem egy scape, de ebben CRS is van (15 liter):

View attachment 50288

Mint látod, a képeken a vízben nemigazán vannak lebegő részecskék szűrő nélkül sem. Ezekben halak sincsenek, amik felkavarhatnák az akvárium alját. Ammónia és nitrit sosem volt ezekben nekem probléma, annak ellenére, hogy a vízcsere is ritka. (kivéve indítás)



Ne add fel ilyen könnyen :).
Egy ilyen szűrés nélküli akihoz jobban oda kell figyelni a növény választáskor?
 
Back
Oldal tetejére