• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Szűrő választási segítség

Igen, gondolom idővel azért csökken a teljesítmény, plusz ahogy néztem azért ha van rá keret, amúgy is célszerű azokat a zöld kifolyókat valami esztétikusabbra cserélni, és jöhet a javasolt poppy/spin. Takarítani milyen időközönként szoktátok? Jól olvastam a 3-4 hónapot?
Kb 1-2 havonta cserélek perlont en is. A szűrőanyagot meg ugy 3-4 havonta átlötykölöm az akvariumból leszívott vízben es mehet is vissza. A tartályban lévő vizet nem szoktam bántani. A Seachem Purigent meg attól függően cserélgetem, hogy mennyire barnult be. Kettő van, az egyik dolgozik míg a masik regenerálódik.
A csövezést illetve az adaptert viszont 2 hetente tisztítom. Ha koszosan hagynám nálam nagyon visszavenne a szűrő teljesítményéből. Először meglepett, de azóta figyelek rá.
 
Most 20L-t kavar, rendeltem rá egy spin-t a messzi kínaiaktól occóért, az jobban szétosztja az áramlatot, így most maxon van, és minden tökéletes. Van még a Poppy is, az is szépen elosztja a flow-t, illetve ha telerakod ADA BioRio-val, elvileg az is jól fojtja a szűrőt. Aztán meg a 40L-re már Lily-vel simán jó lesz.[/QUOTE]
Szia! Meg tudnád írni esetleg, hogy honnan rendelted? :)
 
Sziasztok,
Nem szűrőt akarok választani, de talán belefér a topikba ez is:
Adott egy Fluval 405-ös szűrőm, aminek már másodjára megy tönkre a rotorja.
A probléma ugyan az: a rotor mágnesén egy kiálló műanyag pöcök állandóan letörik.
A rotor propeller része levehető a mágnesről, és gyárilag forog rajta, egészen eddig a szóban forgó pöcökig, ami megállítja.
Most hirtelen nem emlékszem, hogy az Eheim szűrőmben is ilyen-e a rotor, tehát hogy nem fix a mágnesen...
Valaki írja már le, hogy ez miért nem fix gyárilag? Ennek a "holtjátéknak" van valamilyen szerepe a működésben? (nyilván van, csak én nem tudom)
Mi van, ha én ezt a propeller lapátot fixen ráragasztom a mágnesre?
 
Sziasztok,
Nem szűrőt akarok választani, de talán belefér a topikba ez is:
Adott egy Fluval 405-ös szűrőm, aminek már másodjára megy tönkre a rotorja.
A probléma ugyan az: a rotor mágnesén egy kiálló műanyag pöcök állandóan letörik.
A rotor propeller része levehető a mágnesről, és gyárilag forog rajta, egészen eddig a szóban forgó pöcökig, ami megállítja.
Most hirtelen nem emlékszem, hogy az Eheim szűrőmben is ilyen-e a rotor, tehát hogy nem fix a mágnesen...
Valaki írja már le, hogy ez miért nem fix gyárilag? Ennek a "holtjátéknak" van valamilyen szerepe a működésben? (nyilván van, csak én nem tudom)
Mi van, ha én ezt a propeller lapátot fixen ráragasztom a mágnesre?
Olvasnivaló: ;)
https://akvakertesz.hu/threads/eheim-professionel-3-2075-teljesitmeny-hang.6581/page-2#post-334354
https://akvakertesz.hu/threads/tetratec-ex-1200.781/page-50#post-281111
A 2075-ben ha jól emlékszem kicsit tud mozogni a lapát ide-oda.
 
Sziasztok,
Hamarost tervezem újraindítani az akváriumom most már kicsit tudományosabban. Ehhez első körben szeretném a jelenlegi belsőt egy külső szűrőre lecserélni. Az akvárium 54l-es low tech lesz. Táptalaj nincs tervezve mert kőre és fára kötözött növényekkel szeretnék variálni.
Amik eddig szóba jöttek:
- Tetra ex 600 plusz
- Eheim 2213 Eheim Classic
Ami itt nekem nem teljesen tiszta: a Tetra 600lph/5.7l-es vödör vs. Eheim 440lph/3l-es vödör és mégis ugyanakkora akvához van ajánlva. Mit nem veszek észre?! Csak a biológiai töltettel lenne számolva?! De akkor meg a Tetrából hova a retekbe tűnik a fent maradó 2.7l???
Illetve tervezve van majd (2-4 év múlva) egy 80-90l-es akváriumra a csere. Érdemes most már ezzel kalkulálni vagy ezek a szűrők amúgy is elöregednek ennyi idő alatt és akkor majd szépen lehet újat venni?
Válaszokat előre is köszönöm!
 
Sziasztok,
Hamarost tervezem újraindítani az akváriumom most már kicsit tudományosabban. Ehhez első körben szeretném a jelenlegi belsőt egy külső szűrőre lecserélni. Az akvárium 54l-es low tech lesz. Táptalaj nincs tervezve mert kőre és fára kötözött növényekkel szeretnék variálni.
Amik eddig szóba jöttek:
- Tetra ex 600 plusz
- Eheim 2213 Eheim Classic
Ami itt nekem nem teljesen tiszta: a Tetra 600lph/5.7l-es vödör vs. Eheim 440lph/3l-es vödör és mégis ugyanakkora akvához van ajánlva. Mit nem veszek észre?! Csak a biológiai töltettel lenne számolva?! De akkor meg a Tetrából hova a retekbe tűnik a fent maradó 2.7l???
Illetve tervezve van majd (2-4 év múlva) egy 80-90l-es akváriumra a csere. Érdemes most már ezzel kalkulálni vagy ezek a szűrők amúgy is elöregednek ennyi idő alatt és akkor majd szépen lehet újat venni?
Válaszokat előre is köszönöm!

2213: Filter volume 3.00 l, Container volume 3.50 l
Tetra 600: Filter capacity (l) 5.7 , Filter baskets (quantity) 3 -> ez a fejjel együtt 5,7L (vödörméret), a kosarak kb. 1L méretűek lehetnek.
Tehát mindkettőbe kb. bruttó 3L szűrőanyagot pakolhatsz.
 
2213: Filter volume 3.00 l, Container volume 3.50 l
Tetra 600: Filter capacity (l) 5.7 , Filter baskets (quantity) 3 -> ez a fejjel együtt 5,7L (vödörméret), a kosarak kb. 1L méretűek lehetnek.
Tehát mindkettőbe kb. bruttó 3L szűrőanyagot pakolhatsz.

I see... akkor csak a tényleges szűrőanyag ami meg mind2 esetben 3l. Ez esetben felmerül bennem érzésem szerint jogosan a kérdés, hogy a "nem használt térfogat" miért 2.7l a Tetránál ha 0.5l-el meg lehet oldani ezt Eheim esetében? Van ennek valami szerepe? (Vagy ne akadjak fent ilyeneken o_O)
Azért kérdezem különben mert egy kb. 20cm-es hely van széltébe ahova be kéne férnie a szűrőnek és ez a Tetra esetében necces.
 
(Vagy ne akadjak fent ilyeneken
Erre azt írnám, hogy ne akadj fenn rajta. De, mivel szűkös a helyed, hááát így már másképp áll a dolog ez sajnos bekorlátozhat.

a "nem használt térfogat" miért 2.7l a Tetránál ha 0.5l-el meg lehet oldani ezt Eheim esetében
A két szűrő között van olyan lényeges eltérés mint a kézi szivattyú. A Tetrán van, az Eheimen nincs. A Tetrán a fejben van elhelyezve a csőadapter is.
Az Eheim ezen szűrőcsaládja egyszerű mint a faék, és ennek jegyében minimalista tervezésű. A Tetránál van egy kis design is.
plusz egy példa:
Eheim Professionel 4+ 250 Container volume 6.10 l -> ez kialakításában kicsit közelebb áll a Tetrához és látod, ennek már hasonló a mérete. Picit több a szűrőanyag kapacitása is. (3,5+0,5L)
 
Erre azt írnám, hogy ne akadj fenn rajta. De, mivel szűkös a helyed, hááát így már másképp áll a dolog ez sajnos bekorlátozhat.


A két szűrő között van olyan lényeges eltérés mint a kézi szivattyú. A Tetrán van, az Eheimen nincs. A Tetrán a fejben van elhelyezve a csőadapter is.
Az Eheim ezen szűrőcsaládja egyszerű mint a faék, és ennek jegyében minimalista tervezésű. A Tetránál van egy kis design is.
plusz egy példa:
Eheim Professionel 4+ 250 Container volume 6.10 l -> ez kialakításában kicsit közelebb áll a Tetrához és látod, ennek már hasonló a mérete. Picit több a szűrőanyag kapacitása is. (3,5+0,5L)

Aham, tehát az eheim inkább egy minimalista 100%-ig céleszköz.
Mondjuk a választáshoz ez sem vitt közelebb. :unsure:
 
az eheim inkább egy minimalista 100%-ig céleszköz.
Hát a Eheim Classic sorozatot jellemeztem így. Nekem pro3 van és 90%-ban elégedett vagyok vele, jó kis szűrő. Ma is újra megvenném.
Választási probélma: helykorlátod van azt írtad, ami meghatározza a lehetőséged. Hacsak nem döntesz úgy, hogy kicsit kilóghat a szűrő (pl. leveszed a szekrény ajtót). Vagy nem az asztal alá/bútorba teszed, hanem mellé. ;) Az is lehet, hogy "nem a bútorhoz kellene szűrőt venni" , hanem valami használt bútort okosba szerezni és egy kényelmes szűrőválasztás lehetőségét kapnád.
Ez a 20cm mélységbe éppen belefér: (sose használtam ilyen szűrőt, csak a méret miatt javasoltam, + kellene hozzá még 0,5-0,75L matrix)
http://www.greenaqua.hu/hu/oase-filtosmart-100-kulsoszuro-toltettel.html
Esetleg majd írnak róla olyanok, akiknek már van ez a típus.
 
Utoljára módosított:
I see... akkor csak a tényleges szűrőanyag ami meg mind2 esetben 3l. Ez esetben felmerül bennem érzésem szerint jogosan a kérdés, hogy a "nem használt térfogat" miért 2.7l a Tetránál ha 0.5l-el meg lehet oldani ezt Eheim esetében? Van ennek valami szerepe? (Vagy ne akadjak fent ilyeneken o_O)
Azért kérdezem különben mert egy kb. 20cm-es hely van széltébe ahova be kéne férnie a szűrőnek és ez a Tetra esetében necces.

Szia!

Nekem fentebb többen is ajánlották az Eheim Experience 2422-t, szert is tettem egyre. Az első hét tapasztalatai alapján nagyon bevált, minimális fojtással (nekem kb 27literes garnélás low tech akváriumot szűr) is nagyon csendes. Nálam a hang, a könnyű kezelhetőség volt a lényeg, amúgy széltében-hosszában 17,8 cm. Bár kicsit drágább mint egy Eheim Classic, és nekem nincs összehasonlítási alapom, de szerintem azért nézd meg ezt is :)
 
Szia!

Nekem fentebb többen is ajánlották az Eheim Experience 2422-t, szert is tettem egyre. Az első hét tapasztalatai alapján nagyon bevált, minimális fojtással (nekem kb 27literes garnélás low tech akváriumot szűr) is nagyon csendes. Nálam a hang, a könnyű kezelhetőség volt a lényeg, amúgy széltében-hosszában 17,8 cm. Bár kicsit drágább mint egy Eheim Classic, és nekem nincs összehasonlítási alapom, de szerintem azért nézd meg ezt is :)

Szia!
Megnéztem és ebbe csak 2l töltet fér, ami szerintem határeset az én 54l-esembe főleg ha már a bővítéssel is számolok. (Legalább is ha abból indulok ki, hogy a töltetnek min. a 4-5%-a kell hogy legyen az akvaméretnek.) De köszönöm, hogy megosztottad a tapasztalatod! (y)
 
Eldőlt! Tetra lesz. Hogy 600 v. 800 az még döntés alatt. Lehet akkor már 800 és akkor azzal majd lehet tovább menni, árban nincs akkora nagy különbség.
Azt olvasom itt mindenfelé, hogy kezdőnek ár-érték arányban az egyik legjobb. (Na meg nem utolsó sorban helyet is leltem neki!)

Köszönöm mindenkinek a döntéssel vívott harcomhoz való statisztálást! :D
 
Eldőlt! Tetra lesz. Hogy 600 v. 800 az még döntés alatt. Lehet akkor már 800 és akkor azzal majd lehet tovább menni, árban nincs akkora nagy különbség.
Azt olvasom itt mindenfelé, hogy kezdőnek ár-érték arányban az egyik legjobb. (Na meg nem utolsó sorban helyet is leltem neki!)

Köszönöm mindenkinek a döntéssel vívott harcomhoz való statisztálást! :D
Jó az irány, hajrá! ;)
 
Sziasztok!

Van egy 140 litere akváriumom. A szűrését most egy Tetratec EX700 végzi. Le szeretném cserélni, az következő két lehetőség közül Ti melyiket választanátok (mindkettő használt):

Tetratec EX1200 - 17000 Ft
JBL cristalprofi e1500 - 31000 Ft

Mindkét szűrőben az eredeti szűrőanyagok vannak.

Köszi a válaszokat!
 
Back
Oldal tetejére