• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Eheim professionel 3 2075 - Teljesítmény, hang

A vazelin a hideg vízben megkeményedik, besűrűsödik, így fékezi a rotort. Nem kel ezeket kenni, mert a tengely és a rotor között egy nagyon vékony víz réteg van, ami a forgás miatt egyenletesen körbeveszi a tengelyt és tökéletesen csökkenti a súrlódást. Minden egyéb kenőanyag csak ront a helyzeten. A rotor külsejét meg azért nem szabad kenni, mert nem surlódik semmihez, de víz veszi körbe és ezért nagyon fontos, hogy minél simább legyen a felülete, hiszen a nagy kerületi sebesség és egyebek miat egy egészen kis egyenetlenség, érdesség nagymértékben fékezni fogja. Ha bekenjük valami zsiradékkal, az megdermed a hideg vízben és egyenetlenné teszi a felületét, ill. az is előfordulhat, hogy olyan vastag a kenőanyag réteg, hogy kitölti a forgó és az állórész közötti nagyon vékony rést, így nagymértékben fékezi a forgórészt.
 
Köszi a kiigazítást. Az itt használt kenőanyag negatív hatásáról nem tudtam. Kezdhetem levakarni :mad:
Bocsánat a félre sikerült infóért.
 
Kíváncsi lennék vajon azokon a helyeken, ahol 60Hz a hálózati frekvencia, ott milyen hangosan járhatnak ezek a szűrők? Mivel úgy sejtem a morgást, a hálózati feszültség polaritásváltása miatti, némileg darabos járás okozza, tehát egy nagyobb fordulatszám valószínűleg csendesebb járást is eredményezhet. Egy frekvenciaváltóval le lehetne tesztelni az elméletet, de nekem sajnos nincs ilyen.
A rotor "darabos" járására talán megoldás lehetne még, ha a tervezők valamilyen lendítő súllyal látták volna el a rotort, mint az autóknál. Ez is tudna simítani a járáson
 
Kíváncsi lennék vajon azokon a helyeken, ahol 60Hz a hálózati frekvencia, ott milyen hangosan járhatnak ezek a szűrők? Mivel úgy sejtem a morgást, a hálózati feszültség polaritásváltása miatti, némileg darabos járás okozza, tehát egy nagyobb fordulatszám valószínűleg csendesebb járást is eredményezhet. Egy frekvenciaváltóval le lehetne tesztelni az elméletet, de nekem sajnos nincs ilyen.
A rotor "darabos" járására talán megoldás lehetne még, ha a tervezők valamilyen lendítő súllyal látták volna el a rotort, mint az autóknál. Ez is tudna simítani a járáson
Ha 60Hz-ről működtetnénk, akkor picivel gyorsabb lenne. A búgás abból adódik, hogy a forgó és az állórész is csak 2 pólusú, így viszonylag ugrásszerű az átfordulás minden félfordulatnál. Sokkal simábban járna, ha több pòlusú lenne, de akkor a fordulatszám csökkenne, ill. azonos fordulatszámhoz nagyobb frekvencia kellene, ami viszont adott (50Hz). Szóval ez van.
Egy másik topikban már kifejtettem, hogy vannak a lötyögős és a fix rotorok.
A lötyögős fajta zörögni is kezd, ha nagyon le van fojtva, vagy ki van kopva.
A fix rotoros forgórész csendesebb, mert nem tud zörögni és az indítása valószínűleg az állórész vasmagjából kialakított segéd pólussal van megoldva, így talán simább a járása is.
A prof 3-ba nem tudom, hogy milyen rotor van, de az experienceben pl. fix rotor van. Nekem ilyenem van és nem tartom hangosnak. Egy nagyon halk búgása persze van, de alig észrevehető.
 
Meg fogom probalni valamilyen rezgest elnyelo anyaggal elvalasztani a pipakat az akvarium testtol. Az jutott eszembe, hogy ott meg nem tompitottam az atadodo rezgest. Azt vettem eszre, hogy ha a vilagitast leveszem az akirol, akkor csokken a hang. Valoszinuleg az is gerjed. probalkozni fogok a rezges utjanak megszakitasaval minel tobb helyen, mert az az erzesem, hogy itt valami rezonancia van... Csak azt nem sikerult meg megfejteni, hogy mivel tudom ezt csokkenteni...
 
Ha régi hagyományos gyújtós, fénycsöves lámpád van, az is gerjedhet. Nekem a konyhaszekrényen van ilyen, és időnként nagyon elkezd zúgni. Majd abbahagyja, de kis idő múlva újra rákezdi. Én most a szürőt tervezem valami lemezre rátenni a bútorban aminek kihegyezett lábai lennének mint pl a hangfalaknak. Jelenleg polifoamon van, ami egy ideig jó is, de idővel meglapul. 2080-nak sajnos van súlya
 
Azt vettem eszre, hogy ha a vilagitast leveszem az akirol, akkor csokken a hang. Valoszinuleg az is gerjed.
Tényleg! Ilyen nekem is előfordult korábban, a belső szűrő miatt volt erre hajlamos. (szedhettem szét, birizga, újra összeraktam és ment). A 2075 viszont nem rezgeti. (most csak az működik az akváriumba)
Hogy a belső miért csinálta pontosan nem tudom megmondani. Talán maradt benne levegő amit nem tudott kidolgozni magából.
 
Csak egy érdekesség:
Régebben az egyik nanom belső szűrőjénél elkövettem egy fatális hibát. A mágneses algakaparót a szűrő mellett tartottam az üvegen. Mivel a szűrő motorja benne volt az algakaparó erős mágneses terében, az megzavarta a működését. Búgott és lelassult.
Tök logikus, de mégis időbe telt, mire rájöttem.[emoji362]
 
Csak egy megjegyzés:
Nálam a csövezés rezonál, főleg a nyomóág. Amikor hozzáér a bútorhoz az mégjobban felerősíti a hangot. Próbáltam mindenféle gumit, szivacsot, filcet betömködni, a cső és a bútor közé, de sajna ez a problémát nem szüntetette meg. Bár így halkabb lett, ez igaz. Legkevésbé akkor rezonál amikor a csap maximálisan ki van nyitva, de így nagy a vihar az akvában. Olvastam másnak is vannak ilyen gondjai, gondoltam erősítem a tábort. (emlékeim szerint a Tetra 1200 e tekintetben csöndesebb volt, ott volt más...)
 
Hm, eszembe se jutott, hogy lecseréljem a gyárit. De jó az ötlet , így lesz :)

A gyári cső elég merev (zöld) ami sok esetben jól jön, de 1mm-el vastagabb. Lehet a vékonyabb puha átlátszó megoldja a problémát. Az érezhetően puhább. Sokan használjuk így lehet ezért sincs tömeges panasz a zöldre.
Az egyetlen probléma, ha külső reaktort, UV-t kötögetsz be és kanyarogni kell a csövekkel. Ott a puha nem mindig praktikus.
 
Sziasztok!

Reg jartam mar itt. Latom vannak uj hozzaszolasok azota. Es jok. :) Igen, a csovek erosen kepesek rezonalni. A nyomoag gerjeszti a butort ha hozzaer. En is alapakoltam dolgokat. Igy jobb. Meg meg egy dolgot csinaltam: a teto peremebe ragasztottam ontapados nyilaszaro szigetelest (OBI-ban talaltam olyat ami alkalmasnak tunt a celra). Ez is nagyon sokat segitett. Egy probat meger ha a tetot is hallod berezonalni. Illetve nekem a szurom ket polifoamon all a butorban. Tovabba belulrol parafa lapot ragasztottam a butorra es amennyire csak tudtam teletettem szivaccsal (arra figyelni kell, h a szurofejet nem szabad betakarni, h tudjon levegozni). Igy most elfogadhato a hang.

Lehet ki fogom probalni a puhabb csoveket is. Ezeket a mereveket egyebkent sem szeretem.

Udv!
 
Back
Oldal tetejére