• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Szélesvásznú pöttöm

Egy ideje nyomon követem a naplóidat Máté.És meg kell mondjam hogy tettszik amit csinálsz.Jó nézegetni a képeidet,a videóid meg már már művésziek.
Jó látni a lelkesedést a hobbi iránt és jó látni a fejlődést minden egyes posztban.
Nem szoktam direktbe dicsérni senkit de szerintem Te megérdemled.
Csak így tovább és jönnek majd a versenyeken elért jó helyezések is. (y)(y)

Köszönöm szépen! Nagyon örülök az ilyen visszajelzéseknek, mert ezek szerint jó az irány. :)
 
Ma volt egy kis időm, szóval elindítottam a nanot. Kb 3 órát vett igénybe a művelet, gyorsabban végeztem mint gondoltam. A 4 dobozka növény pont elég lett, jutott szépen mindenhova. Szétkaptam a OASE Biomaster 600-at és csentem belőle baktériumokat, hogy előnnyel induljon a pöttöm. Persze, ha már szétszedtem, kipucoltam jól azt is. Az akvárium teljes egészében beállt vízzel indult és semmi nincs benne ami módosítaná a vízparamétereket, szóval egy hét múlva én már tennék bele garnélát, esetleg törpe razbórát, ha azért nem köveznek meg.
Sajnos az üveg cuccok még nem jöttek meg, úgyhogy az oase gyári műanyag kacatjait kell addig használnom. Nagyon rontja az összképet :(

Hoztam pár képet az ültetésről és természetesen érkezik majd a videó 2. része is.

da6aafcb8c76119a77ca2b401ac7305c.jpg
46baa9029d8f3fa00c644eb91d145134.jpg
0b03579a848b830c9c5607f9632aaf06.jpg
37f4e5ef7621a9d235b946ae630ed455.jpg
5e41e424ecafa75e864294facf5e7694.jpg
a7b05988f7c2321014272ce39adb1a34.jpg
156b1163ef9a6fb78219f3c1d4954be5.jpg
03dd956578a5d19223bfbd6c9258b970.jpg
d3258860df019db4bc1f7449f498e0ba.jpg
 
Nem vagyok túl vidám. Az erős fojtás miatt hihetetlenül hangos a szűrő, nem tudom mi lesz vele. Azt gondoltam, hogy minden kosár tetejét megtömöm perlonnal, de nem tudom, hogy ezzel mást érnék-e el mint a cső keresztmetszetének csökkentésével. Kipróbálom hátha. Esetleg a szekrényt lehetne még 10 centis hungarocellel kibélelni. Ugyanitt szűrő kerestetik... :(
 
Nem vagyok túl vidám. Az erős fojtás miatt hihetetlenül hangos a szűrő, nem tudom mi lesz vele. Azt gondoltam, hogy minden kosár tetejét megtömöm perlonnal, de nem tudom, hogy ezzel mást érnék-e el mint a cső keresztmetszetének csökkentésével. Kipróbálom hátha. Esetleg a szekrényt lehetne még 10 centis hungarocellel kibélelni. Ugyanitt szűrő kerestetik... :(
Hungarocellt ne eröltest, én 5 centis hangszigetelőssel próbáltam, azon kívül hogy a szobát teleszemeteltem csak pénzkidobás volt, semmi haszna nem volt. Búgó hangot ad? Ha az akkor a szekrénynek adja át a rezonanciát, azért hallod felhangosítva ezt a dolgot, alá kell rakni akkor inkább szivacsot vagy rezgés elnyelő gumit. Azért a hydor 250 az durva egy ilyen pici üvegre nem? :D
Én valami kis eheim classicot fognék meg a helyedben, a zsozsós hirdető oldalon sokat láttam egy-két hónapja.
 
Hungarocellt ne eröltest, én 5 centis hangszigetelőssel próbáltam, azon kívül hogy a szobát teleszemeteltem csak pénzkidobás volt, semmi haszna nem volt. Búgó hangot ad? Ha az akkor a szekrénynek adja át a rezonanciát, azért hallod felhangosítva ezt a dolgot, alá kell rakni akkor inkább szivacsot vagy rezgés elnyelő gumit. Azért a hydor 250 az durva egy ilyen pici üvegre nem? :D
Én valami kis eheim classicot fognék meg a helyedben, a zsozsós hirdető oldalon sokat láttam egy-két hónapja.

Búg is, meg kicsit zörög a rotor. Nem feltétlen akarok most szűrőt venni, azt majd csak akkor, ha nem sikerü megoldanom :D
 
Akusztikus szivaccsal ha teljesen kibeleled a szekreny belsejet tuti 0db-re le tudod vinni a hangjat. Viszont ezegy eleg koltseges megoldas lenne.. olcsobb de kevesbe esztetikus megoldas 8-10cm vastag szivacs beles is megoldas lehetne. Szerintem inkabb nezd meg a jof...son arulnak egy Eheim 2211-et 9 penzert. Tuti alkukepes.. Ez lenne a leg kisebb befektetes szerintem...
 
Akusztikus szivaccsal ha teljesen kibeleled a szekreny belsejet tuti 0db-re le tudod vinni a hangjat. Viszont ezegy eleg koltseges megoldas lenne.. olcsobb de kevesbe esztetikus megoldas 8-10cm vastag szivacs beles is megoldas lehetne. Szerintem inkabb nezd meg a jof...son arulnak egy Eheim 2211-et 9 penzert. Tuti alkukepes.. Ez lenne a leg kisebb befektetes szerintem...

Tettem alà polifoamot, most jobb lett. Az a bajom a használt szűrővásárlással, hogy nagy az esélye a tengely rotor cserének. Az még 6-7 ezer. Akkor inkabb veszek egy új 2213-at töltet nèlkül.
 
Akusztikus szivaccsal ha teljesen kibeleled a szekreny belsejet tuti 0db-re le tudod vinni a hangjat. Viszont ezegy eleg koltseges megoldas lenne.. olcsobb de kevesbe esztetikus megoldas 8-10cm vastag szivacs beles is megoldas lehetne. Szerintem inkabb nezd meg a jof...son arulnak egy Eheim 2211-et 9 penzert. Tuti alkukepes.. Ez lenne a leg kisebb befektetes szerintem...
Az az akusztikus szarság meg a legnagyobb paraszt vakítás. 30ezret ráköltöttem, hang ugyanaz volt mintha be se tettem volna pedig sziloplaszttal bele is ragasztottam. Zaj az zaj marad sajnos mindenhogy, a legtöbbet a rezgés csillapításon lehet nyerni :)
 
Megtömtem a szűrőt perlonnal, most jobb lett egy fokkal, szerintem meg tudjuk szokni.

Hamarosan kapcsol a fény a nano felett. 12-19 óráig- világítok, a CO2 10-18:30-ig megy. Még nem jött meg a mágnesszelep, szóval manuálisan kapcsolgatom a gázt. Mivel eddig nem használtam GA tápot, most eljött ennek is az ideje. 0,4 mic és 0,4 mac megy minden nap és 0,5 Master carbo.
 
Az az akusztikus szarság meg a legnagyobb paraszt vakítás. 30ezret ráköltöttem, hang ugyanaz volt mintha be se tettem volna pedig sziloplaszttal bele is ragasztottam. Zaj az zaj marad sajnos mindenhogy, a legtöbbet a rezgés csillapításon lehet nyerni :)

Papír tojástartó - szinte ingyen és ugyanúgy töri a visszaverődő hullámokat ...
 
Papír tojástartó - szinte ingyen és ugyanúgy töri a visszaverődő hullámokat ...
Ebben a kategóriában azt mondom, hogy okés ez a megoldás is. Ugyanakkor ha szigorúan hangszigetelés témáról beszélünk, azért messze nem tudja "ugyanúgy". :)
De persze itt konkrétan ebben a témakörben teljesen jó javaslat. Mondjuk nem esztétikus. :)
 
Szia!

Na, tök jó. Remélem naplózod! :)
Apukáááám ez igen !
Mindig csodáltam a kreatív embereket ez igazán fain kis akvárium a Hydor szűrökről meg csak jókat hallottam, állítólag töltve is tudják a gyári értékeket.
Én is vacilálok egy majd valamikori 80-100 literes aksihoz vagy Eheim vagy Hydor lesz a szűrés.
Mindenesetre gratula szép az akvárium.
 
Apukáááám ez igen !
Mindig csodáltam a kreatív embereket ez igazán fain kis akvárium a Hydor szűrökről meg csak jókat hallottam, állítólag töltve is tudják a gyári értékeket.
Én is vacilálok egy majd valamikori 80-100 literes aksihoz vagy Eheim vagy Hydor lesz a szűrés.
mindenesetre gratula szép az akvárium.

Köszi! :) Az a baj, hogy tùlságosan tudja a gyári értékeket, hihetetlen erő van benne.
 
Back
Oldal tetejére