• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Szélesvásznú pöttöm

Az az akusztikus szarság meg a legnagyobb paraszt vakítás. 30ezret ráköltöttem, hang ugyanaz volt mintha be se tettem volna pedig sziloplaszttal bele is ragasztottam. Zaj az zaj marad sajnos mindenhogy, a legtöbbet a rezgés csillapításon lehet nyerni :)
 
Az az akusztikus szarság meg a legnagyobb paraszt vakítás. 30ezret ráköltöttem, hang ugyanaz volt mintha be se tettem volna pedig sziloplaszttal bele is ragasztottam. Zaj az zaj marad sajnos mindenhogy, a legtöbbet a rezgés csillapításon lehet nyerni :)
Paraszt vakitas? Dolgoztal mar vele, hasznaltal mar valahova?
Hat egyaltalan nem az...(y)
 
Szuper (y) Told ám a fotót is, amint letisztult.
Most néztem meg az Aquascaping is my ADDICTION videódat is. Hát az is az. És örömmel konstatáltam, hogy nem csak nálam bevált módszer, hogy a lily tölcsérébe öntöm a víz utánpótlást :)
 
Szuper (y) Told ám a fotót is, amint letisztult.
Most néztem meg az Aquascaping is my ADDICTION videódat is. Hát az is az. És örömmel konstatáltam, hogy nem csak nálam bevált módszer, hogy a lily tölcsérébe öntöm a víz utánpótlást :)

Köszi :) Hamarosan lefotózom, de még nem olyan szép. Azért király a lilybe önteni a vizet, mert úgy nem kell finomkodni :)
 
Ha már offolunk és hang-, és rezgéscsillapítás. Nekem részben szakterületem. A legtöbb anyag csak rendszerben és megfelelő telepítés mellett tudja kifejteni hatását, de jó részeredményekre azért már lehet számítani. Ide (szekrény) vékony és jól kezelhető anyag kellene, talán a Tecsound kül. fajtáit tudnám javasolni, némelyik típus sajnos nem olcsó, >=5k/m2. https://zajcsillapitas.net/tecsound
Hogy legyen valami referencia is :) https://index.hu/kultur/zene/2014/12/14/ekkora_hely_meg_nem_nyilt_a_bulinegyedben/
Mivel a múzeum műemlékvédelem alatt áll, a felújítás során rengeteg apróságra kellett figyelni a kivitelezőknek. Például a hangszigetelésre, ami valószínűleg az ország egyik legprofibb munkája lett. Egészen hihetetlen, de az udvarban konkrétan egy hangot nem hallani bentről, csak a dohányzóba szerelt hangfalak szólnak valamennyire. A dupla zajvédelmi megoldásnak köszönhetően még a ruhatárban is csak enyhén hallani valami morgást, de nem rezegnek az ablakot, nem remegnek a falak, és a legközelebb lakó szomszéd se hall egy árva basszusmenetet sem, ha télen is nyitott ablaknál kíván aludni.
 
Utoljára módosított:
Ha már offolunk és hang-, és rezgéscsillapítás. Nekem részben szakterületem. A legtöbb anyag csak rendszerben és megfelelő telepítés mellett tudja kifejteni hatását, de jó részeredményekre azért már lehet számítani. Ide (szekrény) vékony és jól kezelhető anyag kellene, talán a Tecsound kül. fajtáit tudnám javasolni, ami sajnos nem olcsó, >10k/m2. https://zajcsillapitas.net/tecsound
Hogy legyen valami referencia is :) https://index.hu/kultur/zene/2014/12/14/ekkora_hely_meg_nem_nyilt_a_bulinegyedben/
Mivel a múzeum műemlékvédelem alatt áll, a felújítás során rengeteg apróságra kellett figyelni a kivitelezőknek. Például a hangszigetelésre, ami valószínűleg az ország egyik legprofibb munkája lett. Egészen hihetetlen, de az udvarban konkrétan egy hangot nem hallani bentről, csak a dohányzóba szerelt hangfalak szólnak valamennyire. A dupla zajvédelmi megoldásnak köszönhetően még a ruhatárban is csak enyhén hallani valami morgást, de nem rezegnek az ablakot, nem remegnek a falak, és a legközelebb lakó szomszéd se hall egy árva basszusmenetet sem, ha télen is nyitott ablaknál kíván aludni.

Jó dolog ez, de ebből a lóvéból veszek egy kisebb szűrőt, amit nem kell fojtani és halk lesz :)
 
Pöfög a nano, nem mozdult eddig semmi. Lejjebb eresztettem a fényt, ìgy nem pirìtja telibe a bonsai leveleit és több jut lentre is. Ideiglenesen pakoltam be ambuliat es rotalat, hogy segìtsen kicsit az indulásnál. Valamiért a DC benyálkásodott és megmakkant, folyamatosan zöld volt, ùgyhogy cseréltem benne a reagenst. A chihiros a501 most egyet vissza van dimmelve, mert tényleg rohadtul melegszik, de ùgy vagyok vele, hogy bìrnia kell, mivel ìgy találták ki.
 
Ez igen, a növényesítés kifejezetten jól áll a berendezésnek, a HC cuba teli találat a résekbe, de azért a talaj továbbra sem nyeri el a tetszésemet :whistle: Fekete amazonia sokat dobna rajta :D
 
Back
Oldal tetejére