• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Svartalfheim

1 éven is túljutott az akvárium, ilyen rettenet hosszú ideig nálam sohasem volt egy építés sem. :) Ez már hónapok óta rekord, és még nem állt be, - közel sem - mert úgy döntöttem, kipróbálom, hogy meddig lehet elhúzni rommá algásodás és szétrohadás nélkül.
Csináltam pár képet, de nézzétek el a minőséget, régen valahogy ez is jobban ment. A lényeg szerintem látszik, túlnőtt, eszeveszett növényburjánzás van, és ez nyírás után készült kép.
View attachment 57421
View attachment 57422
View attachment 57423
Wow, nagyon szép! Baromi jó hangulata. :)
 
Szép estét!
Még ketyegünk...jelentem...közel vagyunk a 2 éves setuphoz. :)
A kinézet folyamatosan változik, átalakul, nyírás és vízcsere előtt most épp ilyen. Néha belenyúlok a növénymasszába, hogy néhány gyarmatosító és erőszakos növényt visszafogjak, megregulázzak.
Hetente csinálom az 50% vízcserét RO-val, napi tápozás, napi etetés és kb. ennyi is. Elég kis igényű dísz lett, nem igényel különösebb törődést, felhasználóbarát, hálás aki...:)
Szóval még megy, gondolom rengetegen aggódtatok miatta...:D :D :D , kellett ez a hiánypótló poszt...;) további szép estét. Üdv.: rollreich ;)

Ui.: nagyon pofás az új fórumdesign, igényes lett, tetszik. ;)

WP_20190104_19_09_03_Pro3.jpg
 
Szép estét!
Még ketyegünk...jelentem...közel vagyunk a 2 éves setuphoz. :)
A kinézet folyamatosan változik, átalakul, nyírás és vízcsere előtt most épp ilyen. Néha belenyúlok a növénymasszába, hogy néhány gyarmatosító és erőszakos növényt visszafogjak, megregulázzak.
Hetente csinálom az 50% vízcserét RO-val, napi tápozás, napi etetés és kb. ennyi is. Elég kis igényű dísz lett, nem igényel különösebb törődést, felhasználóbarát, hálás aki...:)
Szóval még megy, gondolom rengetegen aggódtatok miatta...:D :D :D , kellett ez a hiánypótló poszt...;) további szép estét. Üdv.: rollreich ;)

Ui.: nagyon pofás az új fórumdesign, igényes lett, tetszik. ;)

View attachment 70336
Nagyon menők a lógó csipeszek [emoji3],az akvárium 2 év után nem mindenkinél nézne így ki,de hát ez neked gyerekjáték.Én még mindig bízom benne hogy látok majd valamelyik versenyen egy Iwagumi akváriumot by rollreich [emoji18]
 
Nagyon menők a lógó csipeszek [emoji3],az akvárium 2 év után nem mindenkinél nézne így ki,de hát ez neked gyerekjáték.Én még mindig bízom benne hogy látok majd valamelyik versenyen egy Iwagumi akváriumot by rollreich [emoji18]
Köszi Viktor! :) Ennél az öreg akinál a legfontosabb, - amit sokan biztos tapasztaltak már, főleg akik hagyták eddig elfajulni az akváriumukat - hogy a mulm a helyén maradjon. Ahol nem tudom leszívni, pl. a hátsó üveg mentén, vagy oldalt a massza mellett annyi gyűlt össze, hogy múltkor mikor óvatosan széthúzva a növényeket elemlámpával bevilágítottam, nem hittem a szememnek. :eek: Amíg az ott háborítatlanul rohad, addig szerintem nem lesz nagy baj...a többit megoldja a szűrő, meg a heti karbi...;)
Iwagumi lesz még egyszer biztos, még kedvelem a köveket nagyon, de a championship storyt már rég elengedtem.
 
Szép estét!
Még ketyegünk...jelentem...közel vagyunk a 2 éves setuphoz. :)
A kinézet folyamatosan változik, átalakul, nyírás és vízcsere előtt most épp ilyen. Néha belenyúlok a növénymasszába, hogy néhány gyarmatosító és erőszakos növényt visszafogjak, megregulázzak.
Hetente csinálom az 50% vízcserét RO-val, napi tápozás, napi etetés és kb. ennyi is. Elég kis igényű dísz lett, nem igényel különösebb törődést, felhasználóbarát, hálás aki...:)
Szóval még megy, gondolom rengetegen aggódtatok miatta...:D :D :D , kellett ez a hiánypótló poszt...;) további szép estét. Üdv.: rollreich ;)

Ui.: nagyon pofás az új fórumdesign, igényes lett, tetszik. ;)

View attachment 70336
Gyönyörű, remélem még sokáig gyönyörködhetünk a szebbnél szebb fotókon
 
Szisztok! Végül eltávolítottam a mulmot mindenhol, a bal oldalt pedig a halak úszóterének növelése érdekében visszabontottam. Így visszajött a korai időket idéző kontraszt is, nem olyan nagy zöld masszívum, mint volt már a végén.
Takarítottam egy szűrőt is kb 6 hónap után, de lehet hogy inkább 10-12 az a 6, nem tudom. Brutális fekete volt a perlon és a Seachem Purigen, de az áramlás nagyon rendben volt, nem igényelt azonnali beavatkozást.
Szerintem időszakosan elvégzett ilyen mértékű beavatkozásokkal és minimális karbantartással ez az aki eléldegél a Mars gyakorlati kolónizálásáig. :) Lehet, hogy kipróbálom, vagy az unokáim...:D

WP_20190202_20_04_29_Pro900.jpg
 
Sziasztok!
Ez egy mobilos kép, de a lényeg látszik, azaz van még, megy még...
Kicsit nyírtam, ez látszik jobbra lent, de közben frankón felszakadt a moha, egészben levált... hagytam így,..... most látszik kis köves textúra is, amíg újra be nem növi valamelyik, amelyik előbb odaér.
Megjelent néhány ecset a fákon, csak mert panaszkodni is kell. :unsure:
Halakról ritkán írok, tehát jelenleg 7 db citrom lazac és 2 db lángvörös ponytylazac maradt csupán a kiugrálások miatt, illetve néha megjelenik egy törpe boraras, kb. 2-3 hete már nem láttam, de ez nála semmit nem jelent. :)
Mindkét lazac családot 10-10 darabosra fogom bővíteni hamarosan, de jelenleg nincs Pécsett.
Rákok továbbra sincsenek, már évek óta, és most, hogy leírtam mindezt döbbentem rá, hogy tényleg...:oops::oops:
Emers rész szépen kiégett a képen, ezért inkább elmesélem...kis emers rész van ott, meg egy plasztik aligator...Everglades tisztára...:)
Szumma ennyi hirtelen, néha azért beköszönök, ha nem baj egy-egy képpel, aztán ha bontom mindenképp.
Köszi.
75743
 
Sziasztok!
Ez egy mobilos kép, de a lényeg látszik, azaz van még, megy még...
Kicsit nyírtam, ez látszik jobbra lent, de közben frankón felszakadt a moha, egészben levált... hagytam így,..... most látszik kis köves textúra is, amíg újra be nem növi valamelyik, amelyik előbb odaér.
Megjelent néhány ecset a fákon, csak mert panaszkodni is kell. :unsure:
Halakról ritkán írok, tehát jelenleg 7 db citrom lazac és 2 db lángvörös ponytylazac maradt csupán a kiugrálások miatt, illetve néha megjelenik egy törpe boraras, kb. 2-3 hete már nem láttam, de ez nála semmit nem jelent. :)
Mindkét lazac családot 10-10 darabosra fogom bővíteni hamarosan, de jelenleg nincs Pécsett.
Rákok továbbra sincsenek, már évek óta, és most, hogy leírtam mindezt döbbentem rá, hogy tényleg...:oops::oops:
Emers rész szépen kiégett a képen, ezért inkább elmesélem...kis emers rész van ott, meg egy plasztik aligator...Everglades tisztára...:)
Szumma ennyi hirtelen, néha azért beköszönök, ha nem baj egy-egy képpel, aztán ha bontom mindenképp.
Köszi.
View attachment 75743
Ha májusban ott leszel a GA bulin- Legendáknak kötelező!- szívesen viszek red vagy orange sakurát, ha gondolod.
 
Sziasztok!
Fél év után újra itt...egy gyors mobilképpel, amin a lényeg azért jól kivehető, ergó még mindig él, hullámzik az aki, immáron több, mint 2,5 éve.
Az aljzatot ellepte az MC, kislányom pedig belevarázsolt egy jókora platán ágat jó sok szárazföldi mohával, amik láthatóan elég jól érzik magukat a nedves közeg közelségének és a pirításnak köszönhetően.
Ecset itt ott megjelenik, egyéb említeni való nagyon nincs. Hetente vízcsere, napi tápozás 1ml mindenből, haletetés, gyönyörködés néha...ezért tartom még...:)
Néha benézek, olvasom a sok új kertészt, frankó. ;)
Szép estét!

IMG_20191010_181824.jpg
 
Heti vízcsere:rolleyes:
Én már azt sem tudom mi az. Valamikor a nyár közepén cseréltem mindkét akváriumban.
Azért furcsa ez nagyon. A brutál scapek után egy ilyen egyszerű berendezést nézegetsz- tehát elvetted a gázról a lábad rendesen, de azért a karbantartásokat nem hanyagolod. Irigykedem, mert nálam már elfogyott a lendület:(
 
Azért néha
Heti vízcsere:rolleyes:
Én már azt sem tudom mi az. Valamikor a nyár közepén cseréltem mindkét akváriumban.
Azért furcsa ez nagyon. A brutál scapek után egy ilyen egyszerű berendezést nézegetsz- tehát elvetted a gázról a lábad rendesen, de azért a karbantartásokat nem hanyagolod. Irigykedem, mert nálam már elfogyott a lendület:(
Azért néha nekem is kín ám már a heti vízcsere, 2 hetente az üveg cuccok, csövek tisztítása is szükséges, hogy látvány legyen a látvány, ne egy igénytelen mocsár. Néha automata üzemmódban csinálom, nem is figyelek már oda, tényleg, mint egy robot. De igen, igaz, valóban nincs gázpumpálás már, jó kicsit autókázni, és nézni a tájat...van időm a többi min. 10 hobbimra, mert azok vannak, idő nincs. ;)
 
Sziasztok! Kicsit (vagy jobban) átalakulva, de bontás nélkül még megy ez az akvárium továbbra is. Ahogy számolom lassan 5 éves lesz, és ez gyakorlatilag a teljes "modernkori" akvarizálásom
idejének csaknem a fele. Vagány így leírva. :)
Egyébként meg bocsánat ezért a minősíthetetlen képért, tudok jobbat is...legalábbis valaha tudtam...:)
Szép napot mindenkinek! rollreich

img25a.jpg
 
Nekem ráncfelvarrással is tetszik.
Anno volt is a GA videó közt Balázsnak is kísérlete arra, hogy lehet átalakítani, megújítani az akváriumot, ha nem tudunk vagy nem akarunk újat indítani.
Vagány ez a tripartita bozont. talán a gyepen változtatnék, de amúgy pöpec. Szeretem a minimalista vonalat és végre nem a tucatszám látható erdős projekt.👍
Wabi, henger, palu nem izgatja a fantáziád?
Járhatnál gyakrabban a fórumon, nagyon hiányoznak a régi motorosok a sokéves tapasztalatokkal, tippekkel.
 
Nekem ráncfelvarrással is tetszik.
Anno volt is a GA videó közt Balázsnak is kísérlete arra, hogy lehet átalakítani, megújítani az akváriumot, ha nem tudunk vagy nem akarunk újat indítani.
Vagány ez a tripartita bozont. talán a gyepen változtatnék, de amúgy pöpec. Szeretem a minimalista vonalat és végre nem a tucatszám látható erdős projekt.👍
Wabi, henger, palu nem izgatja a fantáziád?
Járhatnál gyakrabban a fórumon, nagyon hiányoznak a régi motorosok a sokéves tapasztalatokkal, tippekkel.
Köszi. Járok a fórumon néha, nézelődök, hogy mik vannak mostanság. Időm viszont nem lett több...sajnos...örülök, ha szinten tudom tartani ezt a kicsi akit, hogy kinézzen valahogy a nappali sarkában. Sokszor gondolok arra, hogy egyszer kiszakítom magam a körforgásból, és átnézem azt a kb. 50 kg kövemet, hátha elkap a lendület egy iwagumira.
 
Köszi. Járok a fórumon néha, nézelődök, hogy mik vannak mostanság. Időm viszont nem lett több...sajnos...örülök, ha szinten tudom tartani ezt a kicsi akit, hogy kinézzen valahogy a nappali sarkában. Sokszor gondolok arra, hogy egyszer kiszakítom magam a körforgásból, és átnézem azt a kb. 50 kg kövemet, hátha elkap a lendület egy iwagumira.
Én várom és örülnék neki ha láthatnék valami extrát!
 
Back
Oldal tetejére