• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Svartalfheim

Szép Estét!
Nem sokáig volt kád nélkül a lakás, mert a maradék cuccokból simán össze lehetett hozni egy low-tech konfigurációt. :)
8 éves kislányomnak szántam, közösen épült, jelenleg inkább ketten gondozzuk, ezen azért még dolgozunk majd. :) Érdekli, szereti, legyen akija, szép hobbi ez. Serpa lazacok kerültek bele, és kedvéért a régi Borarasból egy kisebb csapat. Van néhány rák, csiga, de azok bujkálnak. Nehéz volt vele megértetni, hogy nem mehet bele 100+ hal, belátta...talán. ;) Az üveg 60x30x33 cm, régi, karcos, de tanulni, megtapasztalni jó, szűrés egy 2213 Eheim, kicsi de eddig szépen ellátja a feladatot, Quad 2x24W világít felette. Dekor a régi maradék seiryu kövek, amik eddig egy szép moha tálként funkcionáltak a fürdőben egy polcon. A moha amúgy is kezdett túlnőni a tálon, bontása indokolt volt. Talaj a régi Amazonia a kövek mögött, elől egy hazai kvarchomok, nem tudom milyen márka. Carbo megy bele, meg TF táp, vízcsere 2 hetente kb. 30-40 %. A moha szerintem jávai vagy taxy, még nem tudtam beazonosítani. A ceratopteris és a sessiliflora nő, mint a gaz, sok gondot nem okoz, a parva azért többre vágyna, de egyenlőre él. Naplót nem nyitnék ennek, sok minden úgy sem fog történni vele, egy idő után meg ki tudja, lehet, hogy Vivi maga regisztrál majd, és épít frankó akikat. ;)

View attachment 30742
Szemrevaló cuccot dobtál össze a maradékból !!!!(y)
 
Május 7-e óta rendesen átépítettük a medencét, visszanézve megdöbbentően minimalista volt. :) Akkor nagyon bejött nekünk, de azóta tettünk bele még mohákat, ágakat, köveket, kitöltöttük a halak úszóterét...rémlik, mintha sikítoztak volna egy ideig, mára viszont már bejön nekik a sok árnyék és búvóhely. Lett újra co2 is, low-tech azért nem ugyanaz, és nem is nagyon éreztem rá se az ízére, sem pedig a tápozásra.
Régi már az építés, de szerintem marad még jó ideig, mert ennyire gond nélküli aki nem volt még itthon, és amúgy jól is mutat a sarokban ez a masszív zöld tégla. Vivi az iskola kezdésével kicsit átpasszolta a dolgokat, de kis odafigyeléssel is szép tud maradni hétről-hétre, szinte önműködőre van programozva.:) ;)
DSCF8560a-1000.jpg
 
Sziasztok!

Roland kicsit hamar visszavonultál a versenyzéstől, eszembe jutottál mikor az IAPLC 45. helyezett akváriumát megláttam.
Majd ma mikor az AGA versenyen a 60-120-as kategóriában is bent volt a legjobb 10-ben.
Legalább valakit inspiráltál!

A.ttila
 
Sziasztok!

Roland kicsit hamar visszavonultál a versenyzéstől, eszembe jutottál mikor az IAPLC 45. helyezett akváriumát megláttam.
Majd ma mikor az AGA versenyen a 60-120-as kategóriában is bent volt a legjobb 10-ben.
Legalább valakit inspiráltál!

A.ttila
Nem kínai copy az eset, nem perelek :D :D Viszont nagyon szépet épített az amerikai kertész...;)
 
Sziasztok! 9 hónapos lett a hobbikád, és amint látható a kezdeti minimál koncepció alaposan átalakult. Havonta egyszer alapos nyírást kap, hogy maradjon némi kontraszt, és maradjon valami koncepciószerűség benne. Nem versenyaki, azért ilyen káoszba hajló, viszont eléggé szerethető a minimális karbantartásának köszönhetően. Nagy alga támadás eddig elkerülte szerencsére, bár néhány ecset pamacsot múlt héten ledörzsöltem az üveg szívóágáról. Hamarosan kapok egy csemete vízipálmát, hogy bővüljön a felső emers kert, majd fotózom...hirtelen ennyi ma estére. Köszönöm. Sziasztok! ;) :)


9slx305rkn68svrmb7jn.jpg
 
Sziasztok!
Rettenet módon elhanyagolom ezt a naplót, gyakorlatilag egy gyors visszapörgetés alapján egy év alatt alig termeltem épkézláb értékelhető infót. :) Sorry...! :) Bár ha nagyon megerőltetném magam, akkor sem sikerülne sok okosat írni, nincs ezzel az akival semmi extra, csak rutinfeladatok.
Lassan egy éve indult, és a vizcsere-visszatáp-vízcsere-visszatáp-nyírás-vízcsere-visszatáp....droidmetóduson kívül nem történik más, az meg kit érdekelne. :)
Iwagumikkal ellentétben itt tényleg működik az "önjáró" funkció, nem kell fogkefézni, füvet nyírni, meg megint fogkefézni, és ez nagyon tetszik... ellustultam talán. :)
Mobillal pattintottam egy képet a mai vízcsere után, a dolgozóasztal felől, mint tervezői ispiráció...;) :)


d99697a893wq552oyddv.jpg
 
Nekem nagyon tetszik, és szívesen néznék a totál mellett kisebb részleteket is.

Kicsit, mintha csalódott lennél, hogy nem kell küzdenek az algákkal, fogkefézéssel, pedig tudod hányan cserélnék el Veled ezt az “unalmas” akváriumot?!:love:
 
Nekem nagyon tetszik, és szívesen néznék a totál mellett kisebb részleteket is.

Kicsit, mintha csalódott lennél, hogy nem kell küzdenek az algákkal, fogkefézéssel, pedig tudod hányan cserélnék el Veled ezt az “unalmas” akváriumot?!:love:
Köszi. Nem vagyok csalódott, sőt...a heti, két heti monoton fogkefézés anno bár nagyon látványos eredményt hozott a köves akiknál, soha nem sírom vissza. Ez persze nem zárja ki, hogy a nem is olyan távoli jövőben mégis összedobáljak valami sziklás cuccot, de arra azért rá kell aludnom pár éjszakát. :)
 
Köszi. Nem vagyok csalódott, sőt...a heti, két heti monoton fogkefézés anno bár nagyon látványos eredményt hozott a köves akiknál, soha nem sírom vissza. Ez persze nem zárja ki, hogy a nem is olyan távoli jövőben mégis összedobáljak valami sziklás cuccot, de arra azért rá kell aludnom pár éjszakát. :)

lassan a Ficánkában is aktuális lenne egy "kefélés"
:D
 
1 éven is túljutott az akvárium, ilyen rettenet hosszú ideig nálam sohasem volt egy építés sem. :) Ez már hónapok óta rekord, és még nem állt be, - közel sem - mert úgy döntöttem, kipróbálom, hogy meddig lehet elhúzni rommá algásodás és szétrohadás nélkül.
Csináltam pár képet, de nézzétek el a minőséget, régen valahogy ez is jobban ment. A lényeg szerintem látszik, túlnőtt, eszeveszett növényburjánzás van, és ez nyírás után készült kép.
2855566-20180615-H4xmVY.jpg
2855568-20180615-Oe1xc3.jpg
2855569-20180615-gN0oiO.jpg
 
Utoljára módosított:
1 éven is túljutott az akvárium, ilyen rettenet hosszú ideig nálam sohasem volt egy építés sem. :) Ez már hónapok óta rekord, és még nem állt be, - közel sem - mert úgy döntöttem, kipróbálom, hogy meddig lehet elhúzni rommá algásodás és szétrohadás nélkül.
Csináltam pár képet, de nézzétek el a minőséget, régen valahogy ez is jobban ment. A lényeg szerintem látszik, túlnőtt, eszeveszett növényburjánzás van, és ez nyírás után készült kép.
View attachment 57421
View attachment 57422
View attachment 57423
Több mint 2200 hozzászólás, és ki tudja hány évnyi gyakorlat után (>6), a kérdésed nyilván csak teoratív. Ez egy gyönyörűen karban tartott akvárium. Az alga és a szétrohadás nem jön magától, csak valamilyen hiba következtében. Az meg ugye Rajtad múlik... ;)
Gyerekkoromban voltak olyan akváriumaim, ami több, mint 5 évig megvoltak, probléma és átépítés nélkül. Öt év után is csak családi okokból lettek megszüntetve. Nem volt benne semmi technika, csak egy fűtő, egy levegő porlasztó meg egy buborékos szűrő, vagy az sem. Időnként lekapartam az üvegről némi zöld algát, pár hetente cseréltem valamennyi vizet (nem hetente 30%-ot) és minden működött ! Most, hogy megy bele CO2, carbo, micro-macro, 10 literes szűrő mindennel megrakva, vízcsere, vásárolt talaj, stb már láttam élőben olyan algákat, amiről régen csak könyvben olvastam, és olyan növényi hiánytüneteket, amit régen még képen sem láttam... Kész csoda, hogy ennyi felesleges beavatkozás és technika ellenére, még mindig ellenáll a Természet, és egyáltalán van benne valami élet, így 1,5 év után... :unsure:
 
Valaki meg tudná-e mondani, milyen mohafajta a képeken, főleg a legalsón tisztán kivehető "leveles, hártyás" növény? Nem tudom hogy került hozzám, a kezdetben csak fissidens és taxy volt, azokat leépítette, elnyomta simán. Nagyon gyorsan nő, terebélyesedik, és sajnos leválik a gömbről egy idő után, amikor az jó nagyra hízott, ezért - és mivel nincs szívem kidobni - a levált részt átragasztom, így időről időre átalakul az összkép. 2 féle is hasonló a Tropica katalógusban, de melyik lehet ez? Előre is köszi. ;)Szép napot!
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére