• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Svartalfheim

Roland jó hogy egy kicsit újra köztünk vagy. :)
Ez megint egy tipikus akvárium Tőled (y)(y)
De hogy ne csak dicsérjek engem csak egy valami zavar egy kicsit,hogy a talaj elöl olyan magas lett,ha el tudtad volna vékonyítani egy két centivel még jobb lett volna a térhatás hátrafelé emelkedve.De szerintem idővel ha a növények beérnek már nem is lesz ennyire zavaró.Kíváncsi leszek hogy a nagyobb növényekkel milyen összhatást nyújt majd.Egy két kiegészítő kis követ is el tudnék képzelni a hátsó sorban.
Én a hydrocotyle kihagynám totál elrontaná az arányokat,de ha magadnak építetted akkor menjen az is bele,azért idén remélem elindulsz majd egy két versenyen,színesíteni a mezőnyt :)
 
Roland jó hogy egy kicsit újra köztünk vagy. :)
Ez megint egy tipikus akvárium Tőled (y)(y)
De hogy ne csak dicsérjek engem csak egy valami zavar egy kicsit,hogy a talaj elöl olyan magas lett,ha el tudtad volna vékonyítani egy két centivel még jobb lett volna a térhatás hátrafelé emelkedve.De szerintem idővel ha a növények beérnek már nem is lesz ennyire zavaró.Kíváncsi leszek hogy a nagyobb növényekkel milyen összhatást nyújt majd.Egy két kiegészítő kis követ is el tudnék képzelni a hátsó sorban.
Én a hydrocotyle kihagynám totál elrontaná az arányokat,de ha magadnak építetted akkor menjen az is bele,azért idén remélem elindulsz majd egy két versenyen,színesíteni a mezőnyt :)
Köszi Viktor! ;) :) Elől a talajt én is észrevettem, nekem sem tetszik, nem figyeltem eléggé és magasra töltöttem. No problemo...ma vízcserekor leszívom amennyit statikailag enged, és azon részen újra palántázom a zöldeket. A hydro meg megadta magát közben a tálban, nem bírt tovább várni, a parvula sem a legszebb, szóval ők már nem játszanak. ;) :)
 
Köszi Viktor! ;) :) Elől a talajt én is észrevettem, nekem sem tetszik, nem figyeltem eléggé és magasra töltöttem. No problemo...ma vízcserekor leszívom amennyit statikailag enged, és azon részen újra palántázom a zöldeket. A hydro meg megadta magát közben a tálban, nem bírt tovább várni, a parvula sem a legszebb, szóval ők már nem játszanak. ;) :)

A hydroért nem is kár! :p Jó, nyilván kár, de az akva jobban fog mutatni nélküle. :)


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Szia! Felcsigáztad az érdeklődésem az akváriummal! Van egy kérdésem, én is hasonló méretű üveggel és szűrővel próbálkozom. A kérdésem arra irányul, hogy maradt-e a gyári 16/22mm-es csövezés vagy leszűkítetted?
Várom a folytatást!
 
Szia! Felcsigáztad az érdeklődésem az akváriummal! Van egy kérdésem, én is hasonló méretű üveggel és szűrővel próbálkozom. A kérdésem arra irányul, hogy maradt-e a gyári 16/22mm-es csövezés vagy leszűkítetted?
Várom a folytatást!
Szia! Nem szűkítettem le, mert akkor megnő a sebesség, és fojtani kellett volna a szűrőn. Megy teljes keresztmetszettel max. állásban. ;)
 
Sziasztok! Mára szépen letisztult a víz, de sikerült az előtér magasság-csökkentésével fel is kavarnom. Ennél jobban nem lehet lapítani, mert a bal oldal durván ide támaszkodik, így most stabil. :) Ja és RO vizem ma sincs még elég, nyomásfokozót kell beszereznem szerintem...;)

DSCF8220-900.jpg
DSCF8222-900.jpg
 
1 hetes lett az akvárium.
Napi vízcseréket követően indul a 2 napos vízcsere-hét...Már 2 nap után visszamentek a rákok és halak, ezt korábban is így csináltam, most is működött, minden hal arcán mosoly, rákvigyor is van. ;)
A monte carlo átalakulóban, a HM pedig nagyon elindult, fentről látni igazán, milyen sűrű lett 1 hét alatt.
Hirtelen, gyors bejelentkezésben ennyi, ha megerőltetném magam sem tudnék többet mondani a jelenlegi állapotról...:) Jövő héttől jön a barna alga, majd mesélek....;)

DSCF8224-900b.jpg
 
Tökéletesen beleillik az aláírásban lévő sorozatba. Jó nézni ezt a tisztaságot és rendet. Szép lesz!

HM-et gömbre nyírod vagy hagyod ilyen vadasan hátul szálanként?
 
Roland én már nem dicsérlek ,mert ez már a minimum amit elvárunk tőled:LOL:
Azt kell mondjam ,hogy megint pazar akvárium született(y)
Köszi Lackó, egyre magasabb a léc itt a fórumon, csak lesek milyen akikat dobálnak itt össze egyesek...:)
Tökéletesen beleillik az aláírásban lévő sorozatba. Jó nézni ezt a tisztaságot és rendet. Szép lesz!

HM-et gömbre nyírod vagy hagyod ilyen vadasan hátul szálanként?
Köszi Viktor! Íves vágásra gondoltam, de nem látom még, hogy ez hogy fog állni neki. Persze ha később golfpályára nyírom a gyepet, akkor a HM-nek is illene rendben lennie az összhanghoz. :)
 
Back
Oldal tetejére