• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Stiphodon sp. - Algázó géb

Én 2-t vettem anno, sajna az egyik minden ok nélkül elhalálozott. Napokra sőt órákra sosem bújtak el. általában elöl hesszeltek valahol, szép kerek hassal :) ecsetem mindig akad számukra. Amúgy meg a garnikaját is szeretik. Vannak járatok a lávakövek között amiket találtak, azokon közlekedtek, ki nem túrtak semmit. Viszont nálam nagyon sok a növény szerencsére :)
 
Mai szomorú fejlemény, hogy reggel fél oldalra dőlve találtam rá, de még élt, délutánra mire hazaértem melóbol már nem élt :( . A többi halam úgy néz ki hogy jól van, nem tudom hogy ennek mi lehetett a baja, de sajnálom hogy nem volt hosszú életű.

Ami a bújkáló helyeket illeti, egy darab nagyobb és eléggé göcsörtös, itt-ott lyukas fatörzs van az aksiban, és növényzet. A fatörzs alatt van elég búvúhely. Van egy Oto-m is, az is eltűnik valahol egy-két napra és aztán mindig előkerül.

Mindenesetre köszönöm a válaszokat :) , lehet legközelebb megpróbálkozom megint egy gébecskével, és majd írok.


Szerk.:
Ancim volt régen kettő is, és folyamatosan kergették egymást, átrendezve ezzel mindent az aksiban. Na azóta nem szeretnék újabbat :)
 
Valószínűnek tartom, hogy ezek az ok nélküli halálozások elsősorban a vadbefogás és a nem egészen ötcsillagos szállítás következményei. Ezek a halak mindig az anyatermészetből kerülnek az akváriumba, elég rögös úton. Úgy látom, hogy ha már egyszer sikeresen megszokták a helyüket, félelmetesen szívósak. Ellenállóak a fertőzésekkel szemben és a magas nitrát sem hatja meg őket. Elég sok zűrt átvészeltek az egyik akváriumomban, tünetek nélkül. Még a darakórt sem kapták el, amikor a többi halam bepöttyösödött.
 
És co2 volt nekik az aksiba adagolva? Mert nekem 3 ból 1 , aradt amit átraktam a co2 nélküli garnisomba.
 
És co2 volt nekik az aksiba adagolva? Mert nekem 3 ból 1 , aradt amit átraktam a co2 nélküli garnisomba.

Egyelőre próbálgatom az élesztős co2-őt, de csak akkor megy amikor otthon vagyok, hétköznap délutántól estig pár órán át és hétvégén kicsit többet, de mértékkel. Vasárnap este még nem volt baja, éjjel nem volt co2, aztán másnap reggel pedig már nem volt jól.
 
Sziasztok!

Sikerült szereznem 2 nőstény gébet, látszólag nagyon jól elvannak, sokszor együtt is mennek ide oda. :)
Szerintetek vegyek-e hozzájuk egy 3. példányt, vagy nem igénylik? Ha igen, hímet, vagy mégegy nőstényt? 63 literes az akvárium.
 
Rendben, köszi! :)
Az normális egyébként, hogy etetésnél néha elkergeti az egyik a másikat a kajától?
 
Tegnap sikerült vennem 2 kis gébet de hogy milyen nemüek azt még nem lehet megállapitani az egyik kicsit ducibb a másik vékony .de a szinük egyforma és a mintázatuk is. a kereskedésben is mind egyforma volt-Egyáltalán nem félnek a többi halamtol van kékpajzsos páncélos harcsa. sziámi ormányos márna. gurámi, serpalazac,zebradánio,és 3 amano garnéla.Látom hogy az echinodorus tenellus levelének a szélén csocsál,és a köveken lévö zöldalgát is kostolja, ma reggel a harcsakajára is rácuppant.nagyon aranyosak . nem turkáltak.
 
Tegnap sikerült vennem 2 kis gébet de hogy milyen nemüek azt még nem lehet megállapitani az egyik kicsit ducibb a másik vékony .de a szinük egyforma és a mintázatuk is. a kereskedésben is mind egyforma volt-Egyáltalán nem félnek a többi halamtol van kékpajzsos páncélos harcsa. sziámi ormányos márna. gurámi, serpalazac,zebradánio,és 3 amano garnéla.Látom hogy az echinodorus tenellus levelének a szélén csocsál,és a köveken lévö zöldalgát is kostolja, ma reggel a harcsakajára is rácuppant.nagyon aranyosak . nem turkáltak.

Ha nem turkálnak, akkor valószínű nőstények. Egyszer volt egy hímem, az 1 nap alatt felásott mindent. :)
 
Ha nem turkálnak, akkor valószínű nőstények. Egyszer volt egy hímem, az 1 nap alatt felásott mindent. :)
én is azt gyanitom mert nem olyan szinesek, szerintem. de a kereskedönél mindegyik egyszinü volt, állandoan együtt látom öket,jo hogy nem turkálnak mert manadotalajom van azt könnyen felszántanák.
 
én is azt gyanitom mert nem olyan szinesek, szerintem. de a kereskedönél mindegyik egyszinü volt, állandoan együtt látom öket,jo hogy nem turkálnak mert manadotalajom van azt könnyen felszántanák.

Nekem is manado van :)
A hímek nem lennének együtt. A nőstények igen, vagyis nálam az elején együtt voltak, amíg féltek, utána már nem. :)
Ilyen egy tipikus nőstény (a csíkok lehetnek halványabbak, vagy teljesen el is tűnhetnek, főleg, ha fél)

Stiphodon-sp-rainbow-female-4.jpg
 
2 napja van 2 algázo gébem. azota a heléna csigáim az akvárium üvegfalán mászkálnak . hol az egyik hol a másik.eddig csak ritkán csinálták ezt. vagy csak képzelödök? lehet köze a kettönek egymáshoz?
 
Sziasztok! Érdeklődnék, h hol lehet kapni algázó gébet? Már 5 boltot bejártam és kezdem úgy érezni, h beszerezhetetlen!
 
Sziasztok! Érdeklődnék, h hol lehet kapni algázó gébet? Már 5 boltot bejártam és kezdem úgy érezni, h beszerezhetetlen!

Szia! Én csütörtökön Pesten, hívtam pár boltot, Aquadepoban jelenleg nincs, jövő héten kapnak. Birillo Zoo-ban van, de csak hímek, 1200 Ft darabja. Ez a Sibrik Miklós úton a Family Centerben van. Van a West End-ben lévő Kutsera akváriumban is, illetve a Lajos utcában lévő Kutsera boltban is. Én az utobbó helyen vettem, nőstények vannak, 890 ft-os áron. Volt belőle kb 10 darab, én 1-et hoztam el. :)

Birillo ZOO díszállat kis- és nagykereskedés
Aquarium Kutsera (itt a budai és a pesti üzletet keresd, a kökiben nincs.)
 
Sziasztok! Érdeklődnék, h hol lehet kapni algázó gébet? Már 5 boltot bejártam és kezdem úgy érezni, h beszerezhetetlen!
Nem irtad hol szeretted volna beszerezni ha Pesten akkor a választ megkaptad. a nöstények nem olyan látványosak nekem nem ássák a talajt mert lányok. de a dolgukat teszik egész nap .
 
Nem irtad hol szeretted volna beszerezni ha Pesten akkor a választ megkaptad. a nöstények nem olyan látványosak nekem nem ássák a talajt mert lányok. de a dolgukat teszik egész nap .

Ìgy igaz, a hìmek feltűnőbbek, de rosszabb a természetük.
 
Én nekem Pest lenne a legjobb lehet el is megyek majd a West End-be de már birizgálja a fantáziámat az amano garnéla is nem tudom mi lenne már jó a sziámi algázóim mellé, h le győzzék a fonal algát :S Amúgy a Greenakvában kerestem ezt a halat meg a ZooDoom-ban és még egy két helyen, de köszönöm nektek! :)
 
Back
Oldal tetejére