• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Stiphodon sp. - Algázó géb

Kíváncsi leszek majd, mert nálam nagyon kis kényelmes jószág nem eszik meg mindent. Mintha csak a legfinomabb falatokat keresné. Ínyenc a kicsike :p
Na bedobtam egy Hikarit alga tabit, az oto-k szokásukhoz híven kb fél perc alatt ott voltak, a kis gébem pedig rá egy fél perc múlva csatlakozott hozzájuk és eszi :D
 
Szerintem ennyire nem egyszerű megkülönböztetni őket:) Nekem 2 van, nagyon szépen takarítanak, rengeteg ecsetalgát elpusztítottak. Napközben elöl vannak, este elbújnak, de még nem ástak ki semmit, mondjuk nekem lávakövek vannak bent és vannak rések amikbe bebújnak 1 helyet tudok is, a másik nem tudom hol éjszakázik. Nekem mintázatra hasonló a 2, nincs ilyen éles különbség, mint ezeken a képeken. Az egyik úszója pirosas, az lehet a hím, a másiké nem. De már mióta megvannak kb 3 féle mintázattal láttam őket. Nekem kedvenceim alga ellen(y)
Nem lehet, hogy két hímed van, csak az egyik fiatalabb? Ivarérés előtt a hímek is nőstényszerűek. Nekem egy hímem van két nősténnyel, és elég egyértelmű köztük a különbség. A hím elég színváltós, de a nőstények legfeljebb egy árnyalatnyit sötétednek/világosodnak, hangulattól függően.
 
Az algázó gébnek két színváltozata van. Nem lehet, hogy neked mind a kettőből jutott? Az egyik teljesen színetelen, a másik színes. Nem hiszem, hogy ez a nemek közti különbséget jelentené.
 
Nem lehet, hogy két hímed van, csak az egyik fiatalabb? Ivarérés előtt a hímek is nőstényszerűek. Nekem egy hímem van két nősténnyel, és elég egyértelmű köztük a különbség. A hím elég színváltós, de a nőstények legfeljebb egy árnyalatnyit sötétednek/világosodnak, hangulattól függően.
Az egyiknek pirosasa az uszonya, a másiknak nem. Kicsit a mintázatuk is más. Attól még lehet, hogy két hím:)
 
A gébek nagy kedvenceim! 3 van belőle, Ceruza, Cérna, és Madzag. Cérna egyszínű és vékonyka, Ceruza tömzsibb csíkkal az oldalán, és világos karika van a szeme körül, Madzag pedig csíkkal az olodalán korom fekete szemű. Mindegyik algázik, és nem ássák be magukat. A régebbi gébjeim ideges fajták voltak, rejtőzködtek, majd kiugrottak, de ez a 3 csapatban mozog, és nem félnek semmitől. Elöl vannak egész nap, etetésnél pedig beállnak a neonok közé kajálni. :) Jó fej halak, nagy szerelmesük lettem.
 
A gébek nagy kedvenceim! 3 van belőle, Ceruza, Cérna, és Madzag. Cérna egyszínű és vékonyka, Cérna tömzsibb csíkkal az oldalán, és világos karika van a szeme körül, Madzag pedig csíkkal az olodalán korom fekete szemű. Mindegyik algázik, és nem ássák be magukat. A régebbi gébjeim ideges fajták voltak, rejtőzködtek, majd kiugrottak, de ez a 3 csapatban mozog, és nem félnek semmitől. Elöl vannak egész nap, etetésnél pedig beállnak a neonok közé kajálni. :) Jó fej halak, nagy szerelmesük lettem.

Jó a nevük! :D
Nekem is nagyon tetszik az enyém, ő lett a kedvencem. Elég sokat elől van, nem nagyon bújkál, nem ásik. De algát enni még nem láttam. Kb 4 cm hosszú és iszonyat vékony. Fog még nőni?
 
Tényleg elég androgün jószág a második. Nem mernék fogadni, hogy ivaréretlen hím, kanos nőstény vagy éppen egy teljesen más faj. A lenti képen egy Stiphodon imperiorientis nőstény van, ennek is hasonló a mintázata. Mivel ezeket a halakat vadon fogják, meglepetések is lehetnek egy-egy szállítmányban.
Stiphodon-imperiorientis-female.jpg


Egy egyértelmű fiú-lány páros:
kar44.jpg
 
Az elején nektek sem algázott? Nem bújkál, de vagy az aljzaton pihen, vagy feltapad az üvegre. Az algatabiból evett amikor hoztam, de algát még nem evett.
 
Az elején nektek sem algázott? Nem bújkál, de vagy az aljzaton pihen, vagy feltapad az üvegre. Az algatabiból evett amikor hoztam, de algát még nem evett.
Milyen és mennyi algád van?
Én 1-2 nap után vettem észre változást. Látom őket kajálni az ecsetet meg mást is, de sokat pihennek is. Kinéztem pár helyet, hogy fogy-e az alga és lelegelték:) Én nem adok nekik semmi más kaját.
 
Agancs algám van, de nem sok. Igazából a növények leveleinek szélén nő főleg. Konkrétan a halat még nem láttam növény levelén, de remélem még csak szokja a helyét. Mindenesetre más kaját nem fog kapni. :)
 
Tervezek beszerezni mellé 1 párt is. Ahogy nézem az enyém lány, lehetőleg még egy lányt szeretnék mellé, de, ha fiú az sem baj. Viszont olyankor mi van, ha a 2 egyed nem egy alfajból való, tehát például mondjuk az egyik Stiphodon ornatus, a másik meg mondjuk Stiphodon atropurpureus? Észreveszik a különbséget és nem állnak össze, vagy pedig teljesen mindegy melyik alfaj és együtt bandáznak?
 
Tervezek beszerezni mellé 1 párt is. Ahogy nézem az enyém lány, lehetőleg még egy lányt szeretnék mellé, de, ha fiú az sem baj. Viszont olyankor mi van, ha a 2 egyed nem egy alfajból való, tehát például mondjuk az egyik Stiphodon ornatus, a másik meg mondjuk Stiphodon atropurpureus? Észreveszik a különbséget és nem állnak össze, vagy pedig teljesen mindegy melyik alfaj és együtt bandáznak?
Nekem nem bandáznak, sőt területvédő, űzik egymást. Akváriumban való szaporodásról sem itt sem máshol nem hallottam.
 
Nekem mikor ketten voltak kergették egymást,vettem még 1 -et azóta békesség van. Algát eszik ha nem kajálja teli magát halkajával mint a többi algázó. Egy idejig bújkálnak de hamar megszokják a helyüket szerintem. Egyedül a fonal algát nem eszik de ecset barna stb szerintem elég hatékonyak és szinte minden állattal el vannak békésen.
 
Szia!

Nekem is ez jutott elsonek az eszembe. Kulfoldi forumokon nem is nagyon ajanljak high-tech tank -ba emiatt, csak nagyon nagy korultekintessel.
A szaporitasukrol is van reszletes info, sot nekem a kedvencem az a video, ahol szunyoglarvakkal etetik oket :shock:

Vkinek van reszletes tapasztalata a tartasukrol?
Szia!

Akkor ezek szerint külföldön már megoldódott a szaporításuk akváriumi körülmények között??
Tetszenek, de elvből nem szívesen tartanék olyan halat, amiből az utánpótlás csakis és kizárólag vadon befogott példányokból áll....
 
Szia!

Akkor ezek szerint külföldön már megoldódott a szaporításuk akváriumi körülmények között??
Tetszenek, de elvből nem szívesen tartanék olyan halat, amiből az utánpótlás csakis és kizárólag vadon befogott példányokból áll....

Observations of courtship behaviour and the occasional spawning exist but to date no-one has managed to raise fry of any Stiphodon spp. in aquaria.
This is undoubtedly attributable to their complex amphidromous breeding strategy in which adults live and spawn in freshwater streams. The initially pelagic post-hatch larvae are washed downstream to the sea where the post-larval fry spend the first part of their life developing in marine conditions.
Ez itt nem tudom, mennyire aktuális még, mármint az a része, hogy nincs ismert eset az ivadék felneveléséről. Mindenesetre a többi is elég riasztóan hangzik. Nem olyasmi, amit el tudnék képzelni kereskedelmi mértékben.
 
Back
Oldal tetejére