• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Somewhere over the rainbow

AQViktor

Kertész szaki
Sziasztok!

Megújult az 50literes akvám.

Adatok:
Akvárium: 50L, átlátszó ragasztással
Világítás: 30W(2db resun armatúra)T8
Szűrés: Tetratec EX600(alap töltet+aktívszén)
Talaj: Sera Floredepot, aprókavics-gyöngykavics keverék, felül mégapróbb kavics:)+JBL Balls
CO2: Élesztős 2palackos, nano diffi-vel
Levegőztetés: A felszín mozgatása
Tápoldatok: Liqui carbo(25cs/n), Tetra plant planta min.
Vízcserék: Heti 20%
Növények: Bacopa australis, Elodea densia, Valisneria spiralis, Veiscularia dubayna, Lilaoepsis brasilenis, Hydrocotyle sp. japan, Enchinodorus cordfilius, Enchinodorus bleheri, HM




Rosszul írtam a képen:)))) :lol:

Várom a véleményeket!
 
Te gyakrabban cserélsz hardscapet, mint más nadrágot :lol:

én az aljzattal még varázsolnék valamit. szedjél ki egy kicsit a szélekről, és a front üveg széléről, és rakd a szigetbe.
A vallisneriákat nagyon jól eltaláltad, az jó lett. Viszont a mangrovének az a vékony hosszú egyenes része nagyon kiüt a képből, azzal kezdenék valamit.
Esetleg, mondjuk ez már tényleg csak ötlet, én elültetnék még egy cserép Hydrocotyle-et, mert ez a pár szál elég sok idő alatt sűrűsödne be rendesen.

Szerk: Milyen fényképező gépet használsz?
 
Ha az akvarisztika olyan egyszerű lenne, akkor nem is szeretnénk igazán ;)
Barnaalga majd elmúlik, de be kéne rá dobni azért néhány Otocinclust. A jávai moha a gázosabb ügy, ha barnul akkor az nem jó. Várj még egy picit, de ha tovább barnul ne hagyd bent, mert csak terheli a vizet a bomlása.
Frissen van összerakva az akváriumod. Ilyenkor minden növény keresi a helyét. Nyugalom ;)
A fényképekkel nincs gond sztem ;)
 
Bocs, hogy beleszólok, de a növény neve helyesen Lilaeopsis, nem pedig Lilaoepsis. Csak mert mindig így használod.
Miért akarod megnyírni? Ha zavar hogy nem egy magasságú, akkor inkább szedd szét kisebb darabokra és ültesd be vegyesen, így sűrűbb hatású is lenne már az elején. Az algásodásból meg barnulásokból kiindulva, nem biztos hogy túl jól viselné a nyírást.
 
Ok, köszi a választ!
Akk nem nyírok...

Ja, és igazad van , köszi, hogy figyelmeztettél:) :thumbup:
Lilaeopsis
Remélem már jól írtam ;)
 
Biztos vagy benne egyébként hogy az Brasiliensis ami elöl van? Mert nekem elég gyanús. Hosszú is, meg a levélformája sem olyan.
Szerintem Carolinensis lehet. Viszont ha igazam van akkor én inkább háttérnövénynek használnám, vagy brasiliensis mögé, mert megnő akár 20cm-re is.
 
Back
Oldal tetejére