• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

50literes vegyes-növényes

AQViktor

Kertész szaki
Sziasztok!

Bemutatom 50literes akváriumomat.
Kezdetben nem növényesre terveztem, de hát....

Először egy Eheim PickUp 2008 szűrte a vizét, aztán egy Biopower 160. Az első növényekkel így nézett ki.


Aztán jött egy másik armatúra, egy átrendezés és pár növény.
DSC00388.JPG


Jelenlegi állapota:

50liter. kb.35-40liter víz+aljzat+fa és növények
Világítás: 11W kompakt fénycső(6500K), 18W(18000K)+10W(10000K)fénycső
Szűrés:Eheim Biopower 160+ Tetra Tetratec EX600
CO2: Házi élesztős-zselés kerámia diffi-vel
Talaj: aprókavics+gyöngykavics elől kb.:2cm, hátul kb.:5-6cm és sok-sok JBL golyó...(majd lesz valamikor sera floredepot+JBL manado..)
Növények: Echinodorus bleheri, Echinodorus cordfilius, Valisneria nana, Bacopa monnieri, Elodea densa, Cladophora aegagropila

És egy kép: :)


Terveim: Elöl szeretnék lilaoepsis-el fűvesíteni, a fára egy anubiast kötözni, az ördöghínár elé egy nimphaea lotus-t rakni. Mit gondoltok erről?
 
Na, megvolt a nagy átalakítás.... :D
Tegnap háromkor kezdtem.
Víz le(nem teljesen, de majdnem) a karantén akiba egy része, növények->karantén(jó nagy gyökérgombolyagot szedtem ki), horgászat, horgászat és horgászat, víz még lejjebb(már csak kb.:1-2cm), horgászat... :crazy:
Már négy-felé járt az óra mutatója, mikor végeztem a halakkal.
Homok ki. Aztán rájöttem, hogy a maradék vizet nem lesz egyszerű leszívni.. :oops:
Egy légcső segítségével(és persze fél óra mozdulatlanság) nagy nehezen SIKER!!! :)
Floredepot be.
Egy adag homok kimos, vissza.(ez háromszor)
Bacopa lemos, vissza.
Vasfa vissza.
Vízbe toxivec, vissza.
Többi növény vissza.
Horgászat....
Halak vissza.
Technika vissza.
Konnektor BE. És kész!!!
Képek lesznek nemsokára!
 
Kíváncsi vagyok mit alkottál :)
Viszont a halakat nem túl szerencsés rögtön indítás után visszarakni, akár a halak életébe is kerülhet egy ilyen manőver a változó vízviszonyok miatt, valamint még nincs ideje a hasznos baktériumoknak kifejlődni.
 
taylor said:
Kíváncsi vagyok mit alkottál :)
Viszont a halakat nem túl szerencsés rögtön indítás után visszarakni, akár a halak életébe is kerülhet egy ilyen manőver a változó vízviszonyok miatt, valamint még nincs ideje a hasznos baktériumoknak kifejlődni.

Ha a régi víz ment vissza, meg a beállt szűrő, akkor szerintem nem lehet nekik nagy bajuk.
 
Na, akkor a mostani felállás:
-50liter, ebből kb.:40liter víz
-Szűrés: Tetratec EX600(eredeti töltet)
-Világítás: 10W 10000K(reflektorral)+ 11W kompakt 6500K+ 18W Hagen 18000K(reflektorral)
-Talaj:Sera floredepot+aprókavics
-CO2: Élesztős
-Tápozás: JBL Balls 7+13, Tetraplant planta min(naponta 1,5ml)
-Növények:Echinodorus bleheri, Echinodorus cordfilius, Valisneria nana, Bacopa monnieri, Elodea densa, Cladophora aegagropila
-1mopani fa
Vízértékek:
-Nitrit:0,0mg/l
-Nitrát:0mg/l
-GH:10NK
-PH:7,2
 
Hali!

Legalábbis a tesztek szerint létezik, főleg a megbízhatatlan tesztek miatt.
Sajnos most történt egy kis malőr a tesztek világában, már az általam jónak mondott tesztek is sz@rt mutatnak.Tán átvették a kínaiak ezeknek is a gyártását??
(gondolok itt a Salifert, és ha jól emlékszem a Red Sea-re.) Mostanában többen panaszkodnak rá mert valami nem stimmelt az aksival, és a tesztek jót mutattak, de a műszeres és a labortesztek mást mutattak.

Bár amikor még jók voltak akkor is mutattak nálam 0-ás szinteket.(igaz nem édesvízinél)
Ha tápozol rendesen nem is szabad, hogy 0-ás nitrátod legyen, ha meg az van akkor a teszt meg --kuka.
 
Az erős túlzással kábé olyan mintha csak az ujjadat dugtad volna bele és felnéztél volna az égre és a felhők állásából állapítottad volna meg. :)
 
jojo said:
Az erős túlzással kábé olyan mintha csak az ujjadat dugtad volna bele és felnéztél volna az égre és a felhők állásából állapítottad volna meg. :)

:lol:
 
Back
Oldal tetejére