• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Natural beauty 50L

AQViktor

Kertész szaki
Sziasztok!

Átalakítottam az 50literes akimat. Ez lett belőle.

-50l
-30Wfény(10000K+18000K)
-Tetratec EX600
-2 vasfa
-Sera floredepot
-Hydrocotile sp.
lilaoepsis brasilenis
echinodorus cordfilius
echinodorus bleheri
elodea densa
bacopa monnieri
cabomba quatica
hygroglipha corymbosa

Várom a tanácsokat és kritikákat!

Naturalbeauty.jpg
 
Szia! Látom, nagyjából sikerült visszahozni a baki utáni állapotokat.
Ami így elsőre eszembe jut, az az, hogy a hátsó növényeket próbáld meg sűríteni.
 
Hát, így fotón kicsit szemet szúr, de ha élőben jól néz ki,nem üt ki annyira, akkor szerintem maradjon.
 
Nehéz tanácsot adni, mert nem tudom merre szeretnél elindulni az akváriummal. Ha csak egy mindentbelenövényesvalami a terv, akkor teljesen jó.
Ha egy picit szeretnéd rendezettebbé tenni a tájat, akkor lehet limitálnám a növényhasználatot illetve a fajtákat. Használnék előtéri, középső és háttér növényeket is ügyelve arra, hogy a néző szemét végivezesse ezeken a helyeken. Most túl sokminden van benne, túlságosan zavaros az egész. Nem biztos, hogy minden növény passzol ebbe az akvárium méretbe. Néha a kevesebb a több erre érdemes figyelni.
 
Szia!

Az a baj, hogy mikor még "tapasztalatlanabb" voltam az előbbi volt a cél. Már szeretnék kicsit rendezettebb összhatást elérni.
A növényeimet nem tudom kinek odaadni, és kidobni meg nem akarom őket....

Szerinted melyik növény maradhatna?

Köszi a segítséget! :D
 
-50l
-30Wfény(10000K+18000K)
-Tetratec EX600
-2 vasfa
-Sera floredepot
-Hydrocotile sp.
lilaoepsis brasilenis
echinodorus cordfilius
echinodorus bleheri
elodea densa
bacopa monnieri
cabomba quatica
hygroglipha corymbosa
-Tápozás: Tetra Planta min 2ml/nap, Liqui carbo, CO2 nano diffúzorral


Front after trim by AQViktor, on Flickr
 
Látom, te is ügyködtél hétvégén. Szerintem a fát döntsd el kicsit balra, olyan 30fokra.
A másik pedig, hogy ha majd a lilaoepsis brasilenis elszaporodik, néhány szálat dugj lefelé is, hogy ne csak a dombon legyen, mert ez így természetellenes. Amúgy a bacopa sokkal jöbb lett, hogy így rendbe raktad :)
 
Rendezettebb összkép lett így, én a bal oldalt az echino hosszú levelit levágnám a tövétől és csak az újabbakat hagynám meg.
 
It egy új kép:

Front after2 trim by AQViktor, on Flickr


Szerintetek kezdjek bele átalakítani?
ADA Amazonia-val és egymáshoz illő növényekkel?
Ja és tudnátok nekem írni össze illő, és az akvimban valószínűleg megmaradó növényeket?
Eladnám a kardfűvet, hygroglipha-t, és a hínárokat.

Előre is nagyon köszi!
 
Back
Oldal tetejére