• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

The Lake Before Time

AQViktor

Kertész szaki
Sziasztok!

Bemutatom 50literes akváriumomat.

-50l
-30Wfény(10000K+18000K)
-Tetratec EX600
-2 vasfa
-Sera floredepot
-jávai moha
lilaoepsis brasilenis
echinodorus cordfilius
echinodorus bleheri
elodea densa
bacopa monnieri
elechoaris parvula
cabomba quatica
citromfű(a latin neve nem jut eszembe...)
és egy beazonosítatlan hínárféle...
ennyi, ha jól tudom:))


front(01) by AQViktor, on Flickr


e-mail by AQViktor, on Flickr
 
Szia! Tetszik! :) Nagyon természetes hatása van, és olyan, olyan hagyományos akvárium beütése van(és ezt a lehető legeslegjobb értelemben vedd), mégis egy üde kis növénysziget! Elfogadnám! :D
De az az elől lévő hosszú levelű növény (nem tudtam beazonosítani) , jobb oldalon, kb aranymetszésben nagyon kiüt. Szerintem rakd egy kicsit hátra, vagy rakj elő egy másik növényt, és akkor nem fog annyira kütni ;)
 
Szia!

Tényleg jópofa, igazi "akvárium érzetet kelt" (csatlakozom az előttem szólóhoz) ,jó lett az összkép. A beazonosítatlan hínárod a jobb oldalon: Egeria Densa itt:http://www.greenaqua.hu/egeria-densa.html a "citromfű" nek csúfolt növény a bal oldalon pedig ha jól tudom valamelyik Hygrophila változat. A talajról ,tápozásról is írhatnál mit használsz, mennyit ,mivel tápozol, milyen szűrőanyagot használsz stb... A világítással kapcsolatban talán annyit , a 10000-18000 K. színhőmérséklet tengeri akihoz való, csúnyán bealgásodhatsz tőle mindenképp alacsonyabb 6500-8000 k. körül kéne lennie, attól függ milyen színvilág jön be Neked, de a növényeknek ez az optimális.
A Lilaeopsis-t a helyedben legalább 8-10 darabra szedtem volna, sokkal könnyebben benövi a neki szánt területet, és a fránya alga se tud megtelepedni a tövében.
 
Örülök, hogy tetszik , köszönöm a tanácsokat! :)
Tápozás: Tetra planta min(2ml/nap), Liqui Carbo(25csepp/nap)
Szűrőanyag, az amit a Tetra-hoz eredetileg adtak.(de van egy liter sipóm is csak lusta vagyok betenni:)))igazából a tetra szűrőanyagok is jó szolgálatot tesznek.
 
AQViktor said:
A lilaoepsis-t még érdemes szétszedni, vagy már hagyjam csomóban?


Ha teheted szedd szét ynugodtan, ha Tropicás /a mennyiség miatt /akkor legalább 8-10 darabra.
 
AQViktor said:
Köszi a választ!
Szerinted az élesztős co2-től szebb lesz az aki?

Ez most fogós kérdés, a növények hálásak lesznek a Co2-ért, ezáltal sokkal jobban fejlődnek, egészségesek lesznek, tehát jobban mutatnak majd, de mint mindenre igaz a fordítotja is ,gyönyörű low-tech akikat látni Co2 nélkül is. Itt inkább azt kéne eldöntened milyen irányban is akarsz haladni a későbbiek során!

Az akváriumod elsősorban Neked kell , hogy megfeleljen Neked kell "szépnek látnod, mert magadnak építed. Az ,hogy a növényes szabályok mentén haladsz az az alap a többi a fantáziádon, kreativitásodon múlik ;) . /persze ha növényes akit szeretnél. Ha viszont a "hagyományos, igazi akvárium" hatást szeretnéd fenntartani akor sem árt az alapszabályok becsempészése a kompozícióba!

Ui: :!: Ha megfogadsz egy tanácsot, a mopstani tápodat miután elfogy, jobb minőségűre cseréled pld: Easy Life Profito, TPN, Seachem, vagy ha már komolyabban foglalkozol a kérdéssel akkor GA. welness csomival meglepheted a növénykéket. Természetesen kedvező áruk ellenére , nagyon jó termékek látványos fejlődést érhetsz el velük.
 
Valószínű a hétvégén átrendezem az akit, és elindulok a valódi növényezés felé, de a lehető legtermészetesebb hatással. Green Aqua Micro+macro-ra váltom majd a tápot, mert szeretném, hogy benőjék a növények a H.A.C-re. A co2-felől bizalmatlan vagyok, mivel még nem sikerült túladnom a 3szifómon, és nem szeretném megfojtani őket:))
 
AQViktor said:
Valószínű a hétvégén átrendezem az akit, és elindulok a valódi növényezés felé, de a lehető legtermészetesebb hatással. Green Aqua Micro+macro-ra váltom majd a tápot, mert szeretném, hogy benőjék a növények a H.A.C-re. A co2-felől bizalmatlan vagyok, mivel még nem sikerült túladnom a 3szifómon, és nem szeretném megfojtani őket:))

Nyugi a helyes Co2 adagolás nem ártalmas az élővilágra!! /ezért is beszéltelek le a tablettás megoldásról egy másik topicban, az mellett , hogy jóformán semmit nem ér, szabályozhatatlan, és ki tudja mi marad a tablettából a halaidnak a vízben.

A H.A.C.-ra pedig jó készülődést, és sok sikert :wave:
 
Back
Oldal tetejére