• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Simple Nano Cube

Trencsényi Tibor

Tapasztalt kertész
Sziasztok!

Szeretném bemutatni első növényes akváriumomat:

Tank: 30x30x35cm Dennerle Nano Cube
Világítás indításnál: Dennerle Nano Light 11W Amazon day
Világítás most: AquaLighter Nano Plus Led
Szűrés: Tetratec EX600, üveg be és kifolyók
Töltet: kerámia, szivacs, ADA Biorio, Seachem Purigen
CO2: Tropica System 60 CO2 szett
Talaj: Tropica Substrate 1l, JBL Manado 5l
Dekoráció: 2 db fa
Növények: Rotala sp. Green, Alternanthera reineckii Mini, Elatine Hydropiper, Eleocharis sp. mini TC, Anubias barteri nana
Élőlények: sakura garnéla (kb. 10db), 2 db black molly
Tápozás: Green Aqua Micro - Green Aqua Macro (1-1ml/nap), Easy Carbo (1ml/nap)

Indítás: 2013. 07. 14
Vízcserék: első héten napi 30%, második héten 2 naponta 30%, harmadik héten heti 2x 30%, utána heti 1x 50%
Vízkezelő: Seachem Prime
Baktériumkultúra indításnál: Biodigest+Biotrace (1-1ampulla), 3. héten Biodigest (1 ampulla)

Indításnál a növényzet másképp nézett ki. 1 nagyobb tő anubias barteri nanát azóta kivettem középről.
2 adag rotalát ültettem be hátra, amiből tegnap a két szélső szintén kikerült.
A reineckii mini, a Hydropiper és a parvula tegnap került beültetésre. A LED lámpa és a Tropica CO2 szett is tegnap óta üzemel. Rotalát egyszer már nyírtam, érdekes, hogy alul még megvannak az emers levelei, bár már hullajtja és kezdenek feketedni.

Alga: barna alga jelent meg a két oldalsó és a front üvegen alul, közvetlenül a talajnál végig, az utóbbi 2 vízcserénél sikerült leszednem.

Layout: semmi extra, egyszerű első növényes, ne várjatok csodát :)

Világítással kicsit bajban vagyok. A GA-s srácoktól azt a tanácsot kaptam, hogy ezt a LED lámpát vegyem az aki fölé. Érdekes a fénye, teljesen más, mint a gyári 11W-os Dennerle. Mégis mintha kevesebb fényt adna a LED, pedig a termék leírásában az szerepel, hogy 2db 13W-os kompakt fénycső erejének felel meg. Nekem nem úgy tűnik. Bár az is igaz, hogy a Dennerle 6000K, a Led pedig 6500-7000K színhőmérsékletű.

Képek minőségéért előre is elnézést kérek, telefonnal készültek...

9615198303_57b61e6ba1_b.jpg

9615200439_9e43cb11b7_b.jpg

9618436320_73bf500e3a_b.jpg
 
Szep lesz ez!
A pilacsra en is kivancsi leszek, hogy fog szerepelni, mert amugy tetszetos darab.
Meg egy kerdes/tipp: a CO2 harangot nem kell a felso sarokba tenni?
 
Ok. Átnézem a topicot.

Tegnap egyébként lemértem. Nagyjából 110ml oldódik be szinte teljesen (felső részén marad egy minimális) 5-6 óra alatt. Ahogy olvasgattam a tubusos rendszer topicját, ez teljesen jó. Az elején valóban gyorsabban oldódik úgy 40ml-ig, utána lassabban. Egyenlőre így marad a harang.
 
Sziasztok!

Fény szempontjából változott kicsit a helyzet. Nigro tanácsára a LED és vele együtt a gyári 11W-os kompakt fénycső kapcsolt fel ma az akva fölött. Kíváncsi vagyok a növények hogyan fognak reagálni rá. Egyenlőre napi 8 óra a világítás időtartama.
 
Ma bekerült az aksiba 8db Boraras Merah. Eddig jól érzik magukat, remélem hamar alkalmazkodnak. A Reinickii Mini dobálja a leveleit meg egy-két levél elbarnult tövenként. Remélem azért megmaradnak, sajnálnám őket. Az Elatine szerintem szépen fejlődik, bár még csak 1 hete van bent. A Parvula minin sem látok elhalás jeleit.
 
Ma bekerült az aksiba 8db Boraras Merah. Eddig jól érzik magukat, remélem hamar alkalmazkodnak. A Reinickii Mini dobálja a leveleit meg egy-két levél elbarnult tövenként. Remélem azért megmaradnak, sajnálnám őket. Az Elatine szerintem szépen fejlődik, bár még csak 1 hete van bent. A Parvula minin sem látok elhalás jeleit.
Reineckiinek nyomass egy tápgolyót a gyökereihez, attól beindul.
 
Back
Oldal tetejére