• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Vivárium Selva tropical en casa

Kedves Zuzmi! A tapasztalatodra lennèk kíváncsi a led világítás kapcsán.
Láttam,hogy led szalagot használsz.
A piros a növènyeknek kell ügye?
Csak mert árban sokkal barátságosabb ha bütykölnèk egy ledes lámpát mint egy vagyonèrt venni növènyes lámpát. Köszönöm
 
Kedves Zuzmi! A tapasztalatodra lennèk kíváncsi a led világítás kapcsán.
Láttam,hogy led szalagot használsz.
A piros a növènyeknek kell ügye?
Csak mert árban sokkal barátságosabb ha bütykölnèk egy ledes lámpát mint egy vagyonèrt venni növènyes lámpát. Köszönöm
Szia. Igazabol vannak nalam sokkal okosabbak led teren. A ledes topikban olvashatsz sokat a megfelelo szinhomersekletrol, lumenrol, led szalag tipusokrol.
Viva teren kulfoldi forumrol kerdeztem par sracot, akik tengeri akvarisztikaban hasznalatos ledet hasznalnak a vivakban. Vagy jo szines lampakat. Ok arra eskusznek.
Nekem a java 6500kelvines 95< CRIs szalag, azon kivul probaltunk jo minosegu pirosat,zoldet es keket beletenni. A piros bromcsik egy kicsit visszakaptak a szinuket. Jo sok lumen elfer felette( egyszer talan kiszamoltam menni lett),kb. 6-ra van a feher es 8-ra van a szines dimmelve. Persze csinosabb lenne egy gyari lampa, de csillagaszati az aruk. Es szepen fejlodnek a novenyek ez alatt is.
4 szal alu profil ket szal szalag mindben. Nem kicsit olcsobb...
 
Utoljára módosított:
Szia. Igazabol vannak nalam sokkal okosabbak led teren. A ledes topikban olvashatsz sokat a megfelelo szinhomersekletrol, lumenrol, led szalag tipusokrol.
Viva teren kulfoldi forumrol kerdeztem par sracot, akik tengeri akvarisztikaban hasznalatos ledet hasznalnak a vivakban. Vagy jo szines lampakat. Ok arra eskusznek.
Nekem a java 6500kelvines 95< CRIs szalag, azon kivul probaltunk jo minosegu pirosat,zoldet es keket beletenni. A piros bromcsik egy kicsit visszakaptak a szinuket. Jo sok lumen elfer felette( egyszer talan kiszamoltam menni lett),kb. 6-ra van a feher es 8-ra van a szines dimmelve. Persze csinosabb lenne egy gyari lampa, de csillagaszati az aruk. Es szepen fejlodnek a novenyek ez alatt is.
4 szal alu profil ket szal szalag mindben. Nem kicsit olcsobb...

Köszönöm a gyors választ. Ne szerènykedj sokat tanulok a Te viváriumodból is. :)
A dimmelèst azèrt alkalmazod,hogy ne legyen túl magas a hőmérséklet?
Csak alu profilban vannak vagy az alu profilon van műanyag borítás is?
Esetleg egy kèpet lőhetnèl róla valamikor. :)
Illetve egy aktuális kinèzetet is meglesnèk a viváriumról. :)
Illetve mèg felmerült,hogy azok akik simán szobában tartanak bromèliákat, orchideát meg egyèb trópusi növènyeket "nem a legideálisabb körülmèny között" azoknál is elvannak a növények így egyre jobban biztos vagyok benne,hogy házi megoldással is kivitelezhető olyan ledes világítás ami töredèk árban van ès a növények szèpen fejlődnek benne.
Olvastam pár tanulmányt palánta nevelès kapcsán ahol a kèk ès piros színű fènyeket keverik ès a növények simán jól elvannak. Így a Te ès mások tapasztalatai ès a tanulmányok alapján nem ördögtől való ez a led barkács megoldás.
 
Köszönöm a gyors választ. Ne szerènykedj sokat tanulok a Te viváriumodból is. :)
A dimmelèst azèrt alkalmazod,hogy ne legyen túl magas a hőmérséklet?
Csak alu profilban vannak vagy az alu profilon van műanyag borítás is?
Esetleg egy kèpet lőhetnèl róla valamikor. :)
Illetve egy aktuális kinèzetet is meglesnèk a viváriumról. :)
Illetve mèg felmerült,hogy azok akik simán szobában tartanak bromèliákat, orchideát meg egyèb trópusi növènyeket "nem a legideálisabb körülmèny között" azoknál is elvannak a növények így egyre jobban biztos vagyok benne,hogy házi megoldással is kivitelezhető olyan ledes világítás ami töredèk árban van ès a növények szèpen fejlődnek benne.
Olvastam pár tanulmányt palánta nevelès kapcsán ahol a kèk ès piros színű fènyeket keverik ès a növények simán jól elvannak. Így a Te ès mások tapasztalatai ès a tanulmányok alapján nem ördögtől való ez a led barkács megoldás.
Nem ordogtol valo a led barkacsolas. Szerintem szepen fejlodnek alatta a novenyek. A bromcsik folyamatosan hoznak uj sarjakat. Itt is:
IMG_20200515_172229.jpg
Igen, a melegedes miatt kell a led szalagokat dimmelni, igy megnovekszik az elettartamuk.
Sajna nem szep a lampam, de hasznos. Kozvetlenul a profilra van ragasztva. Kivulrol pedig ventillatorokkal hutom, igy langyi.
IMG_20200515_171624.jpg
IMG_20200515_171632.jpg
Meg lehetne erosebb is a fenyem, vagy biztosan jobb lenne,(de most anyagilag ennyi sikerult), mert a bromcsik csak ott pirosak ahol a legerosebben eri oket a feny. Egy sarj a hatfal fele nott, az inkabb zold. Mindjart lovok arrol is fotot. Az a fenti kepen a legmagasabban fekvo pirosas bromi tesoja.
IMG_20200515_172832.jpg
Itt is van. Alattuk a csunya levelu a haldoklo anyukajuk.
Ez pedig egy mostani. Illetve 10-i, mert mar maszatos az uveg.
IMG_20200510_102644.jpg
Orulok, ha inspiralonak talalod a vivamat, koszonom szepen, ha bovebbre lehetne engedni az anyagiakat, meg lenne eleg hely.....huha milyen csodakat lehetne alkotni.
 
Köszönöm a kèpeket. Szerintem szuperek, fènyèvekre vagyok mèg ettől. A lámpa kifejezetten tetszik.
Tudom milyen ha anyagilag ès helyszűke miatt kompromisszumokat kell kötni.
Minden esetre tervezek,tervezek,át alakítok stb. Az egèsz tervem szerintem kicsit merèsz,főleg mert sosem csináltam mèg ilyet,de azon kapom magam,hogy megint tervezek,át alakítok fejben.
 
Köszönöm a kèpeket. Szerintem szuperek, fènyèvekre vagyok mèg ettől. A lámpa kifejezetten tetszik.
Tudom milyen ha anyagilag ès helyszűke miatt kompromisszumokat kell kötni.
Minden esetre tervezek,tervezek,át alakítok stb. Az egèsz tervem szerintem kicsit merèsz,főleg mert sosem csináltam mèg ilyet,de azon kapom magam,hogy megint tervezek,át alakítok fejben.
Szurkolok. Hat kell sokat agyalni rajta. Mar sokmindent maskepp csinalnek...
Nyiss majd naplot, lesz segitseg.
 
Nagyon durvan poros volt a lampa alatt az uveg, belulrol meg pottyos. Fel sem tunt, csak most latom, hogy a fenyero vissztert. :ROFLMAO:
IMG_20200531_120729.jpg
IMG_20200531_120734.jpg
IMG_20200531_120743.jpg
Es @ezsolt80 csodaszep emers mohajan felbuzdulva dobtam egy keves mohat par agra. Igazabol van mar rajta fissidens, de azt nem tudom nem kiszaritani. Massal probalkozom...asszem karacsont...vagy passz.
IMG_20200531_122645.jpg
Mondjuk lehet, hogy ra kellene kotnom mielott a bekak letapicskoljak.
 
Mindenképp kötözd amíg nem tapad meg. És vékonyan térítsd igaz úgy tovább tart míg sűrű lesz, de békabiztosabban tud a fához tapadni.
Mondjuk az én kis üvegem sehol nincs a dzsungeledhez kepest, de örülök ha látsz benne olyat ami megtetszik. 😉
 
Mindenképp kötözd amíg nem tapad meg. És vékonyan térítsd igaz úgy tovább tart míg sűrű lesz, de békabiztosabban tud a fához tapadni.
Mondjuk az én kis üvegem sehol nincs a dzsungeledhez kepest, de örülök ha látsz benne olyat ami megtetszik. 😉
Koszi a tippet!
Hogy ne latnek...minden tetszik benne! Imadom a mohakat, a pafranykakat...es a kis petrezselyem(bolbi) es minden is! :love:
Kar hogy ilyen "kicsi" a terrkom, annyi fele novenyt kellene meg belezsufolnom!
 
Ne, vagyok túl erős növényezés terén, sem víz alatt, sem víz felett, de jelenlegi wabi kísérletem során bizton állíthatom, hogy emersen a cameroon moss nagyon jól viselkedik, szerintem tehetnél vele egy próbát a terráriumban a fácskád mohásítására.
 
Back
Oldal tetejére