• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Vivárium Selva tropical en casa

Zuzmi

Mágus
Sziasztok,

novemberben belekezdtem egy új dologba. Lassan mindenhol akváriumok, wabik vannak a lakásban. Nagyon megtetszettek az itt látott viváriumok, így amikor @Eke Máté meghírdette a régi terráriumát elkapott a gépszíj.
A régi hátteret teljesen leszedtem és újraépítettem. Nem fogom itt részletezni képekkel, mert millió ilyet találni video csatornákon. Purhabbal kinyomtam, majd száradás után formára vártam. Annyi a különbség, hogy én nem raktam bele kis cserepeket, mert (kipróbáltam) ahogy még a kezdeti duzzadás után másnapig folyamatosan duzzadt a purhab kinyomta a cserepeket és nem szerettem volna vastag hátteret. Így ott ahol ültető zsebet kívántam gyártani, ott vastagabb purhab réteget vittem fel majd fúróval kifúrtam. Nem jut eszembe a neve annak a feltétnek, amivel a szélesebb lyukat fúrják a bútorlapba, mondjuk kábelvezetőnek. Aztán fekete szilot kentem rá, amibe azonnal kókuszrostot nyomkodtam. Nahhh hát ez hosszú távon nem jön be. Lassan lepereg a kókuszrost. Nem baj, pár év és befutja a moha.:ROFLMAO:
Na ezt már megmutatom.
20181123_192904.jpg
A kis csövek az ültetőzsebek kivezetőnyílásai, hogy ne tudjon megrekedni a víz, hanem lecsorogjon a háttéren.
 
Aztán jött a talaj. Alsó réteg, agyaggolyó, rá vízáteresztő anyag, rá pedig egy keveréket használtam. (Nem amazoniát...az egy vagyon lett volna) A tartalma: mohatőzeg, sphagnum moha, szén, kókuszrost, fenyőkéreg. És trópusi ugróvillásokat telepítettem be, hogy rendet tartsanak. Bocs a fotó rossz minőségéért! Az ott középen egy jó nagy vasfa. Mire jó a black friday!20181126_164429.jpg
 
Utoljára módosított:
Jottek a növények.
Hálóslevelűek, Tillandsiák, Ficus pumilla, Törpe bors, Vitorlavirág, Guzmania. Később kapott egy orchideát, az már elvirágzott. 20181202_181054.jpg
20181216_084754.jpg
Később kapott párnafüveket és mohákat a talaj.
A háttérre raktam vizi mohákat és óvoda bejárat mellől szedett mohákat is. Ez utóbbiak jobban bírják.
 
Tápozás: Nincs még beépített párásító, napi kétszer spriccelem és ebbe keverek GA mic-macot. A tetején két ventillátor oldja meg a szellőzést. Még az is kézi vezérlésű. Muslicákat magam gyártom az eladó által készített tenyésztáptalaj segítségével. Heti egyszer keverek be egy fél literes pohárba. Kb. három hét múlva kelnek. Naponta etetek.
 
Nagyon jó!
Ha benövi a flóra még szebb lesz...
Párásítás, szellőztetésről írnál bővebben?
20190120_161405.jpg
Ez 2 literes. Ebbe nyomok 1-1nyomas micmacot+RO. De csak ugy, hogy minden 3-ik toltesnel teszek bele csak tapot. A masik ket alkalommal csak RO-t. Kb. ket-haromnapig eleg, mert a wabikat is ezzel locsolom.
A ventiket ketszer kb. fel orara kapcsolom be, mig eltunik a para az uvegrol. A ventik kifele vannak allitva, tehat nem befujnak, hanem szivnak. A resek a terrariumon elol lent es hatul fent talalhatok.
 
View attachment 71495
Ez 2 literes. Ebbe nyomok 1-1nyomas micmacot+RO. De csak ugy, hogy minden 3-ik toltesnel teszek bele csak tapot. A masik ket alkalommal csak RO-t. Kb. ket-haromnapig eleg, mert a wabikat is ezzel locsolom.
A ventiket ketszer kb. fel orara kapcsolom be, mig eltunik a para az uvegrol. A ventik kifele vannak allitva, tehat nem befujnak, hanem szivnak. A resek a terrariumon elol lent es hatul fent talalhatok.
Köszi, akkor nem is olyan bonyolult...
Tetszik, megy a like!!
 
Back
Oldal tetejére