• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Seiryu Land

persze, kicsigarnik nem tudják (legalábbis nem tapasztaltam) kimatázni a HC-t (kaját adjál nekik ebben az időszakban)
 
Köszi Kuchi. :)
Múlt héten a HC bekapott egy kis cyano támadást, ezért nem is tettem fel képet a 3. hetes állapotról. Azóta bekerült 6 amano garnéla is, akik gőzerővel nekiálltak felzabálni az algát.

Ettől függetlenül szépen dúsul a növényzet, egyedül az Elatine hydropiper az ami egyik napról a másikra feladta a harcot. Az első két hétben szépen gyepesedett, aztán 2 nap alatt kb. 80% elbarnult... Pusztán annyi változás történt, hogy elkezdtem lágy vízzel vízcserézni.
 
Az én hydropiperem is pillanatok alatt megadta magát. Még mindig nem értem mi volt a probléma.
 
Köszi Kuchi. :)
Múlt héten a HC bekapott egy kis cyano támadást, ezért nem is tettem fel képet a 3. hetes állapotról. Azóta bekerült 6 amano garnéla is, akik gőzerővel nekiálltak felzabálni az algát.

Ettől függetlenül szépen dúsul a növényzet, egyedül az Elatine hydropiper az ami egyik napról a másikra feladta a harcot. Az első két hétben szépen gyepesedett, aztán 2 nap alatt kb. 80% elbarnult... Pusztán annyi változás történt, hogy elkezdtem lágy vízzel vízcserézni.
Ramen kollega.mi a helyzet az akival???reg irtäl,es a fotok??mi van a elatine-vel??
 
Ramen kollega.mi a helyzet az akival???reg irtäl,es a fotok??mi van a elatine-vel??

Köszi az érdeklődést! :) Az a helyzet, hogy az aki nincs a jó formába, ezért is nincsenek friss képek.
Kezdődött minden az elatinnal. Elbomlott, aminek hatására elkezdett elönteni az alga. Először a HC-n rhizorcium alga. Gondoltam nem stimmel az áramlás, így betettem egy 900l/h koraliát. Aztán mivel 1 hét alatt nem történt változás, gondoltam, hogy bizonyára nem ezzel van a probléma, így kivettem. De ez idő alatt sikerült túlmozgatnom a vízfelszínt, így megjelent a köveken az ecset alga is. Lassan 4 hete, hogy elkezdődött minden, de csak nem akarnak eltűnni. Többször mértem ez idő alatt a vizet, a lámpakapcsolás után különböző időponttokban és rendre KH 5, pH 6,8 -at kaptam, ami elvileg jó. A CO2-re gyanakszom, de egyelőre tanácstalan vagyok.
 
Adj az ecsetnek Carbot. Ne várj vele, mert csak sokasodik.
Engedd le a vizet amennyire csak tudod. Aztán ecseteld le Carboval a köveket. A víz alatt maradt részekre meg fecskendővel a napi adagot.

Én a Red Moorokat szoktam így lekezelni és egy jó ideig nyugi van utána.
 
Adj az ecsetnek Carbot. Ne várj vele, mert csak sokasodik.
Engedd le a vizet amennyire csak tudod. Aztán ecseteld le Carboval a köveket. A víz alatt maradt részekre meg fecskendővel a napi adagot.

Én a Red Moorokat szoktam így lekezelni és egy jó ideig nyugi van utána.
Csatlakozom az elöttem szolohoz,en is igy järtam el.leengedtem a vizet,leecseteltem a köveket.3 nap mulva rikitoan vilägos köveim volotak.egy probät meger.
 
Adj az ecsetnek Carbot. Ne várj vele, mert csak sokasodik.
Engedd le a vizet amennyire csak tudod. Aztán ecseteld le Carboval a köveket. A víz alatt maradt részekre meg fecskendővel a napi adagot.

Én a Red Moorokat szoktam így lekezelni és egy jó ideig nyugi van utána.

Csatlakozom az elöttem szolohoz,en is igy järtam el.leengedtem a vizet,leecseteltem a köveket.3 nap mulva rikitoan vilägos köveim volotak.egy probät meger.

Köszi a tippet! Még annyi kérdésem lenne, hogy hígítva vagy töményen ecseteljem a követ? 2ml nem túl nagy mennyiség ennyi kőre. :)
 
Nagyon kevés carboval le lehet ecsetelni ennyi követ én nem hígítottam soha de sztem hígítva is simán jó.
 
Ha még csak a növények vannak az akváriumban, akkor simán mehet töményen is a Carbo. Az ecsetelés után úgy is kell várni legalább 5 percet. Annyi idő alatt párolog is rendesen.
Ha vannak halak/rákok, akkor is mehet, de akkor 5 perc után lehet érdemes lenne letörölni óvatosan a maradékot.
Vagy eleve hígítva ecsetelni fel a Carbot.
 
Nem volt könnyű feladat megtalálni a naplóm. Elég rég frissítettem, de mentségemre szóljon, hogy elég katasztrofális állapotok uralkodtak az elmúlt hónapokban. (Hibát hibára halmoztam, mintha ez lenne az első növényesem) Így jobbnak láttam nem publikálni róla képet. Hab a tortán, hogy ezáltal a HAC-ról is lemaradtam idén. Ha elfogadható állapotba kerül ígérem frissül a napló is. :)

Áldott, Békés, Boldog Karácsonyt Kívánok!


Merry Christmas/ Boldog Karácsonyt by Ramen1210, on Flickr
 
Épp regenerálódik 2 iszonyatos algabumm után. Jelenleg már "csak" fonál algám van, ha minden jól megy akkor 1-2 hét és rakok fel friss képet. Ennek ellenére már 5-ször nyírnom kellett a HC-t. Szerencsére iszonyatos tempóban nő és tömött gyepé vált. :)
 
A tegnapi vízcserés, HC nyírásos program után, gondoltam ma csinálok néhány fotót. Hiszen nagyon rég frissült ilyen módon a naplóm. Mint már említettem, elég nehéz 3 hónapon vagyunk túl. Sokféle algával küzdöttünk, köszönhetően a bénázásomnak... Úgy néz ki talán sikerül végre kilábalni belőle és végre algamentesen kezdhetjük a jövő évet. :)


Seiryu Land by Ramen1210, on Flickr


Seiryu Land by Ramen1210, on Flickr
 
Igen tetszetős... halak lesznek még benne? :)

Köszönöm! :) Lesznek még. A jelenlegi ékfoltosok már öregek. Csak nálam több, mint 1,5 éve vannak ha jól emlékszem. Talán ennek köszönhető, hogy az utóbbi hónapban minden ok nélkül elpusztultak. (Mennyi ideig élnek ezek a halak?)
 
Köszönöm! :) Lesznek még. A jelenlegi ékfoltosok már öregek. Csak nálam több, mint 1,5 éve vannak ha jól emlékszem. Talán ennek köszönhető, hogy az utóbbi hónapban minden ok nélkül elpusztultak. (Mennyi ideig élnek ezek a halak?)
elvileg 5-6 évet... :D
 
Rég jelentkeztem már. Sajnos az élet úgy hozta, hogy az akvárium karbantartására nem igen volt időm az utóbbi hónapokban. Ebből ered sajnos a fórum hanyagolása is. Ma megérett az elhatározás, ami már hetek óta motoszkált a fejemben és az akvárium szétszedésre került.

Az akvárium talán ezen a képen érte el a fénypontját, utána jött a hanyatlás:
8325174743_287f0e3671_z.jpg

Mivel szeretnék visszatérni az akvarisztikához amint lehet, úgy gondoltam a CO2 rendszer marad. Viszont jó néhány dolgot el szeretnék adni. Többek között az AM 1000-es reaktort, valamint az Eheim Professionel 3 2075 szűrőt. Mindkettő kifogástalanul működik. Én személy szerint nagyon meg voltam velük elégedve. Kb. 1 órával ezelőtt még üzemeltek az akvárium alatt. :)

Az akvárium szétszedése közben eszembe jutott Schruz kolléga és az Ő szuper wabi kusa tálai. Így a víz leszívása után lefedtem fóliával az akit. Teszek egy próbát hátha megmaradnak a növények (parvula, acicularis, HC)
 
Back
Oldal tetejére