• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Seiryu Land

Ramen

Kertész szaki
Technikai adatok:

Akvárium:
54l, (60x30x30)

Talaj:
Tropica növénytáptalaj (2,5l)
ADA Aqua Soil Amazónia általános talaj (9l)

ADA Aqua Soil Powder Amazónia talaj (3l)

Szűrés:
Eheim Professionel 3 2075


Világítás:
Hagen Glo HO 2x24W
2db Osram 865-ös cső

CO2 rendszer:

5kg messer palack
Papilon reduktor
Aqua Medic mágnesszelep
Green Aqua buborékszámláló
AM 1000 reaktor
Tetratec + ADA viszafolyásgátló szelep


Fűtés:
SERA 50W (Amennyiben kellene)

Tápozás:
EI szerint
Green Aqua Növény wellnes csomag

Dekoráció:
10kg Seiryu kő

Növények:
Hemianthus callitrichoides „Cuba”

Elatine Hydropiper
Eleocharis parvula
Eleocharis acicularis

Az akvárium 1 hetes, tehát 2012.08.28.-án indult. Pár nappal később, pedig sikerült hozzájutni 2 csomag acicularishoz (remélem tényleg az, és nem járok úgy, mint Schruz kolléga. :confused::) ) A világítás eddig 5 órát ment naponta, ami miatt a HC felfelé nő kicsit (ez az 1 hetes képen látszik is). Ma szándékozom felemelni 6-ra. Mi a véleményetek?

Képek:
Víz feltöltése után:
7928479226_6099853897_h.jpg



1hetesen:
7928478964_dbe59eb177_h.jpg



 
Szuper kezdet, nagyon bejön!!(y)
Az acicularisal egy kicsit hülyén néz ki még, de idővel állat lesz!
 
Szuper kezdet, nagyon bejön!!(y)
Az acicularisal egy kicsit hülyén néz ki még, de idővel állat lesz!

Szerintem pont az ad egy érdekes dimenziót neki, de tényleg változni fog az összkép később.

Szuper kezdet. Profi kis minimál lesz belőle pár hónap múlva.(y)
 
Ramen! Nagyon kíváncsi vagyok hogy fog alakulni az aki! Egyrészt azért, mert nálam változatlanul ez a stílus a favorit, másrészt azért, mert lényegében ugyan azzal a technikával csinálsz hasonlót, mint én. Sok sikert! :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Itten kérem szépen csak egy dologba tudok belekötni: iszonyat nagy az a Drop Checker ehhez az akvához:D
Viszont nem találok rá szavakat, hogy mennyire tetszik. Ezt nagyon eltaláltad(y)
 
Szuper kezdet, nagyon bejön!!(y)
Az acicularisal egy kicsit hülyén néz ki még, de idővel állat lesz!


Köszi Tibi! Kicsit még punk-osan nyomja, de idővel szolidabb sérót szeretnék. :D

Szerintem pont az ad egy érdekes dimenziót neki, de tényleg változni fog az összkép később.
Szuper kezdet. Profi kis minimál lesz belőle pár hónap múlva.(y)

Köszi Viktor! Remélem is, hogy minden jól fog alakulni. :)

Ramen! Nagyon kíváncsi vagyok hogy fog alakulni az aki! Egyrészt azért, mert nálam változatlanul ez a stílus a favorit, másrészt azért, mert lényegében ugyan azzal a technikával csinálsz hasonlót, mint én. Sok sikert! :)
Sent from my iPhone using Tapatalk

Köszi Elaca! Akkor hasonló cipőben járunk, mert én is mindig rápillantok az akid alakulására. (y)

Itten kérem szépen csak egy dologba tudok belekötni: iszonyat nagy az a Drop Checker ehhez az akvához:D
Viszont nem találok rá szavakat, hogy mennyire tetszik. Ezt nagyon eltaláltad(y)

Köszönöm neked is. Remélem később is tetszeni fog. Már nekem is böki a szemem egy ideje, de rendre elfelejtem betenni a kosaramba rendeléskor. :)
 
Brutál a videó, nagyon jó ötlet!
Szépen tisztán kivehető minden kis mozdítás, nagyon bejön!!(y)
 
Az akvárium tegnap elérte a 2. hetes kort, amit meg is örökítettem egy fotóval. Át is álltam a heti 2x 50% vízcserére és a 7 óra világításra.

Furcsa dolgot vettem észre: mégpedig, hogy a E. Acicularis, HC, Hydropiper szépen elkezdett növekedni, míg a parvula, ami az előző akiból került át algásodik (kivétel az új hajtások)... o_O Pont fordítva gondoltam, hiszen a többi növény most alakult még csak át.

7979236414_5bfda0450d_b.jpg
 
Nagyon jó kis sziklás föld lesz ez, szépen alakul!!;)
Ami hátul visszahajlik akkor az még parvula ugye és ami leghátul van az az acicularis!?
Lehet azért algásodik a már nálad nevelt parvula, mert stressz alatt állt/áll? Na majd kiderül nálam is, én is most indítottam el a cuccot!!

Egyre szebb lesz ez, Ramen mester!!(y)
 
Az emers levelei valóban barnák annak is. Arra is gondoltam, hogy lehet a kemény víz viselte meg ennyire a parvulát. Az előző akiban lágy vízben volt és az eddig sűrű vízcserék miatt csapvíz ment bele az újraindítás óta, most kezdek majd el ismét lágyítani.
 
OFF: Tibi, azért arról a "cuccindításról" dobhatnál infót! :D
Off
Ja a cucc, ááá, nem lett olyan jó amilyennek szerettem volna, vedd úgy hogy nem írtam semmit!!
Majd idővel kiderül valamikor!:devil:
De ne offoljuk ennek a szép iwagumi aki naplóját!!!
ON
Bocsi Ramen;)
 
Bizony nagyon szép(y)
Tetszik az átmenet a Pavrula-vl és az Acicularis-al.
Lehet megérte volna azért hordózni egy kis RO vizet, de biztosan hamar kirúgja majd magát minden növény.

OFF
Tibi!
A közösség elleni izgatás bűncselekmény:stop: De kiváltható életfogytiglan tartó naplózással:D
 
Tényleg nagyon jó lesz, de hát ezt már annó priviben is írtam! ;)

OFF: Tibi ez a közösség elleni izgatásod majdnem olyan, mintha Skywalker köpenyben lézerkard-kartonrúddal járkálnál... :ROFLMAO::hilarious:
 
Hát igen, sokat segítettetek. Erre a napló elején el is felejtettem kitérni, pedig a jelenlegi scape a ti tanácsotokra lett a végleges változat. Szóval utólag is nagyon szépen köszönöm Tibi és Attila! :)

eMZé: Innentől kezdve visszatér minden a régi kerékvágásba. :) Holnap már lágyítom is a vizet a pénteki vízcseréhez.;)
 
Tapasztaltabb HC gondozókat kérdezném, hogy mikor szokták a garnélákat (sakura, amano) visszatenni az akváriumba?
 
Ültetès utàn?amanoval várj a gyepesedésig! Sziàmi algázó lehet mèg veszèlyes.

Tapatalk 2-vel küldve az én LT26i-ről
 
Ültetès utàn?amanoval várj a gyepesedésig! Sziàmi algázó lehet mèg veszèlyes.

Tapatalk 2-vel küldve az én LT26i-ről

Igen ültetés után gondoltam. Ezek szerint a sakurák mehetnek már nyugodtan jövő héten (3 hetes lesz az aki).
 
Back
Oldal tetejére