• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Seachem Purigen

Seachem Purigen 2014-03-10

Szerintem kevesebbet használ a Purigen, mint amekkora kárt okozhatsz így.

Szóval akkor magyarra fordítva vegyek egy vízkezelő szert és biztos ami tuti alapon inkább abban áztassam? :)

Szia,
Elvileg 24 óra hypos áztatás elteltével leöntöd a hypot alóla, majd kicsit leöblíted és mehet bele a tasak sima RO vízbe. Pár óra után leöntöd újra, friss RO-ba újra és így tovább. Én 1-2 napig játszom ezt többször, hogy amikor van lehetőség, akkor cserélek friss vízre. 2 nap után már nem szokott szaga lenni és kész van.
Valamikor még 24 óra se kell hypoban és fél nap után is szép fehér a puri. Utána vízkezelőt még sose használtam...szerintem felesleges is, a tiszta RO víz megoldja.

Köszönöm a véleményed és a tapasztalataidat, jelenleg én is csak áztatgatom meg cserélgetem a vizet, de aztán lehet veszek majd egy vízkezelőt biztos ami biztos. :)
 
Én is vízkezelőzök, mint szerintem a legtöbben. Ha már úgyis áztatja az ember RO vízben vagy akármiben, semmibe nem telik egy kupaknyi vízkezelőt beleönteni. A hypogra rá is van írva, hogy az élővilágra (vagy környezetre?) különösen mérgező. Én eretnek módon a használt tömény hypot is külön edényben gyűjtöm és az éves veszélyes hulladekgyűjtésnél leadom. Nincs szívem beleönteni teszem azt a wc-be, de ez lehez már csaknaz én flúgom.
 
Azért előfordulhat, hogy elviszi a teljes hal és garnéla állományt. Ez az anyagi és érzelmi kár miatt sokkal többe van, mint egy vízkezelő, amit csak erre használnál.
A hypos, fehérítős áztatás nem ugyanaz, mint amikor a tárolt csapvízből várod, hogy elmenjen a klór.

Most nem beszélve arról, hogy biztosan köztetek is sokan voltak már covidosak. Nekem pl majdnem 1 hónapig ment el a szaglás, ízlelés. Amikor azt sem éreztem, hogy ég a kaja a konyhában :)
Nyilván nem ettől parázunk éjjel nappal, de tényleg elég nagy kárt tud okozni ha elviszi az élővilágot egy lazán vett karbizás.

Ha 1 kupak Prime-ot használsz a fehérítős áztatás után az mai áron egész pontosan 200 forint a legdrágább 100-as kiszerelésben. 140Ft ha a 250-es verziót viszed.
Szal kb 400 forintról beszélünk évente. Egyetlen amano garnéla 3x ennyibe van mostanság....
 
Köszönöm mindannyiótoknak :)

Azért előfordulhat, hogy elviszi a teljes hal és garnéla állományt. Ez az anyagi és érzelmi kár miatt sokkal többe van, mint egy vízkezelő, amit csak erre használnál.
A hypos, fehérítős áztatás nem ugyanaz, mint amikor a tárolt csapvízből várod, hogy elmenjen a klór.

Most nem beszélve arról, hogy biztosan köztetek is sokan voltak már covidosak. Nekem pl majdnem 1 hónapig ment el a szaglás, ízlelés. Amikor azt sem éreztem, hogy ég a kaja a konyhában :)
Nyilván nem ettől parázunk éjjel nappal, de tényleg elég nagy kárt tud okozni ha elviszi az élővilágot egy lazán vett karbizás.

Ha 1 kupak Prime-ot használsz a fehérítős áztatás után az mai áron egész pontosan 200 forint a legdrágább 100-as kiszerelésben. 140Ft ha a 250-es verziót viszed.
Szal kb 400 forintról beszélünk évente. Egyetlen amano garnéla 3x ennyibe van mostanság....

Természetesen nem is az árról van szó, csak konkrétan nincs itthon semmi ilyesmim, azért irányult erre a kérdés :) Nem akarom kinyírni sem a növényeket sem az állatokat (igaz még az akvárium sem működik csak egy üres üveg van :D )
Akkor beszerzek egy vízkezelőt majd ha növényeket kell rendelnem meg ilyesmiket és akkor lekezelem azzal is, addig meg ázik a RO-ban cserélgetve :)

off

Februárban lesz 2 éve hogy átestem azon a nyavalyán, azóta is csak részleges szaglásom és ízlésem van, semminek nem olyan sem az íze, sem az illata. Ha főznek mellettem valamit, legyen az egy leves vagy egy intenzív illatú pörkölt/halászlé akármi, nekem minden egyforma, nem tudom megkülönböztetni. Szóval tudom miről beszélsz :D Nem beszélve a szervi károkról ami már végig kíséri az életemet (apró pöttyök a tüdő felületén, izületi és idegi károsodások a gerincben, agyban, fülben, fogsorban mindenben és természetesen se CT se MR és semmi hasonló eljárás nem mutatta ki ezeket a károsodásokat, hiába küldtek és költöttem sok-sok pénzt ilyesmire, mindegyik negatív nem gyógyítható eredménnyel zárult.) Mindez 30 évesen, innen lesz szép az élet :D Ha olyan napom van akkor még az-az egy órás akvárium karbantartás is iszonyat szenvedés tud lenni derék és gerinc tájékon :D

off vége :D
 
Nekem sikerült, kétszer is. A foszfát az maradt és jött is a ciano mindkét alkalommal. 😐
Bár ha mértem volna nitrátot közben és pótoltam volna, akkor persze nem lett volna baj.

Mekkora akvárium, mennyi purigen? Erről még nem írtál :)
Hacsak nem adagoltad borzalmasan túl a Purigent továbbra is kizártnak tartom.
Egy EI szintű 20ppm+ nitrátot sosem fog tudni kiszedni a szűrőanyag.
Erre nitrát szelektív szűrőanyagok kellenek. Szat, Denitrat stb.
 
Mekkora akvárium, mennyi purigen? Erről még nem írtál :)
Hacsak nem adagoltad borzalmasan túl a Purigent továbbra is kizártnak tartom.
Egy EI szintű 20ppm+ nitrátot sosem fog tudni kiszedni a szűrőanyag.
Erre nitrát szelektív szűrőanyagok kellenek. Szat, Denitrat stb.
112l akksi, 100ml Purigen volt. 3-3 ml mic-mac ment. Megjelent a ciano, utána mértem nitrátot és kaptam eredményül a 0-ás szintet. Kivettem a Purigen-t, rendbe raktam a dolgokat. Később visszatettem a Purigen-t és újra jött a Ciano 0-ás nitráttal. Azt nagy nehezen egy fórum társ által adott Ultra life cuccal (hirtelen nem jut eszembe a neve) helyre raktam ismét, azóta nem került vissza a Purigen és nincsenek is nitrát/ciano problémáim. Ennek már vagy 2 éve.

Teszek majd még egy próbát vele (azóta is RO vízben várja a lehetőséget a Puri), de majd csak a nitrát szint folyamatos ellenőrzése mellett.
 
112l akksi, 100ml Purigen volt. 3-3 ml mic-mac ment. Megjelent a ciano, utána mértem nitrátot és kaptam eredményül a 0-ás szintet. Kivettem a Purigen-t, rendbe raktam a dolgokat. Később visszatettem a Purigen-t és újra jött a Ciano 0-ás nitráttal. Azt nagy nehezen egy fórum társ által adott Ultra life cuccal (hirtelen nem jut eszembe a neve) helyre raktam ismét, azóta nem került vissza a Purigen és nincsenek is nitrát/ciano problémáim. Ennek már vagy 2 éve.

Teszek majd még egy próbát vele (azóta is RO vízben várja a lehetőséget a Puri), de majd csak a nitrát szint folyamatos ellenőrzése mellett.

Ennek ellenére azt mondom, hogy ez kizárt. De ha legközelebb nekifutsz egy napló keretében érdekes lenne, megismerve a körülményeket is.
Mennyi növény, milyen fény, napi tápozás, CO2, lágy és kemény víz stb. Mi van még a szűrőben, mennyi szűrőanyagot használsz összesen, hogy történnek a vízcserék...

Egy nagyon hajtott növényesben (sok fény, co2) a növények több nitrátot kell hogy felvegyenek sűrű telepítésnél mint akár 2x ennyi Purigen.
 
Ennek ellenére azt mondom, hogy ez kizárt. De ha legközelebb nekifutsz egy napló keretében érdekes lenne, megismerve a körülményeket is.
Mennyi növény, milyen fény, napi tápozás, CO2, lágy és kemény víz stb. Mi van még a szűrőben, mennyi szűrőanyagot használsz összesen, hogy történnek a vízcserék...

Egy nagyon hajtott növényesben (sok fény, co2) a növények több nitrátot kell hogy felvegyenek sűrű telepítésnél mint akár 2x ennyi Purigen.
Nekem nem nagyon hajtott az akksim, amolyan mid-tech 🙂
Heti 45l vizcsere az biztos, de a pontos részletekre nem emlékszem már.

Ha egyszer elszánom magam, akkor mindenképp vissza fogok jelezni az eredményről. Szerintem a kövi szűrő tisztítás alkalmával fog megtörténni.
 
Tegnap szűrőt tisztítottam és a Purigentet (100ml) elfelejtettem beáztatni. Kiszáradt, de ettől még újra hasznosítható regenerálás után???
 
A Seachem Purigen kiválóan eltünteti az akváriumi víz elszíneződését. Akkor ezek szerint Green Aqua égertobozt felesleges az akváriumba rakni??
 
Sziasztok!

Egy 96 literes akváriumba életemben először vasfát fogok használni dekorként.
Mit gondoltok mennyi purigen lenne elég ahhoz, hogy ne színezze a vizet? Jelenleg egy 100 mililitert használok.

Köszönöm!
 
Purigent hypóztam minap és volt ott egy 4 éves is amit már nem tudtam regenerálni. Azt olvastam itt a fórumon, hogy egy idő után már nem lehet. Míg az újoncot 1-2 nap alatt regeneráltam ezt 1 hét alatt se lehetett.

Viszont most mivel volt más dolgom az újoncott hamar lerendeztem a régit meg hagytam ázni 2 hétig. S mivel láttam változást 4 naponta hypót cseréltem rajta ez után és kifehéredett. Tehát kb 3-4 hét után kifehéredett. Másfél hypót használtam el hozzá. Mindig fele víz fele hypó.

Akkor most mégis lehet regenerálni nullázni a sok évest is, csak sok idő és sok hypó? Viszont most majdnem hófehér mint az újonc.

Vagy lehet legközelebb már 3 hónapig tart regenerálni és 8 liter hypóba? :D
 
Purigent hypóztam minap és volt ott egy 4 éves is amit már nem tudtam regenerálni. Azt olvastam itt a fórumon, hogy egy idő után már nem lehet. Míg az újoncot 1-2 nap alatt regeneráltam ezt 1 hét alatt se lehetett.

Viszont most mivel volt más dolgom az újoncott hamar lerendeztem a régit meg hagytam ázni 2 hétig. S mivel láttam változást 4 naponta hypót cseréltem rajta ez után és kifehéredett. Tehát kb 3-4 hét után kifehéredett. Másfél hypót használtam el hozzá. Mindig fele víz fele hypó.

Akkor most mégis lehet regenerálni nullázni a sok évest is, csak sok idő és sok hypó? Viszont most majdnem hófehér mint az újonc.

Vagy lehet legközelebb már 3 hónapig tart regenerálni és 8 liter hypóba? :D

Nem a színe dönti el, hogy jó e a szűrőanyag. :)
A sok regenerálás után károsodhatnak a szemcsék, elveszti a bevonatát, porosodik stb ami után esetleg már nem látja el megfelelően a feladatát.
 
Nem a színe dönti el, hogy jó e a szűrőanyag. :)
A sok regenerálás után károsodhatnak a szemcsék, elveszti a bevonatát, porosodik stb ami után esetleg már nem látja el megfelelően a feladatát.
Komolyan? Eskü azt hittem a színe eldönti. Mondván a kosz színezi el ha kimartuk a koszt akkor nem sötét. Ok. Köszönöm a kiigazítást.
 
Back
Oldal tetejére