• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Seachem Purigen

Seachem Purigen 2014-03-10

Sziasztok!
74L-es akváriumba, elég lenne az 100ml-es fele a Purigenből? Sajnos kettő helyett egyet vettem, viszont 2db akvám van, így megfelezném. A fele bele menne a 20L-es-be a másik a 70-be.
Ez megfelelő lenne? Lusta vagyok megint elmenni a boltba messze van...
Szerintem bőven elég lesz szétosztva is. Hogy meddig bírja, attól függ, mennyire színezi a dekorációd a vizet (egy idő után a Purigen telítődik, regenerálni kell). Ha megbontod a gyári csomagot, arra számíts, hogy a Purigen nagyon apró szemű, nehezen kezelhető :)
 
amúgy a regenerálódást követően mennyi ideig lehet tárolni a purigent? tönkre tud menni a levegőn? Azért kérdezem, mert vettem tartalékot, hogy amíg az egyik regenerálódik addig se menjen nélküle a szűrő.
Itt a fórumon olvastam, hogy desztillált vízben kell tárolni a kiszáradás miatt.
 
köszi szépen. RO víz nem jó, mert olyat tudok csinálni:))
Szóval a Purigen-t tarthatod a szűrőzacsiban, de valamennyi víz legyen, hogy nedvesen maradjon. A legjobb ha RO vagy desztillált vízben tárolod, de tarthatod csapvízben is csak akkor időnként cserélni kell a vizet. Így megelőzhető a szűrőközeg kiszáradása. Több hónapig tárolható így.

A gyári még nem használt zacsi elvan víz nélkül a nedvesség akkor fontos, ha már használva lett a Purigen.

Az APC fórumon egyébként van egy Seachem szponzor rész ahol elég sok kérdésre válaszolnak a Seachem emberei: http://www.aquaticplantcentral.com/forumapc/seachem/
 
amúgy a regenerálódást követően mennyi ideig lehet tárolni a purigent? tönkre tud menni a levegőn? Azért kérdezem, mert vettem tartalékot, hogy amíg az egyik regenerálódik addig se menjen nélküle a szűrő.
Szerintem semmi baja nem lenne az akváriumnak, ha a regenerálódás alatt Purigen nélkül menne.
De, ha már megvetted, betenném mind a kettőt egyszerre és maximum, időben eltolva regenerálnám. Az egyik benne maradna, míg a másik regenerálódik, majd regenerálódás után, csere . Így a tárolással se lenne problémád, meg az idő 95%-ában dupla mennyiségű Puri szűrne. ;)
 
Szerintem semmi baja nem lenne az akváriumnak, ha a regenerálódás alatt Purigen nélkül menne.
De, ha már megvetted, betenném mind a kettőt egyszerre és maximum, időben eltolva regenerálnám. Az egyik benne maradna, míg a másik regenerálódik, majd regenerálódás után, csere . Így a tárolással se lenne problémád, meg az idő 95%-ában dupla mennyiségű Puri szűrne. ;)
köszi @ßųŗŋęy
igaz, csak kinyitni a szűrőt, meg betenni-kivenni, majd még 1x, macerás. meg szeretek tartalékolni, jó ha van mindenből ami kell
 
Back
Oldal tetejére