• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Seachem Purigen

Seachem Purigen 2014-03-10

Egy 160 literes akváriumban 100ml Purigent használtam, kb. 3 hónapig. Megpróbáltam regenerálni (500-500ml hypo+víz). Három nap után is van még benne barna színű Purigen. Érdemes-e tovább a folyadékban tartani vagy cseréljem az oldatot. Egyáltalán még jó lehet ennyi áztatás után a Purigen???
 
Egy 160 literes akváriumban 100ml Purigent használtam, kb. 3 hónapig. Megpróbáltam regenerálni (500-500ml hypo+víz). Három nap után is van még benne barna színű Purigen. Érdemes-e tovább a folyadékban tartani vagy cseréljem az oldatot. Egyáltalán még jó lehet ennyi áztatás után a Purigen???
Két oldallal hátrébb, értelmesen levan írva, hogy a legjobb ezt csinálni... tömény hypoval kezdve az áztatásig. azt meg nem értem, egy 3hónapos purigent miért regenerálsz? 6hónap után érdemes...
 
3hónapos purigent miért regenerálsz? 6hónap után érdemes

Valószínűleg sokkal koszosabb az anyag, mint kellene. Emiatt javasoljuk a 100ml/100L adagolást.

Három nap után is van még benne barna színű Purigen. Érdemes-e tovább a folyadékban tartani vagy cseréljem az oldatot. Egyáltalán még jó lehet ennyi áztatás után a Purigen???

Érdemes felkeverni időnként. Vagy ha zacsiban van akkor párszor felrázni az áztatóban, hogy átjárja rendesen a tisztítószer.
 
Sziasztok.
Valaki esetleg tudna segíteni abban, hogy az Eheim Classic 250 (2213) szűrő kosara és a fej közé (Csatoltam egy képet, amin nem az én szűrőm van, de ezen be meg tudom mutatni hová) el fér kényelmesen egy 250ml-es zacsi Seachem Purigen, vagy inkább maradjak a 100ml-esnél?
Egyaltalán van értelme egy 60p-s akváriumnál a 100ml-nél nagyobbnak?

IMG_20231025_211820.jpg
 
Sziasztok.
Valaki esetleg tudna segíteni abban, hogy az Eheim Classic 250 (2213) szűrő kosara és a fej közé (Csatoltam egy képet, amin nem az én szűrőm van, de ezen be meg tudom mutatni hová) el fér kényelmesen egy 250ml-es zacsi Seachem Purigen, vagy inkább maradjak a 100ml-esnél?
Egyaltalán van értelme egy 60p-s akváriumnál a 100ml-nél nagyobbnak?

View attachment 178325
Totál nincs értelme többet rakni, bőven elég a 100ml.es és perlonnal le kell fedni.
 
Sziasztok.
Valaki esetleg tudna segíteni abban, hogy az Eheim Classic 250 (2213) szűrő kosara és a fej közé (Csatoltam egy képet, amin nem az én szűrőm van, de ezen be meg tudom mutatni hová) el fér kényelmesen egy 250ml-es zacsi Seachem Purigen, vagy inkább maradjak a 100ml-esnél?
Egyaltalán van értelme egy 60p-s akváriumnál a 100ml-nél nagyobbnak?

View attachment 178325
A nagyobb kiszerelésű Purigen később fog telítődni, így ritkábban kell majd regenerálni. Nálam 180 literes akváriumban a 100 ml-es kiszerelés több mint 1 évig regenerálás nélkül jól működött (aztán kivettem, de az egy másik történet). Szerintem is felesleges a nagyobbat megvenni. Arra vigyázz, hogy a gyári zacskó elég sérülékeny. Ha kiszakad, sok bosszúságot tud okozni :)
 
Totál nincs értelme többet rakni, bőven elég a 100ml
Az egyetlen értelme a türelmetlenségem. Jelenleg nincs készleten a 100ml-es a GA-ban... :eek:
es és perlonnal le kell fedni.
Na ezt viszont nem tudtam. Köszi, hogy szóltál!
Akkor azt is lehet, hogy a Matrix tetejére fektetem a Purigen-es zacsit. A perlon alá? Vagy akkor meg gyorsabban elkoszolódik?
Arra vigyázz, hogy a gyári zacskó elég sérülékeny. Ha kiszakad, sok bosszúságot tud okozni :)
Akkor ha jól sejtem ezért is lényeges perlon-nal lefedni?
 
Az egyetlen értelme a türelmetlenségem. Jelenleg nincs készleten a 100ml-es a GA-ban... :eek:

Na ezt viszont nem tudtam. Köszi, hogy szóltál!
Akkor azt is lehet, hogy a Matrix tetejére fektetem a Purigen-es zacsit. A perlon alá? Vagy akkor meg gyorsabban elkoszolódik?

Akkor ha jól sejtem ezért is lényeges perlon-nal lefedni?
Úgy is mehet igen, és igen azért fedjük, hogy ne az akváriumba landoljon... Nincs purigen? Akkor mult héten én vettem meg az utolsó 2db.-t 😁 vegyél akkor egy 500ml-es vagy 1l-es zsákot és a 250ből átraksz 100mlert.
 
Sziasztok.
Valaki esetleg tudna segíteni abban, hogy az Eheim Classic 250 (2213) szűrő kosara és a fej közé (Csatoltam egy képet, amin nem az én szűrőm van, de ezen be meg tudom mutatni hová) el fér kényelmesen egy 250ml-es zacsi Seachem Purigen, vagy inkább maradjak a 100ml-esnél?
Egyaltalán van értelme egy 60p-s akváriumnál a 100ml-nél nagyobbnak?

View attachment 178325
egyébként ezt már tegnap is akartam írni, hogy nézzél GA videókat, mert ott minden infó ott van, sőt ez, hogy mennyi purigen kell, mennyi vízhez, ez a videó is ott van a termékoldalon, nem csak fényképek vannak berakva egyes termékeknél.

 
egyébként ezt már tegnap is akartam írni, hogy nézzél GA videókat, mert ott minden infó ott van, sőt ez, hogy mennyi purigen kell, mennyi vízhez, ez a videó is ott van a termékoldalon, nem csak fényképek vannak berakva egyes termékeknél.

Természetesen olvasok mielőtt kérdezek.
Az is megvan, hogy 100ml purigen / 100l víz.
Csak azért kérdeztem, hogy van e értelme, mert ha már úgy is megveszem a 250g-os adagot, akkor van e értelme betenni pl. ritkább regenerálás miatt, vagy sem...
 
Természetesen olvasok mielőtt kérdezek.
Az is megvan, hogy 100ml purigen / 100l víz.
Csak azért kérdeztem, hogy van e értelme, mert ha már úgy is megveszem a 250g-os adagot, akkor van e értelme betenni pl. ritkább regenerálás miatt, vagy sem...
Nemhogy nincs értelme, bizonyos szint fölött még gondot is okozhat.
Most linkelni hirtelen nem tudok példát, de többször is előfordult itt a fórumozók közt is, hogy a túl sok purigen kiszedte a nitrátot a vízből.
 
Azt kell látni, hogy a saját 100ml/100 liter ajánlásunk is négyszerese a gyárinak. Szal ebből még 2.5x ennyit használni egy picit tényleg soknak tűnik, bár használtunk már ilyen mennyiségben is.
Ha olyan növénytápot használsz amiben eleve nincs vagy kevés a nitrát ott lehet észreveszel jeleket. De egy gazdag (EI féle) tápozást még ennyi purigen sem tud hazavágni
 
Sziasztok.
Valaki esetleg tudna segíteni abban, hogy az Eheim Classic 250 (2213) szűrő kosara és a fej közé (Csatoltam egy képet, amin nem az én szűrőm van, de ezen be meg tudom mutatni hová) el fér kényelmesen egy 250ml-es zacsi Seachem Purigen, vagy inkább maradjak a 100ml-esnél?
Egyaltalán van értelme egy 60p-s akváriumnál a 100ml-nél nagyobbnak?

View attachment 178325

Jól értem, hogy lezárnád a szűrőkosarat a rácsos fedelével, és FÖLÉ tennéd a purigen zacskót?
 
Azt kell látni, hogy a saját 100ml/100 liter ajánlásunk is négyszerese a gyárinak. Szal ebből még 2.5x ennyit használni egy picit tényleg soknak tűnik, bár használtunk már ilyen mennyiségben is.
Ha olyan növénytápot használsz amiben eleve nincs vagy kevés a nitrát ott lehet észreveszel jeleket. De egy gazdag (EI féle) tápozást még ennyi purigen sem tud hazavágni
GA Micro és Macro tapok vannak, de inkább kimérek belőle. Vettem hozzá zacsit
 
Sziasztok.
Ha esetleg veszek egy másik adag purigen-t és mikor ki veszem regenerálni akkor a másikat rakom be a szűrőbe, regenerálás után a tartalékot el tudom rakni? Vagy az kiszárad?
Lehet, hogy nagy hülyeséget kérdezek, de valamiért úgy rémlik, hogy itt olvastam, hogy ki tud száradni...
 
Sziasztok.
Ha esetleg veszek egy másik adag purigen-t és mikor ki veszem regenerálni akkor a másikat rakom be a szűrőbe, regenerálás után a tartalékot el tudom rakni? Vagy az kiszárad?
Lehet, hogy nagy hülyeséget kérdezek, de valamiért úgy rémlik, hogy itt olvastam, hogy ki tud száradni...
Befőttes üveg, RO víz, kupak rá és így várja a köv. bevetést.
 
Back
Oldal tetejére