• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Savazzunk layoutot

Ha tovább elmélkedek rajta...
-furcsa, hogy a fák a köveken vannak és nem a talajból állnak ki
-hátra csinálhatnál dombot, amiből merednének ki az ágak...
-milyen talajod lesz?

Amazónia megy a kövek mögé ahol a bokor táplálkozik, de itt elöl marad a homok. Ez a homok víz alatt fehérebb.
Ha a bokor belep mindent nem látod, hogy a fák a kövön vannak, de értem a gondolatot és figyelek majd.
 
Így jobb esetleg? Bocsi a tükröződésért.
View attachment 49813
Az a két fekvő kő kell előre, mert olyan, mintha ugyanugy, ugyanolyan szögben feküdnének, párhuzamosan ? Amikor ránézek a layoutra, rögtön oda téved a szemem, nekem elveszi a figyelmem a hátsó részröl. Vagy kisebb kövek, amik megtörik elöl a részt, mert nekem így elöl, nagyon egysikú. Meg valahogy az ágak, nekem túl egyenesek, meg, mintha kevésnek tünne.
 
Utoljára módosított:
Az a két fekvő kő kell előre, mert olyan, mintha ugyanugy, ugyanolyan szögben feküdnének, párhuzamosan ? Amikor ránézek a layoutra, rögtön oda téved a szemem, nekem elveszi a figyelmem a hátsó részröl. Vagy kisebb kövek, amik megtörik elöl a részt, mert nekem így elöl, nagyon egysikú. Meg valahogy az ágak, nekem túl egyenesek, meg, mintha kevésnek tünne.
Köszi. A két első kövön akkor változtatok este ha hazaértem. Kiveszem, meg elsüllyesztem, meg elforgatom.

rithaj9 épp azt mondta legyen kevesebb fa. Vagy ez vagy az. :)
 
A szimmetriát pródáld meg kerülni, Szerintem itt nem egy "vízfelszin feletti" erdő részletet akarsz kreálni, inkább egy természetesebb folyó meder részletet, vagy vmi hasonlót tehát olyan szemmel nézd és állítsd be a kövek és fák szögeit, helyzetét.
 
Szimmetriát kerülni akartam és a képen nem látszott de a két kő nem párhuzamos. Most jobban megcsavartam hátha. Valamint elsüllyesztettem, ne legyen olyan hangsúlyos.

Ágakból a vastagokat kidobáltam, vékonyakra cserélte. Jobb lett?

IMG_3491_1920.jpg IMG_3487_1920.jpg
 
Szimmetriát kerülni akartam és a képen nem látszott de a két kő nem párhuzamos. Most jobban megcsavartam hátha. Valamint elsüllyesztettem, ne legyen olyan hangsúlyos.

Ágakból a vastagokat kidobáltam, vékonyakra cserélte. Jobb lett?

View attachment 49898 View attachment 49899
Én a baloldali ágat picit befelé és előre dönteném az átlós sarok felé. Már csak azért is mert a takarítás miatt hagyj ki minimum 3-5 centit az üvegtől. Megtámasztod kővel. De alakul. Ha van még apróbb köveid azt meg szetszórhatod a természetesség miatt a két sziget körül.

Tapatalkkal küldve az én SM-A500FU eszközömről
 
Sziasztok! Pár hónap múlva indítom, hátul steamek, elöl monte carlo, vagy cuba, de lehet megbolonditom még pravulával, vagy valami más gyepnek valóval, a barlangból egy homokos út fog kijönni. Sajna a hqi miatt nem adja vissza amit én látok.DSCPDC_0002_BURST20180225100744205.JPG DSCPDC_0000_BURST20180225100650043.JPG IMG_20180225_101500.jpg
 
Sziasztok! Pár hónap múlva indítom, hátul steamek, elöl monte carlo, vagy cuba, de lehet megbolonditom még pravulával, vagy valami más gyepnek valóval, a barlangból egy homokos út fog kijönni. Sajna a hqi miatt nem adja vissza amit én látok.View attachment 49998 View attachment 49999 View attachment 49997
Nekem bejön az ötlet. A kövek elrendezése is tetszik. Azt ebből nem látom víz alatt mennyire lesz szép erezete a köveknek, most koszosnak tűnik, de ha az is azt el lehet takarni a kubával.

A cuba és parvula mix nem biztos, hogy jól fog kinézni. Ad egy ilyen kócos erdei hangulatot, de közben nem erdei hangulatot tervezel.
Nézd meg @Etele -nek a hunger for infinity scape-jét. Ott nagyon vagány ahogy keveri a fajokat, de az ágasbogas és teljesen passzol.

Ha viszont az eleganciát szeretnéd hozni az akváriumba mint pl. itt lentebb, akkor ne keveredjenek az aljnövényzetek:
maxresdefault[1].jpg
 
Nekem bejön az ötlet. A kövek elrendezése is tetszik. Azt ebből nem látom víz alatt mennyire lesz szép erezete a köveknek, most koszosnak tűnik, de ha az is azt el lehet takarni a kubával.

A cuba és parvula mix nem biztos, hogy jól fog kinézni. Ad egy ilyen kócos erdei hangulatot, de közben nem erdei hangulatot tervezel.
Nézd meg @Etele -nek a hunger for infinity scape-jét. Ott nagyon vagány ahogy keveri a fajokat, de az ágasbogas és teljesen passzol.

Ha viszont az eleganciát szeretnéd hozni az akváriumba mint pl. itt lentebb, akkor ne keveredjenek az aljnövényzetek:
View attachment 50002

Igen, ez, még egy fapados elrendezés, alapja, valami barlangos elrendezés, a fórumon, már láttam ilyesmit, 1-2 remekművet, mert szerintem azok voltak/vannak. A kövek, egy előző spaceből vannak, a fele, lenn porosodtak , takarítatlanul a pincébe. :) Igaz, azért mondtam, hogy csak lehet, mert , ha keverem a előtéri gyep összetételét, akkor, elég "kocos" lesz a gyep, ehhez, lehet, egy homogén gyep jobban állna. Ugye, még jó pár picike kővel lesz kialakítva a folyosó, ada plata dekorhomok lesz leszórva, meg ada dekorkavicsal is, hogy ne legyen homogén. Gondoltam, szúnyogháló lesz a kövek alsó részébe téve, hogy ne folyón át a talaj, meg fbs-sel lesznek ragasztva, meg persze, pár darab műanyag elválasztó lesz pár helyen, hogy ne szálljon előre a talaj idővel.
 
Nekem nagyon bejön! Milyen növényeket tervezel?
Köszönöm, ez, még csak olyan alap, hogy mit is akarok nagy vonalakba, kb júliusba indítom, még alakulgat . :) A kövekkel nem vagyok kibékélve, olyan megmaradt kövek az akvákból, meg ugye, egy alapos tisztítás majd rájuk fér, de ahol normális köveket lehet kapni (pl. seiryu ) a GreenA.-ba, oda, meg nem tudok kijutni, de költöznek közelebb majd , szerencsére. (y) Rotalakat hátra végig, meg monte carlot gyepnek előre, és cubat a sziklákra. Középen, meg dekorhomok kavicsokkal, kisebb seiryu törmelékkel.
 
Köszönöm, ez, még csak olyan alap, hogy mit is akarok nagy vonalakba, kb júliusba indítom, még alakulgat . :) A kövekkel nem vagyok kibékélve, olyan megmaradt kövek az akvákból, meg ugye, egy alapos tisztítás majd rájuk fér, de ahol normális köveket lehet kapni (pl. seiryu ) a GreenA.-ba, oda, meg nem tudok kijutni, de költöznek közelebb majd , szerencsére. (y) Rotalakat hátra végig, meg monte carlot, és cubat a sziklákra.

Nekem pont azért tetszenek a sziklák mert nem sterilek. A formája is szép természetes mindegyiknek. Milyen kövek ezek? A sziklák tövénél apró kőtörmelékkel még fel lehetne dobni.
 
Nekem pont azért tetszenek a sziklák mert nem sterilek. A formája is szép természetes mindegyiknek. Milyen kövek ezek? A sziklák tövénél apró kőtörmelékkel még fel lehetne dobni.
Seiryu kövek mind, a színük azért ilyen, mert mikor bontottam a nagy akit, egy jó éve, az összeset, zölden csak ledobáltam a pincébe. Igen, én is gondoltam kő törmeléket. Így összesen 19 kiló kő van eddig benne.
 
Back
Oldal tetejére